گوگل از اسکار سالا، خالق Mixture-Trautonium تقدیر می کند

Google Doodle امروز از اسکار سالا، نوازنده آلمانی که با ساخت ساز Mixtur-Trautonium، راه را برای موسیقی الکترونیک هموار کرد، تجلیل می کند.

اسکار سالا در 18 ژوئیه 1910 در گریز آلمان در خانواده ای از موسیقی دانان و علاقه مندان به موسیقی به دنیا آمد. اسکار از کودکی سازهایی از جمله پیانو و ویولن را آموخت و حتی برای هر دو آهنگ خود را ساخت.

اوضاع برای اسکار سالا در حدود سال 1930 تغییر کرد، با اختراع فریدریش تراوتوین “Trautonium”، ابزاری که از یک سیم مقاومت و یک صفحه فلزی برای ایجاد موج صوتی به صورت الکترونیکی استفاده می کرد. در حالی که امروزه موسیقی الکترونیک معمولاً با استفاده از یک سینت سایزر ایجاد می شود، این ساز تا اولین سینتی سایزر Moog در سال 1964 کاربردی نبود. به این ترتیب، تراتونیوم و سازهای دیگر مانند ترمین پیش سازهای سینت سایزر و موسیقی الکترونیک مدرن بودند.

سالا عمیقاً از ساز و صداهای منحصر به فردی که می توانست ایجاد کند الهام گرفته بود. به این ترتیب، او یکی از تنها نوازندگان آن زمان بود که بر تراتونیوم تسلط یافت، حتی کنسرت های عمومی را برای کمک به معرفی این ساز به مردم اجرا کرد.

اسکار سالا سپس در سال 1932 به دانشگاه برلین رفت و در آنجا فیزیک را مطالعه کرد. این آموزش به او اجازه داد تا با Trautwein همکاری کند تا Trautonium را با قابلیت های جدید تقویت کند.

این کار در نهایت منجر به توسعه “Mixtur-Trautonium” شد که به دلیل توانایی آن در ترکیب چندین امواج صوتی با هم نامگذاری شد و به ساز قبلی مونوفونیک اجازه داد چندین “صدا” موسیقی داشته باشد.

مطالب پیشنهادی  گوشی هوشمند Sony Xperia 5 III 698 دلار، TCL 4K QLED Google TV 400 دلار، بیشتر

پس از اولین عرضه این ساز در سال 1952، اسکار سالا چندین آلبوم و موسیقی را با آن ضبط کرد. مهم‌ترین سهم اسکار سالا در فرهنگ پاپ، افکت‌های صوتی متنوعی بود که برای فیلم آلفرد هیچکاک در سال 1963 خلق کرد. پرنده ها. ماهیت الکترونیکی Mixtur-Trautonium بدون شک به ماهیت ناراحت کننده فیلم کمک کرده است.

اسکار سالا تا پایان عمر به توسعه و بهبود Mixtur-Trautonium ادامه داد. سالا قبل از مرگش در سال 2002، پیتر پیچلر را به نوازنده یاد داد که چگونه میکستور-تراوتونیوم را بنوازد و این ساز را برای نسلی دیگر به جلو ببرد. امروز، Mixtur-Trautonium اصلی اسکار سالا در اختیار موزه فناوری معاصر آلمان است.موزه فناوری آلمان) در برلین.

برای تجلیل از زندگی و میراث اسکار سالا، Google Doodle امروز تصویری از خود مرد را نشان می‌دهد که در حال بازی Mixtur-Trautonium است. هر حرف از کلمه «گوگل» به شیوه‌ای متفاوت طراحی شده است، دقیقاً مانند Mixtur-Trautonium که می‌توانست صداهای متنوعی تولید کند. در گوشه‌های بالا، هنرمند دو کلاغ را نیز گنجانده است که به کمک سالا در پرنده ها.

Google Doodles بیشتر:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور