PDU‌های Rack نسل بعدی آخرین مایل را پوشش می‌دهند تا مراکز داده را به صدا در بیاورند | دانش مرکز داده

در دنیای دیجیتال امروزی، مراکز داده برای موفقیت کسب‌وکارهای فردی و اقتصاد جهانی که شامل بیش از 8000 مرکز داده در سراسر جهان است، بیش از 80 میلیون سرور را در خود جای داده است.

مراکز داده مسئولیت حیاتی روشن بودن، در دسترس بودن و پاسخگویی 24/7/365 را بر عهده دارند و عواقب از کار افتادن آنها بسیار زیاد است. زمان از کار افتادن نیز از نظر مالی برای اپراتورهای مرکز داده دردناک است. طبق گزارش موسسه Uptime، بیش از دو سوم تمام قطعی ها بیش از 100000 دلار هزینه دارند. هدف اپراتورهای مرکز داده – به حداکثر رساندن زمان کار / به حداقل رساندن زمان خرابی – ساده است، اما دستیابی به آن موضوع دیگری است.

مراکز داده در ماموریت پرمخاطره خود برای حفظ آپتایم با چالش های متعددی روبرو هستند. اول، هوش مصنوعی و سایر پیشرفت‌های فناوری مانند یادگیری ماشینی، تقاضای افزایش یافته برای استقرار با چگالی بالا را ایجاد می‌کنند، که تقاضاهای بالاتری را برای زنجیره‌های برق موجود ایجاد می‌کند. دوم، از آنجایی که گرانش داده به خارج از مراکز داده اصلی به سمت لبه تغییر می‌کند، تجهیزات میزبانی نیز در چندین مکان مرکز داده غیرمعمولی مانند انبارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. بدون توجه به مکان، همه سایت‌ها یک نگرانی چالش برانگیز را مطرح می‌کنند: مسائل مربوط به کیفیت برق مانند اعوجاج هارمونیک و افت و متورم شدن ولتاژ. در عین حال، تغییر به لبه برای کاهش تأخیر به این معنی است که مدیریت از راه دور انعطاف‌پذیرتر و قابلیت‌های نظارت دستگاه‌ها ضروری است. همه اینها با افزایش کارکنان و هزینه های خدماتی همراه است که باعث افزایش هزینه های عملیاتی برای مراکز داده می شود.

مطالب پیشنهادی  اجلاس Red Hat Summit: اجراهای Edge به جریان اصلی وارد می شوند

راه حل چیست؟ افزونگی برق، قابلیت اطمینان و نظارت مهم هستند، اما آنها فقط به اندازه آخرین مایل زیرساخت حیاتی هستند، جایی که کیفیت برق نیز چالش مهمی است. اینجاست که زیرساخت رک هوشمند که از نظارت بر کیفیت توان بهبود یافته در مقیاس و در سراسر مکان پشتیبانی می‌کند، وارد می‌شود. و اهداف پایداری علاوه بر این، در صورت قطعی برنامه‌ریزی نشده، این PDU‌ها می‌توانند به مراکز داده کمک کنند دستگاهی را که باعث خطا شده است را شناسایی کنند تا سرویس به سرعت بازیابی شود. در نهایت، آنها به اپراتورهای مرکز داده اجازه می‌دهند تا مصرف برق مبتنی بر رک را در زمان‌های اوج مصرف اندازه‌گیری کنند، که می‌تواند هزینه‌ها را نیز کاهش دهد. با ارائه قوانینی برای حمایت از مصرف انرژی و پایداری، فناوری هوشمند PDU آخرین مایل تضمین می‌کند که اپراتورها ابزارهای موجود برای بهینه‌سازی کیفیت و استفاده از توان رک را دارند.
تصویر DPC PAC

تصویر 1: فناوری سرور PRO4X Rack PDU

نسل بعدی لگراند Raritan PX4 و فناوری سرور PRO4X PDU های هوشمند Rack پیشرفت های قابل توجهی را در نظارت بر کیفیت برق مبتنی بر رک و معیارهای مورد نیاز برای بهینه سازی توان رک برای اطمینان از زمان کار ارائه می دهند. معیارهای کیفیت توانی که آنها پوشش می‌دهند شامل مصرف کل انرژی رک، مصرف انرژی هر سرور، اعوجاج هارمونیک، ضریب تاج و ضریب توان اعوجاج و غیره است. این PDU های رک هوشمند برای شناسایی مشکلات کیفیت برق که باعث از دست رفتن داده ها، خرابی منبع تغذیه، از دست دادن راندمان برق و سایر مشکلات در تاسیسات و مراکز داده حیاتی ماموریت می شوند، طراحی شده اند. آنها همچنین دارای ابزارهای پیشرفته ای برای کاهش زمان عیب یابی هستند، مانند پزشکی قانونی پیشرفته تردد شکن، که مشخص می کند کدام دستگاه انشعاب شکن را خاموش کرده است و در تشخیص و عیب یابی این نوع مشکلات در زمان صرفه جویی می کند.

مطالب پیشنهادی  جمع بندی PTC: رهبران مرکز داده آینده صنعت را گسترش می دهند | دانش مرکز داده

circuit-breaker-on-tablet.png

تصویر 2: نمونه ای از پزشکی قانونی سفر بریکر مدار با ضبط شکل موج

PDU های نسل بعدی از بهبود معماری اندازه گیری و نظارت بهره می برند. PDUهای نسل قدیمی از فناوری میکروکنترلر 8 و 16 بیتی برای ارائه دقت اندازه گیری به مشتریان استفاده می کردند. نسل بعدی PDUهای PRO4X و PX4 مبتنی بر میکروکنترلرهای ARM Cortex M4 در ترکیب با تراشه‌های ADC 24 بیتی (مبدل آنالوگ به دیجیتال) هستند که مدارهای اندازه‌گیری انرژی قدرتمند و مقیاس‌پذیر را ارائه می‌کنند. افزایش حجم و دقت داده های موجود از محاسبه دقیق انرژی الکتریکی تحویل داده شده به دستگاه برای درک بهتر هزینه های عملیات سالانه فناوری اطلاعات، ارائه هزینه های دقیق تر برای مشتریانی که از خدمات میزبانی تجهیزات فناوری اطلاعات استفاده می کنند و موارد دیگر پشتیبانی می کند.

PDUهای رک هوشمند جدید لگراند همچنین از معیارهای کیفیت برق سمت تقاضا برای بهینه سازی مصرف برق استفاده می کنند. اندازه گیری جریان نامتعادل در یک سیستم توزیع برق سه فاز برای دستیابی به توزیع برق کارآمد و حفظ طول عمر زیرساخت بالادست ضروری است. این PDU های نسل بعدی می توانند به متعادل کردن بارهای سه فاز و شناسایی منابع تغذیه سرور معیوب کمک کنند. آنها با توانایی اندازه گیری اعوجاج هارمونیک کل فعلی، جایگزینی برای محصولات گران قیمت نظارت بر کیفیت توان مبتنی بر رک هستند.

نظارت بر کیفیت توان وب UI.png

تصویر 3: رابط کاربری وب نظارت بر کیفیت برق، جریان نامتعادل را در میان مقادیر دیگر نشان می‌دهد.

قابلیت اطمینان، کارایی، هوشمندی و اتوماسیون مرکز داده و مدیریت از راه دور برای حفظ زمان کار و کاهش از دست دادن درآمد بسیار مهم هستند. PDUهای Raritan PX4 Legrand و فناوری سرور PRO4X Intelligent Rack تضمین می‌کنند که آخرین مایل توزیع برق مرکز داده پوشش داده می‌شود.

مطالب پیشنهادی  چرا نمی توانید مرکز داده خود را فقط با انرژی های تجدید پذیر نیرو دهید | دانش مرکز داده

اطلاعات بیشتر در مورد PX4 PDU و PRO4X PDU.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور