Pandemic در حال ریختن زباله به مراکز داده اولیه است

آخرین قربانی این بیماری همه گیر بسیار شگفت انگیز است: مراکز داده داخلی.

در نظرسنجی از 1600 متخصص فناوری اطلاعات توسط متخصص شبکه آریاکا، بیش از نیمی (51٪) از پاسخ دهندگان گفتند که قصد دارند تمام مراکز داده اولیه خود را در 24 ماه آینده ببندند، و 27٪ گفتند که در این زمان حذف خواهند شد. حداقل برخی از امکانات آنها – همه به نفع رایانش ابری است.

تصور می‌شود که این تغییر به دلیل معرفی سریع مدل‌های کاری ترکیبی بوده است، که کسب‌وکارها را وادار به پذیرش ابر و برنامه‌های کاربردی ارائه شده به عنوان یک سرویس کرد.

دیو گینزبورگ، معاون بازاریابی محصول در آریاکا، «همانطور که منابع را به ابر منتقل می‌کنید، برای همه این دفاتر شعبه و کارمندان از راه دور به‌طور فزاینده‌ای ناکارآمد می‌شود که به مراکز داده‌های اولیه سنتی برگردند. ، به Data Center Knowledge گفت.

در عین حال، همه‌گیری اهمیت فناوری شبکه گسترده (WAN) و شبکه‌های گسترده را افزایش داده است.ایمن کردن آدسترسی سخدمات هdge (SASE) – اصطلاح جدیدی که توسط گارتنر ابداع شد تا بیشتر خدمات زیرساختی لازم برای کار از راه دور را در بر بگیرد.

این نیاز به تخصیص مجدد پهنای باند بسیار پویا را ایجاد می‌کند، زمانی که کارمندان را از یک مکان دور به محل اولیه، اعم از دفتر مرکزی یا شعبه‌ها منتقل می‌کنید. در آن حرکت انعطاف پذیری وجود دارد. و بنابراین، شبکه همچنین باید همان سطح از انعطاف پذیری را ارائه دهد، “گینزبورگ گفت.

زمان بدی برای دوره‌های اولیه، زمان خوبی برای تیم‌های مایکروسافت

آریاکا 6هفتم گزارش سالانه State Of The WAN تصویری از یک صنعت در بحبوحه یک انتقال بزرگ ترسیم می کند. دنیای جدید کار ترکیبی اولویت های متفاوت و رویکردی متفاوت به زیرساخت های فناوری اطلاعات را به همراه دارد.

از 1600 شرکت کننده در نظرسنجی، تقریباً نیمی گفتند که 25 تا 50 درصد از کارکنان سازمانشان از راه دور کار می کنند. بالای 18 ماه گذشته و یک چهارم گفتند که بین 25 تا 50 درصد از سایت های کاری خود را بسته اند.

بعد از را محدودیت های مرتبط با بیماری همه گیر 43 درصد گفتند که پیش‌بینی می‌کنند تا نیمی از نیروی کار شرکتشان از کار خارج شوداز راه دور باقی خواهد ماند. این را کاهش می دهد تقاضا در برنامه ها و خدمات ارائه شده از مراکز داده داخلی قدیمی.

“We آمار دارندal یافته‌های مربوط به این حرکت به سمت چیزی که ما آن را «شرکت هیبریدی دائمی» می‌نامیم. گینزبورگ گفت. و همراه با آن، شرکت‌ها به سمت یک موقعیت ابری، ارائه‌دهنده خدمات، حرکت می‌کنند.»

این تا حدودی توضیح می دهد که چرا 35٪ از پاسخ دهندگان گفتند که به دنبال حذف تمام مراکز داده داخلی و انتقال به ابر عمومی در 12 ماه آینده هستند، و 16٪ به دنبال انجام همین کار در 12-24 ماه هستند. 27 درصد دیگر گفتند که حداقل برخی از اتاق های سرور خود را حذف خواهند کرد تا با سرویس های ابری جایگزین شوند.

در میان ابرهای تازه محبوب و SaaS مایکروسافت تیمز رهبر بلامنازع بود، که توسط 58 درصد از پاسخ دهندگان به عنوان مهمترین آنها برای سازمانشان شناسایی شد. از جانب فقط 34 درصد در سال 2021. دنبال شد مایکروسافت 365 (55%زوم و پرونده های گوگل (35%)، نیروی فروش (28%)و SAP (25%).

باید پول زیادی برای پرداخت هر گونه طرح زیرساختی آتی وجود داشته باشد: این نظرسنجی نشان می‌دهد که بودجه‌های فناوری اطلاعات مطابق با سایر نظرسنجی‌های صنعت در حال افزایش است. یک چهارم پاسخ دهندگان انتظار دارند آنها بودجه به رشد 25 درصدی یا بیشتر در سال آینده، در حالی که سه چهارم هستند پیش بینی رشد حداقل 10 درصدی.