OpenTelemetry چیست و چگونه می تواند کیفیت Backend شما را بهبود بخشد؟

در گذشته، وقتی در مورد باطن صحبت می‌کردیم، معمولاً به یک برنامه بزرگ با یک پایگاه داده واحد و بزرگ اشاره می‌کردیم و لاگ برای نظارت کافی بود. اکنون، به لطف فناوری هایی مانند Kubernetes، میکروسرویس ها به استاندارد تبدیل شده اند. تعداد برنامه‌ها بیشتر و توزیع شده‌اند و لاگ سنتی دیگر برای اشکال‌زدایی و تشخیص مشکلات در برنامه‌های ما کافی نیست.

یک راه حل عالی برای سازماندهی نظارت OpenTelemetry است – یک ابزار مدرن که می تواند برای اشکال زدایی و تجزیه و تحلیل عملکرد سیستم های توزیع شده استفاده شود.

این مقاله برای متخصصان فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است که به دنبال گسترش دانش خود در بهینه سازی باطن هستند. در زیر، OpenTelemetry چیست، مفاهیم کلیدی آن، و مشکلاتی که به حل آن کمک می کند را به تفصیل شرح خواهیم داد. اگر علاقه مند هستید که OpenTelemetry چگونه می تواند رویکرد شما به نظارت و اشکال زدایی سیستم های باطن را تغییر دهد و قابلیت اطمینان و کارایی آنها را افزایش دهد – ادامه مطلب را بخوانید.

تاریخچه مختصری از OpenTelemetry

شرکت های بزرگ فناوری ابتدا در اواخر دهه 2000 با چالش ثبت و ردیابی توزیع شده مواجه شدند. در سال 2010، گوگل مقاله ای منتشر کرد، Dapper، یک زیرساخت ردیابی سیستم های توزیع شده در مقیاس بزرگ، که اساس ابزار ردیابی توییتر، Zipkin را ایجاد کرد که در سال 2012 منتشر شد.

در سال 2014، Kubernetes ظهور کرد، به طور قابل توجهی …

Source link