Oracle Jumps بعد از معاملات جدید اعتبار تلاش Cloud را تأیید می کند

(بلومبرگ) — شرکت اوراکل رزروهای بهتر از حد انتظار را گزارش داد و قراردادهای مشارکتی با رقبای فناوری اعلام کرد که به تلاش رئیس لری الیسون برای بازتعریف سازنده نرم افزار به عنوان یک رقیب اصلی در تجارت کمک کرد. ابر محاسبه. سهام در معاملات تمدید شده بیش از 9 درصد افزایش یافت.

این شرکت که به دلیل نرم‌افزار پایگاه داده‌اش شناخته می‌شود، بر توسعه واحد زیرساخت ابری خود – که قدرت محاسباتی و فضای ذخیره‌سازی را اجاره می‌کند – برای رقابت با Amazon.com، مایکروسافت و گوگل آلفابت متمرکز است. در حالی که این بخش بخش کوچکی از کل فروش را تولید می کند، سرمایه گذاران آن را به عنوان شرط رشد اصلی اوراکل در آینده می دانند.

سافرا کاتز، مدیر اجرایی، سه‌شنبه (11 ژوئن) در بیانیه‌ای گفت: در دو سه ماهه گذشته، «اوراکل بزرگترین قراردادهای فروش در تاریخ ما را امضا کرد – ناشی از تقاضای بسیار زیاد برای آموزش مدل‌های زبان بزرگ هوش مصنوعی در Oracle Cloud».

رشد درآمد در سال مالی جاری منتهی به می 2025 دو رقمی افزایش خواهد یافت که ناشی از تقاضای قوی برای هوش مصنوعی کاتز گفت که حجم کار. او اضافه کرد که رشد باید در طول سال تسریع شود زیرا “ظرفیت واحد ابری شروع به جبران تقاضا می کند”.

اوراکل همچنین قرارداد جدیدی را برای در دسترس قرار دادن پایگاه داده همنام خود در زیرساخت ابری گوگل اعلام کرد. الیسون در بیانیه‌ای جداگانه گفت: قرارداد مشابه با مایکروسافت که در اواخر سال 2023 اعلام شد، “رشد پایگاه داده ابری ما را افزایش خواهد داد.”

مربوط:گوگل 2 میلیارد دلار در مرکز داده مالزی، صنعت ابر سرمایه گذاری می کند

این شرکت ها در بیانیه ای اعلام کردند که OpenAI که میلیاردها بودجه از مایکروسافت دریافت کرده است، از زیرساخت ابری اوراکل مستقر در آستین برای “ظرفیت اضافی” استفاده خواهد کرد. ابر اوراکل به دلیل موفقیت با استارت آپ های هوش مصنوعی مولد شهرت پیدا کرده است – این شرکت از مشتریانی از جمله Reka، MosaicML و xAI ایلان ماسک تبلیغ می کند. فناوری هوش مصنوعی برای کار کردن به قدرت محاسباتی عظیمی نیاز دارد.

الیسون در یک کنفرانس تلفنی پس از انتشار نتایج سه ماهه چهارم مالی خود گفت: «بزرگ‌ترین شرکت‌های ابری و موفق‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های هوش مصنوعی در جهان استفاده از خدمات و مراکز داده Oracle Cloud را انتخاب می‌کنند.

حرکت “غیرقابل انکار”.

کرک ماترن، تحلیلگر Evercore ISI نوشت: شتاب در تجارت زیرساخت ابری Oracle “غیرقابل انکار است و اعلام OpenAI نقطه داده مثبت دیگری در هوش مصنوعی ایجاد می کند.”

آنوراگ رانا، تحلیلگر بلومبرگ، گفت که تقاضا برای اجرای بارهای کاری هوش مصنوعی در مراکز داده رایانش ابری اوراکل “می تواند آن را به چهارمین ارائه دهنده بزرگ ابر تبدیل کند.”

کاتز در کنفرانس تلفنی گفت که واحد زیرساخت ابری در سال مالی جاری بیش از 50 درصد رشد خواهد کرد.

مربوط:On-Prem در مقابل Private Cloud: تفاوت چیست؟

سهام در اواخر معاملات پس از بسته شدن در 123.88 دلار در نیویورک به بالاترین سطح 137.37 دلار رسید. سهام امسال تقریباً 18 درصد جهش کرده است و در ماه مارس رکورد زده است.

اوراکل گفت که کل تعهدات عملکرد باقیمانده، معیاری برای فروش قراردادهای آتی، در دوره منتهی به 31 مه، 44 درصد افزایش یافته و به 98 میلیارد دلار رسیده است که بسیار فراتر از میانگین برآورد 73.9 میلیارد دلار است.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: درآمد واحد ابری که قدرت محاسباتی و فضای ذخیره سازی را اجاره می کند، 42 درصد افزایش یافته و به 2 میلیارد دلار رسیده است. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط بلومبرگ، تحلیلگران به طور متوسط ​​1.97 میلیارد دلار پیش بینی کردند.

درآمد کل با 3.3 درصد افزایش به 14.3 میلیارد دلار در مقایسه با میانگین برآورد 14.6 میلیارد دلاری رسید. سود، بدون احتساب برخی اقلام، 1.63 دلار به ازای هر سهم بود. تحلیلگران انتظار 1.65 دلار را داشتند.

نرم افزار Lull

نتایج بی‌نظیر شرکت‌هایی مانند Salesforce Inc. و Workday Inc. در هفته‌های اخیر، نگرانی سرمایه‌گذاران را افزایش داده است که بودجه‌های فناوری از نرم‌افزارهای کاربردی به ابزارهای هوش مصنوعی منتقل می‌شوند. فروش در تجارت برنامه های کاربردی ابری Oracle، از جمله برنامه های Fusion برای امور مالی شرکت، 10 درصد افزایش یافت و به 3.3 میلیارد دلار رسید. این کاهش نسبت به رشد تقریباً 14 درصدی این واحد در سه ماهه اخیر و کمتر از برآوردهای تحلیلگران است.

جدید شراکت رانا پس از انتشار درآمد در یادداشتی نوشت که احتمالاً رشد در تجارت زیرساخت‌های ابری اوراکل را تسریع می‌کند، که می‌تواند به جبران کاهش سرعت برنامه‌ها کمک کند.

نتایج اوراکل توسط واحد سلامت آن، که شامل سرنر، کسب و کار سوابق سلامت الکترونیکی است که اوراکل در ژوئن 2022 به قیمت 28 میلیارد دلار خریداری کرد، مورد بررسی قرار گرفت. این شرکت در حال حاضر بر انتقال تجارت نرم‌افزار قدیمی به فضای ابری متمرکز است، اگرچه با موانعی مانند خروج مشتریان و مذاکره مجدد در مورد یک قرارداد فدرال پرچمدار مواجه شده است.

کاتز در این تماس گفت سرنر به رشد درآمد در سال مالی 2024 تا 2 درصد آسیب زد. او گفت، با این حال، این شرکت دیگر نتایج مالی سرنر را در طول درآمد منتشر نخواهد کرد، “زیرا اکنون در حالت رشد فعالیت می کند.”

کاتز همچنین گفت که اوراکل از تجارت تبلیغاتی خود که تنها 300 میلیون دلار در سال مالی منتهی به 31 می درآمد داشته است، خارج خواهد شد.


Source link