تعهد ما به خنک کردن مرکز داده آگاهانه از آب و هوا

مراکز داده ابررایانه هایی هستند که زندگی روزمره ما را تامین می کنند. آنها موتورهایی هستند که در پشت ابزارهایی مانند جستجو، جیمیل و نقشه ها قرار دارند و حتی به ما کمک می کنند تا به طور پایدار از نقطه A به B حرکت کنیم. آنها صنایعی مانند مراقبت های بهداشتی، بخش عمومی، تولید، خدمات مالی و خرده فروشی را تشکیل می دهند. €» همانطور که رشد می کنند و با دنیای دیجیتال سازگار می شوند.

در Google، بسیاری از مراکز داده ما از آب برای خنک کردن استفاده می کنند. سال گذشته ما متعهد شدیم که نظارت خود را بر منابع آب در پردیس‌های اداری و مراکز داده Google افزایش دهیم و مصرف آب خود را دوباره پر کنیم و در عین حال سلامت حوزه آبخیز و اکوسیستم‌ها را در جوامع دارای تنش آبی بهبود دهیم. این تعهدات تکمیل کننده هدف بلندپروازانه ما برای کار با انرژی بدون کربن، 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته، 365 روز در سال، تا سال 2030 است.

برای افزایش شفافیت در پیشرفتی که با تعهدات آب و هوایی خود داریم، رویکرد خود را در مورد سرمایش آگاهانه آب و هوا به اشتراک می گذاریم، که روش چند بعدی ما برای انتخاب سیستم های خنک کننده برای پردیس های مرکز داده ما است. و ما سنجه‌های سالانه آب را برای مکان‌های مرکز داده در ایالات متحده منتشر می‌کنیم، با استفاده از سال 2021 شروع می‌کنیم و متعهد می‌شویم که معیارهای سالانه آب را برای مکان‌های جهانی دیگر در گزارش زیست‌محیطی 2023 به اشتراک بگذاریم.

رویکرد آگاهانه اقلیمی ما برای خنک کردن مرکز داده

مراکز داده مانند رایانه شخصی شما، گرما تولید می کنند و باید از طریق خنک کننده هوا، خنک کننده آب، مبرد یا ترکیبی از این راه حل ها خنک شوند. بهترین رویکرد به عوامل محلی بستگی دارد — هیچ راه حلی برای همه وجود ندارد.

مطالب پیشنهادی  گوگل پیشرفت خود را در مورد اهداف تغییر آب و هوا قبل از COP27 به اشتراک می گذارد

هدف استراتژی خنک‌سازی آگاهانه اقلیمی ما حمایت از این تصمیمات فرامحلی است. خنک سازی آگاهانه آب و هوا رویکرد چند بعدی و مبتنی بر داده ما برای درک عوامل هیدرولوژی، جغرافیا، انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای محلی است. با مشاوره با کارشناسان داخلی، ما بهترین راه حل خنک کننده را برای هر سایت پیدا می کنیم. در هر پردیس مرکز داده، تصمیم‌های خنک‌کننده ما به محیط محلی نگاه می‌کند – تعادل در دسترس بودن انرژی بدون کربن و منابع مسئولانه آب – برای به حداقل رساندن تأثیر خالص آب و هوا هم امروز و هم در آینده.

در بسیاری از نقاط، آب کارآمدترین وسیله خنک کننده است. هنگامی که به طور مسئولانه استفاده می شود، خنک کننده آبی می تواند نقش مهمی در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و کاهش تغییرات آب و هوایی ایفا کند. مراکز داده ای که با آب خنک می شوند حدود 10 درصد انرژی کمتری مصرف می کنند و بنابراین تقریباً 10 درصد کربن کمتری نسبت به بسیاری از مراکز داده با هوا خنک می کنند. در سال 2021، خنک کردن آب به ما کمک کرد تا ردپای کربن مرتبط با انرژی در مجموعه مراکز داده خود را تقریباً 300000 تن CO2 کاهش دهیم.

سال گذشته، ناوگان مرکز داده جهانی ما تقریباً 4.3 میلیارد گالن آب مصرف کرد. این مقدار با آب مورد نیاز برای آبیاری و نگهداری 29 زمین گلف در جنوب غربی ایالات متحده در هر سال قابل مقایسه است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور