اولین پروژه بازیابی حرارت خارج از سایت ما در فنلاند انجام شد

از سال آینده، مرکز داده Hamina ما، واقع در سواحل خلیج فنلاند، هم مرکزی برای اطلاعات دیجیتال و هم منبع گرمای پایدار برای منطقه خواهد بود. با مشارکت شرکت تامین کننده انرژی شهر هامینان انرژی، ما اولین پروژه بازیابی گرمای خارج از سایت خود را برای کاهش ردپای محیطی خود و همچنین کمک به گرم کردن خانه ها و مشاغل در این شهر بندری تاریخی آغاز می کنیم.

ما گرما را در مرکز داده Google Hamina بازیابی خواهیم کرد، که امروز با انرژی بدون کربن در 97٪ کار می کند. این بدان معناست که گرمای بازیافتی نیز 97 درصد بدون کربن خواهد بود. طبق گفته هامینان انرژی، این 80 درصد از تقاضای گرمای سالانه شبکه گرمایش منطقه ای محلی را نشان می دهد.

گرمای خروجی از مرکز داده فنلاند ما مجدداً مسیریابی شده و توسط ما به صورت رایگان به شبکه گرمایش منطقه ای در نزدیکی Hamina ارائه می شود که خانواده های محلی، مدارس و ساختمان های خدمات عمومی را پوشش می دهد.

به گفته ایلاری سوسالو، شهردار حمینا: “گوگل و شهر هامینا سابقه طولانی و شکوفایی با هم دارند. گوگل نمونه ای عالی از یک شرکت با جهت گیری قوی آینده پایدار است. احساس خوبی است که زادگاه گوگل در فنلاند باشید. “