PCCW ریچارد لی در گفتگوها برای فروش مراکز داده به DigitalBridge

مانوئل باگوری (بلومبرگ) – به گفته افراد مطلع در این زمینه ، DigitalBridge Group Inc. ، یک شرکت سرمایه گذاری زیرساخت دیجیتال ، در حال مذاکره پیشرفته برای به دست آوردن دارایی های مرکز داده از PCCW Ltd.

دارایی های مرکز داده PCCW در یک معامله بالقوه ممکن است بیش از 600 میلیون دلار ارزیابی شود ، مردم خواستند که شناسایی نشود زیرا موضوع خصوصی است.

مردم گفتند DigitalBridge به عنوان قوی ترین پیشنهاد دهنده پس از حراج ظاهر شده و در حال مذاکره برای نهایی کردن جزئیات توافق نامه با PCCW ، کنگره ارتباطات از راه دور ، رسانه ها و فناوری هنگ کنگ است که توسط میلیاردر ریچارد لی کنترل می شود. آنها افزودند که ممکن است به زودی در این ماه اعلامیه اعلام شود.

بلومبرگ نیوز در ماه آوریل گزارش داد ، PCCW در حال فروش فروش دارایی های فناوری اطلاعات و مرکز داده خود است که باعث جلب توجه سایر فعالان صنعت و شرکت های خصوصی شده است. یک معامله به DigitalBridge اجازه می دهد که قبلاً به عنوان Digital Colony شناخته می شد (یادداشت DCK: و سرمایه مستعمره) ، برای توسعه بیشتر 32 میلیارد دلاری دارایی تحت مدیریت خود که مراکز داده یکی از مهمترین زیرساخت های دیجیتال آن است.

مردم گفتند که هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده و گفتگوها هنوز به تأخیر افتاده یا از هم می پاشد. نمایندگان DigitalBridge و PCCW از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

زیرساخت های دیجیتال برای اقتصاد جهانی بسیار مهم شده است ، مراکز داده از جریان ویدئو گرفته تا بازی آنلاین و رسانه های اجتماعی پشتیبانی می کنند. اشتیاق برای مراکز داده همچنین باعث ایجاد سرمایه گذاری و تحکیم بیشتر در صنعت شده است.

Princeton Digital Group Pte ، یک اپراتور مرکز داده متمرکز در آسیا با پشتیبانی شرکت خصوصی سهام Warburg Pincus ، قصد دارد یک مرکز داده 1 میلیارد دلاری در توکیو ایجاد کند ، که پنجمین بازار خود را از زمان تأسیس آن در سال 2017 نشان می دهد. افرادی که با این موضوع آشنایی دارند گفتند که می تواند ارزیابی آن را به حدود 2 میلیارد دلار برساند.