Oracle Cloud Earnings Gains Pit It Against AWS, Azure, Google | دانش مرکز داده

Oracle Cloud Infrastructure با وجود اینکه در مقایسه با خدمات وب آمازون، مایکروسافت Azure و Google Cloud کوچک باقی مانده است، همچنان به عنوان یک ارائه دهنده ابر مقیاس بزرگ، نشان خود را حفظ می کند.

اما سه بزرگ ممکن است بخواهند مراقب باشند.

برای سه ماهه دوم مالی 2023، Oracle Cloud افزایش 53 درصدی درآمد را گزارش کرد و به یک میلیارد دلار رسید. درآمد زیرساخت به‌عنوان یک سرویس به تنهایی به 59 درصد رسید، نسبت به 58 درصد در سه ماهه قبل. و در حالی که ارقام دلار حتی به درآمد 20.5 میلیارد دلاری اخیر AWS نزدیک نمی شود، درصد نرخ رشد Oracle Cloud تقریباً دو برابر بزرگ ترین ارائه دهنده محاسبات ابری عمومی در جهان است.

این قابل توجه است.

Safra Catz اوراکل

“[S]بر اساس متنی از The Motley Fool، Safra Catz، مدیر عامل Oracle در 12 دسامبر به تحلیلگران مالی گفت، به عبارتی، ما یک سه ماهه فوق العاده داشتیم.

کاتز اضافه کرد که دلایل آن “بسیاری است.”

اولاً، او گفت، مشتریان بیشتر Oracle Cloud را «به‌عنوان معماری بهتری برای عملکرد بالاتر، امنیت بهتر و قابلیت اطمینان بی‌نظیر در مقابل ارائه‌دهندگان ابر مقیاس ابری قدیمی‌تر نسل اول می‌دانند. دوم، مشتریان از انعطاف‌پذیری خدمات و مدل کسب‌وکار ما قدردانی می‌کنند که آنها را قادر می‌سازد فن‌آوری‌های ما را در جایی که بهترین خدمات را به آنها ارائه می‌کند، به کار گیرند. و سوم، مشتریان ارزش یک پشته یکپارچه از برنامه‌های کاربردی را، هم افقی، مانند ERP و HCM و زنجیره تامین، و برنامه‌های کاربردی خاص صنعت که بر صنایع خود متمرکز هستند، تشخیص می‌دهند.

مطالب پیشنهادی  Cologix بر اتصال به عنوان کلید فعال کردن ابر ترکیبی تمرکز می کند

اما، دوباره، ابر به عنوان ستاره درخشان اوراکل در آخرین سه ماهه خودنمایی کرد. لری الیسون، مدیر ارشد فناوری و یکی از بنیانگذاران اوراکل، گفت که اوراکل کلود اکنون به 22000 مشتری زیرساخت از جمله فدرال اکسپرس، دویچه بانک، بورس اوراق بهادار توکیو، فوجیتسو و وودافون خدمات ارائه می دهد. همه آنها به سمت اوراکل کشیده شده اند «زیرا ابر ما بسیار امن و بسیار قابل اعتماد است. الیسون گفت که پایین نمی آید.

“ما یک شبکه بسیار سریعتر از هر کس دیگری داریم”

الیسون همچنین ادعا کرد که Oracle Cloud مراکز داده ابری بیشتری را نسبت به رقبای خود اجرا می کند – در مجموع 55.

لری الیسون اوراکل

لری الیسون اوراکل

الیسون گفت: “این مناطق عمومی به علاوه مناطق امنیت ملی و انواع دیگر مناطق هستند.”

با این حال، بررسی سریع شماره الیسون نشان می دهد که ممکن است دقیق ترین بیانیه نباشد. در حالی که AWS دارای 30 منطقه و Google Cloud دارای 35 منطقه است، Microsoft Azure می گوید که میزبان بیش از 60 منطقه است.

الیسون همچنین از مزایای سرعت Oracle Cloud صحبت کرد و این قدرت را عامل بسیاری از بردهای میلیارد دلاری آن در سه ماهه اخیر قرار داد.

الیسون گفت: “ما یک شبکه بسیار سریعتر از هر کس دیگری داریم.” او افزود: «ما یک شبکه اساساً متفاوت از سایر ارائه دهندگان ابر داریم. ما چیزی به نام شبکه RDMA داریم.

RDMA مخفف Remote Direct Memory Access است. الیسون این رویکرد را به عنوان روشی توضیح داد که در آن یک رایانه ممکن است بلافاصله به حافظه رایانه دیگری دسترسی پیدا کند بدون اینکه دچار اختلال شود.

مطالب پیشنهادی  ارزش واحدهای توزیع انرژی IntePower

این قابلیت برای کاربران Oracle Cloud تفاوت ایجاد می کند. کاتز گفت که به این دلیل است که بسیاری در حال انتقال هوش مصنوعی غول پیکر و حجم کار ماشینی به این پلتفرم هستند.

کاتز گفت: “مشتریان اغلب بدون انتظار نتایج خارق العاده به ما مراجعه می کنند.” و به یاد داشته باشید، زمان در فضای ابری پول است. بنابراین، اگر عملکرد شما بیشتر باشد، هزینه بسیار کمتری دارد، چه حجم کاری Oracle، چه محاسبات مستقیم یا ذخیره سازی یا سایر بارهای کاری.

در همین حال، الیسون همچنین در مورد آینده ابر صحبت کرد – دقیقاً همانطور که در اوراکل CloudWorld در ماه اکتبر انجام داد. یک بار دیگر، او چشم اندازی از به هم پیوستگی را ارائه کرد.

ما فکر می کنیم که آینده ابر، باغ های چهار دیواری نیست – AWS، مایکروسافت، گوگل و اوراکل. ما فکر می کنیم که این ابرها همه به هم متصل می شوند. و سپس، مشتریان مناسب‌ترین خدمات را برای نیازهای خاص خود انتخاب می‌کنند و بین ابرها ترکیب می‌شوند.»

JWCC Oracle Cloud’s Gartner Wins

به طور کلی، درآمد اوراکل در سه ماهه دوم مالی شرکت 18 درصد رشد کرد و در مجموع به 12.28 میلیارد دلار رسید که از 12.05 میلیارد دلاری که تحلیلگران پیش بینی کرده بودند، فراتر رفت. این افزایش‌ها در حالی اتفاق می‌افتند که هفته گذشته OCI به‌عنوان یک فروشنده تایید شده در قرارداد 9 میلیارد دلاری وزارت دفاع مشترک (JWCC) تأیید شد. و شرکت تحقیقاتی گارتنر در جدیدترین گزارش زیرساخت ابری و خدمات پلتفرم خود، برای اولین بار از Oracle Cloud به عنوان یکی از شرکت های “رویایی” نام برد.

مطالب پیشنهادی  حرکت رو به جلو، نگاه به آینده: پیش بینی های صنعت مرکز داده 2023 | دانش مرکز داده

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور