OpenStack Yoga ابر منبع باز را با LOKI | دانش مرکز داده

OpenStack Yoga به طور کلی در 30 مارس در دسترس قرار گرفت و ویژگی‌های جدید فعال‌سازی سخت‌افزار و پشتیبانی بهتر از Kubernetes را به کاربران ارائه می‌دهد.

OpenStack پروژه شاخص است بنیاد زیرساخت باز (OpenInfra Foundation)، که تا اکتبر 2020 به عنوان بنیاد OpenStack شناخته می شد. بیست و پنجمین انتشار پلت فرم ابر منبع باز از زمان ایجاد آن در سال 2010، یوگا اولین نسخه مهم نقطه عطف در سال 2022 است. آخرین به روز رسانی – OpenStack Xena – اکتبر گذشته در دسترس قرار گرفت.

OpenStack مجموعه ای از پروژه های خدمات فردی را ارائه می دهد که قابلیت های مختلفی را برای پشتیبانی از استقرار ابر ارائه می دهد. به طور فزاینده ای، OpenStack به عنوان پایه ای برای استقرار و عملیات استفاده می شود فرمانداران، رویکردی که نسخه جدید یوگا به گسترش آن کمک می کند.

“ما در واقع در داده های نظرسنجی کاربران خود متوجه شده ایم [that] جاناتان برایس، مدیر عامل و مدیر اجرایی بنیاد OpenInfra، گفت که اکثر مردم از OpenStack و Kubernetes با هم استفاده می کنند، و ما شروع به نامیدن آن LOKI، زیرساخت لینوکس OpenStack Kubernetes کرده ایم. ITPro امروز. “این به یک الگوی واقعاً رایج برای چگونگی ایجاد زیرساخت های دیجیتالی مردم تبدیل شده است.”

OpenStack Yoga افق جدیدی را به ابر منبع باز با Skyline می آورد

تعداد زیادی از تغییرات در OpenStack Yoga گنجانده شد – تقریباً 13500 به روز رسانی کد ارائه شده توسط 680 مشارکت کننده که بیش از 125 سازمان را نمایندگی می کنند.

برایس گفت، به روز رسانی های کلیدی در OpenStack Yoga شامل مواردی برای فعال سازی سخت افزار است. به طور خاص، اکنون از SmartNIC DPU (واحد پردازش داده) پشتیبانی می شود. SmartNIC شکل پیشرفته‌تری از کارت رابط شبکه است که اتصال شبکه را امکان‌پذیر می‌کند، در حالی که DPU از مدیریت ترافیک پیشرفته پشتیبانی می‌کند.

OpenStack یک پلتفرم ابری است که از چندین پروژه خدماتی تشکیل شده است که هر کدام قابلیت متفاوتی را ممکن می‌سازد. در نسخه یوگا، دو پروژه خدماتی جدید وجود دارد: داشبورد Skyline و ماژول مدیریت گزارش Venus.

تیری کارز، مدیر کل بنیاد OpenInfra، گفت که Skyline یک داشبورد نسل بعدی برای OpenStack و جانشین پروژه خدمات داشبورد OpenStack Horizon است. ITPro امروز. تفاوت اصلی با Skyline این است که با آن ساخته شده است چارچوب جاوا اسکریپت React، که بهبود عملکرد و مقیاس پذیری را نسبت به چارچوب زاویه ای، که در Horizon استفاده می شود.

سیستم مدیریت گزارش یکپارچه Venus توسط ارائه دهنده ابر چینی ارائه شده است برانگیختن، که از OpenStack برای کمک به تقویت عملیات ابری خود استفاده می کند.

کارز گفت: «با استقرار OpenStack در تعداد بسیار زیادی از مراکز داده، مدیریت و تجمیع گزارش‌هایی که از OpenStack خارج می‌شوند، حیاتی‌تر می‌شود.

او گفت که هدف ونوس، ارائه یک سیستم واحد برای جمع‌آوری و پیمایش گزارش‌ها، با قابلیت ارتباط دادن اقدامات یک کاربر یا گروهی از کاربران در سازمان است.

کارز گفت: «نیازهای اپراتورهایی با استقرار بزرگ‌تر، نیازمندی‌های جدید را در پلتفرم OpenStack ایجاد می‌کند، و ونوس از اینجا می‌آید.

OpenStack

OpenStack به طور گسترده در بیش از 100 مرکز داده ابری مستقر است و در حال حاضر از 25 میلیون هسته محاسباتی در تولید پشتیبانی می کند.

آینده OpenStack

نسخه بعدی OpenStack، با نام رمز Zed، پایان یک دوره را نشان خواهد داد. پس از OpenStack Zed، نامگذاری مجدداً با “A” در بالای حروف الفبا شروع می شود، و به جای داشتن دو نسخه اصلی در اکثر سال های تقویم، OpenStack به داشتن یک نسخه فرعی و یک نسخه اصلی در سال می رود.

کارز گفت: «یکی از بحث‌های تکراری که ما داشته‌ایم در مورد آهنگ انتشار است، زیرا توسعه‌دهندگان می‌خواهند تا آنجا که ممکن است آن را منتشر کنند.» در عین حال، اپراتورها، همانطور که صدها یا هزاران دستگاه را در OpenStack اجرا می‌کنند، انجام می‌دهند. واقعاً می‌خواهم هر شش ماه یکبار آن را ارتقا دهم.»

با رویکرد جدید، دو کانال ارتقا وجود خواهد داشت. یکی ارتقاء هر شش ماه و دیگری هر سال. کارز خاطرنشان کرد که OpenStack یک فرآیند تست دقیق دارد و حتی نسخه‌های جزئی همچنان بسیار پایدار خواهند بود. تفاوت این است که همه تغییرات اکنون برای یک سال کامل در چرخه انتشار اصلی آزمایش خواهند شد.

کارز گفت: «اصولاً تضمین می‌کند که افرادی که می‌خواهند فقط هر سال ارتقاء دهند، همان سطح کیفیتی را خواهند داشت که افرادی که هر شش ماه یک بار ارتقا داده‌اند، مدت‌هاست داشته‌اند.

مارک کولیر، مدیر عامل بنیاد OpenInfra، گفت ITPro امروز که انتشار یوگا از کمک‌های زیادی از مکان‌هایی بهره برد که او لزوماً انتظارش را نداشت. یکی از این منابع کمکی از پخش کننده انگلیسی بی بی سی بود که یکی از 10 مشارکت کننده برتر در OpenStack Yoga بود. کولیر گفت که بی‌بی‌سی انواع موارد استفاده از نوع رمزگذاری جریان رسانه را دارد.

Collier گفت که شرکت‌های بیشتری برای حمایت از رشد زیرساخت‌های منبع باز می‌پیوندند، شرکت‌های بیشتری در مشارکت‌های کد و سپس الگوهای استفاده حضور دارند.

او گفت: «من فکر می‌کنم با انواع پروژه‌های جدید که به OpenStack وارد می‌شوند، فقط شاهد رشد در سراسر جهان هستیم. “بنابراین ما از مسیری که در حال حرکت هستیم خوشحالیم.”

این داستان ابتدا در IT Pro Today، یک نشریه خواهر Data Center Knowledge ظاهر شد.