Perplexity LLM های آنلاین را با اطلاعات زمان واقعی معرفی می کند

Perplexity، یک استارت آپ مستقر در سانفرانسیسکو، از دو مدل جدید زبان بزرگ آنلاین (LLM) به نام‌های pplx-7b-online و pplx-70b-online رونمایی کرده است.

هدف این LLM های آنلاین غلبه بر محدودیت های کلیدی بسیاری از LLM های موجود است: ناتوانی در ارائه اطلاعات به روز و تمایل به توهم واقعیت های نادرست.

LLM های آنلاین چیست؟

LLM‌های آنلاین Perplexity می‌توانند برای تولید پاسخ‌ها از آخرین اطلاعات اینترنت بهره ببرند و به طور منحصربه‌فردی قادر به پاسخگویی به پرسش‌هایی هستند که به رویدادها یا داده‌های اخیر بستگی دارد.

برای مثال، مدل‌ها می‌توانند آخرین امتیازات ورزشی، قیمت سهام یا آخرین تحولات اخبار گوگل را گزارش کنند.

این زمین‌بندی بلادرنگ با LLM‌های آفلاین مانند GPT-3 که تنها به داده‌های آموزشی خود متکی هستند، در تضاد است، که به تدریج منسوخ می‌شود.

علاوه بر این، Perplexity از تکنیک های مختلفی برای به حداکثر رساندن دقت واقعی و به حداقل رساندن تولید اطلاعات نادرست استفاده می کند.

مدل‌های PPLX بر روی مدل‌های منبع باز Mistral-7B و Llama2-70B ساخته شده‌اند و به طور خاص توسط Perplexity بر روی مجموعه‌های داده متنوع و با کیفیت بالا تنظیم شده‌اند تا برای مفید بودن و واقعی بودن بهینه‌سازی شوند.

فناوری جستجوی داخلی: زیرساخت‌های جستجو، نمایه‌سازی و خزیدن داخلی ما به ما این امکان را می‌دهد که LLM را با مرتبط‌ترین، به‌روزترین و ارزشمندترین اطلاعات تقویت کنیم. فهرست جستجوی ما بزرگ است، به‌طور منظم به‌روزرسانی می‌شود و از الگوریتم‌های رتبه‌بندی پیچیده برای اطمینان از اولویت‌بندی سایت‌های با کیفیت بالا و بدون SEO استفاده می‌کند. گزیده‌های وب‌سایت، که ما آن‌ها را «قطعات» می‌نامیم، به مدل‌های آنلاین pplx ما ارائه می‌شوند تا پاسخ‌هایی را با به‌روزترین اطلاعات فعال کنند.

مدل های PPLX چگونه با GPT 3.5 مقایسه می شوند؟

آزمایش اولیه ارائه شده توسط این شرکت نشان می دهد که LLM های آنلاین Perplexity با قابلیت های LLM های اختصاصی پیشرو مانند GPT-3.5 در معیارهایی که استحکام، مفید بودن و دانش را در موضوعات آکادمیک اندازه گیری می کنند مطابقت دارند یا از آنها فراتر می روند.

توانایی مدل‌های PPLX برای استفاده از آخرین اطلاعات آنلاین به آن‌ها اجازه می‌دهد تا حقایق و داده‌های به موقع را در پاسخ به سؤالات ارائه دهند.

elo امتیاز gpt 3.5 لاما 2 pplx

نرخ برد gpt 3.5 llama2 pplxتصاویری از Perplexity، نوامبر 2023

چگونه به LLM های آنلاین جدید Perplexity دسترسی پیدا کنیم

این مدل‌ها از طریق رابط وب Perplexity و API در دسترس عموم قرار دارند و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا این فناوری را در برنامه‌ها و وب‌سایت‌های خود ادغام کنند.

به گفته آراویند سرینیواس، مدیرعامل Perplexity، انتشار این LLM های آنلاین بسیار توانمند و در عین حال مقرون به صرفه، لحظه ای مهم برای دموکراتیک شدن هوش مصنوعی است.

مدل‌های Perplexity با فراهم کردن دسترسی به آخرین اطلاعات و بینش‌های وب، زمینه بازی را بین شرکت‌های بزرگ فناوری و سازمان‌های کوچک‌تری که به دنبال بهره‌مندی از هوش مصنوعی هستند، به هموار می‌کند.

با افزایش عملکرد بیشتر در افق، Perplexity الگوی جدیدی را برای جستجو و کشف اطلاعات با محوریت رابط‌های مکالمه متصور است. LLM‌های آنلاین آن به آینده‌ای اشاره می‌کنند که می‌توانیم مانند یک متخصص انسانی از دستیار هوش مصنوعی پرس و جو کنیم – و پاسخ‌های به موقع، واقعی و دقیق دریافت کنیم.

تصویر ویژه: جیمی جین/شاتراستاک

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور