Partners Group EdgeCore را به قیمت 1.2 میلیارد دلار می خرد | دانش مرکز داده

به نظر می رسد یک شرکت سهام خصوصی دیگر یک شرکت مرکز داده را خریداری کرده است. این بار زیرساخت دیجیتال EdgeCore که شرکت بازارهای خصوصی جهانی آن را به قیمت 1.2 میلیارد دلار خریداری کرد، این بار است.

این خرید در طول یک بازار داغ برای خرید مراکز داده توسط گروه‌های سهام خصوصی باهوش انجام می‌شود. KKR سال گذشته CyrusOne را به مبلغ 15 میلیارد دلار خریداری کرد. DigitalBridge با IFM برای خرید سوییچ به قیمت 11 میلیارد دلار در ماه می همکاری کرد. شرکای زیرساخت بلک استون QTS Realty Trust را با 10 میلیارد دلار جذب کردند.

بیایید به محیط مرکز داده نگاه کنیم که چنین علاقه شدیدی را به خرید مرکز داده ایجاد کرد.

تقاضای بالا از انتقال سوخت ناشی از بیماری همه گیر به بهره PE سوخت چند ابری

عملکرد ثابت در سرتاسر همه‌گیری، علاقه دلارهای سهام خصوصی را تشویق کرد، که اغلب به دنبال سرمایه‌گذاری‌های باثبات یا ضدعملی هستند که می‌توانند شرایط نابسامان بازار را تحمل کنند.

آلن هاوارد، تحلیلگر اصلی، کولوکیشن و ساختمان دی سی، Omdia می گوید: «شرکت های PE سرمایه گذاری جدی را کمتر از 10 سال پیش آغاز کردند و در چند سال گذشته به شدت سرعت خود را افزایش داده اند. “بازار از لحاظ تاریخی به دلیل سرمایه گزافی که برای راه اندازی دی سی های با کیفیت بالا که معمولا به عنوان “موانع ورود بالا” قاب بندی می شوند، دارای ریسک بالایی بوده است.”

او گفت: «با این حال، حتی در شرایط اقتصادی بسیار سخت، نتایج پایدار درآمد و اصول اساسی بازار، ایمان به بازگشت سرمایه‌گذاری بلندمدت این بخش را تقویت کرده است».

به بیانیه Partners Group درباره دلیل جذب EdgeCore به عنوان سرمایه گذاری توجه کنید. اد دیفندال، مدیر عامل، سرپرست زیرساخت خصوصی Americas، Partners Group گفت: «ما با افزایش تقاضا برای مراکز داده در ایالات متحده مواجه شدیم زیرا ارائه دهندگان خدمات ظرفیت بیشتری را برای حمایت از مشاغلی که به فضای ابری مهاجرت می کنند، پشتیبانی می کنند.

“EdgeCore یک سرمایه گذاری زیرساختی نسل بعدی منحصر به فرد است که به دلیل مجموعه ای قوی از سایت های مرکز داده، خط لوله پیشرفته دارایی های آماده بیل در بازارهای مهم استراتژیک و تیم مدیریت با استعداد است.”

ما «دارایی‌های آماده بیل» را به این معنا می‌دانیم که سایت‌ها، گسترش و سرمایه‌گذاری بیشتر در حال انجام است و Partners Group معتقد است این پروژه‌های آینده سودآور هستند.

به نظر نمی رسد این روند به این زودی ها کند شود و کارشناسان صنعت انتظار دارند تا سال 2023 بیشترین حجم خرید سهام خصوصی را در فضای مرکز داده به ارمغان بیاورد.

با ارزش 50 میلیارد دلار تا پایان سال 2021، Straits Research پیش بینی می کند که اندازه بازار مرکز داده تا سال 2030 تقریباً به 160 میلیارد دلار برسد.

آیا سایر شرکت‌های Colocation و Hyperscale می‌توانند در سال 2023 خصوصی شوند؟

ناظران صنعت مرکز داده پیشنهاد می‌کنند که ارائه‌دهندگان خدمات مراکز داده بزرگ‌تر (به طور یکسان و ابر مقیاس‌کننده‌ها) می‌توانند مانند CyrusOne و QTS خصوصی شوند.

تیم کرافورد، مشاور استراتژیک CIO، AVOA، گفت: «این تغییر سرمایه بر نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی برای رسیدن به سطح بعدی دارد. «بازارهای عمومی یک گزینه هستند. با این حال، بازارهای معامله عمومی تمایل به رشد و اختلال کمتر دارند.

کرافورد گفت: «سرمایه خصوصی می‌تواند سرمایه مورد نیاز را فراهم کند، در حالی که در مقابل اختلال ناشی از تحول مقاومت می‌کند. دانش مرکز داده.

یکی دیگر از نکات برجسته در اطلاعیه گروه Partners امروز، ذکر «قراردادهای بلندمدت با کاربران مرکز داده Tier-1» بود که EdgeCore به روی میز آورده است. هنگام ارزش گذاری کولوها و هایپراسکیلرها نمی توان این را دست کم گرفت. اگر رویداد فاجعه‌بار دیگری که اساساً نحوه انجام تجارت ما را تغییر می‌دهد، هیچ‌کس نمی‌خواهد دوباره گرفتار شود، شبیه به تنظیمات مورد نیاز در طول و پس از همه‌گیری کووید-19.

تحلیلگر اصلی، آلن هوارد، ممکن است زمانی که ما شاهد تغییر مالکیت عمومی به خصوصی و عملیات مراکز داده هستیم، محتاطانه عمل کند.

هاوارد اظهار داشت: افشاگری و شفافیتی که ما از آن برخوردار بودیم با شرکت های دولتی که اکنون خصوصی هستند یا خواهند بود از بین رفته است. اکنون این یک بازی انتظار و دید است، زیرا زمان می برد تا ببینیم همه چیز چگونه انجام می شود، بنابراین درس های آموخته شده باید منتظر بمانند.