OpenStack Wallaby به روزرسانی های امنیت ، محاسبه ، شبکه را به ارمغان می آورد

منبع باز OpenStack پلتفرم ابری نسخه مهم خود را در Wallaby در تاریخ 14 آوریل منتشر کرد و یک سری به روزرسانی ها را برای اپراتورهای زیرساخت ابر به همراه داشت.

OpenStack Wallaby بیست و سومین نسخه از نمایشگاه است متن باز پلت فرم ابری که به عنوان تلاش مشترک بین ناسا و Rackspace در سال 2010 آغاز شده و در دهه گذشته به عضویت و مشارکت های خود افزوده است. Wallaby اولین نسخه OpenStack در سال 2021 است. آن را دنبال می کند OpenStack ویکتوریا بروزرسانی که در اکتبر 2020 منتشر شد.

به عنوان یک تلاش منبع باز ، OpenStack از کمک چندین فروشنده بهره مند می شود و بیش از 800 مشارکت کننده از 140 سازمان با کد Wallaby همکاری می کنند. بستر OpenStack شامل چندین پروژه برای خدمات مختلف است که در صورت ترکیب زیرساخت های ابری را به عنوان سرویس (IaaS) فعال می کند. در نسخه Wallaby ، به روزرسانی های قابل توجهی در مورد وجود دارد امنیت ، محاسبه ، شبکه و ذخیره سازی.

بهبودها را در OpenStack Wallaby محاسبه کنید

از جمله مشارکت کنندگان اصلی OpenStack ، Red Hat است که دارای Red Hat OpenStack Platform ویژه پشتیبانی تجاری است.

شان کوهن ، مدیر مدیریت محصول Red Hat Platforms ، به کلاه قرمزی گفت ITPro امروز که از جمله قابلیت های جالب جدید در OpenStack Wallaby پشتیبانی از انواع مختلف GPU برای یک گره محاسبه است. به گفته وی ، در نسخه های قبلی OpenStack تنها داشتن یک نوع GPU در هر گره محاسبه امکان پذیر بود.

“برای بارهای جدیدتر ، ما توانایی انجام مهاجرت های سرد و تغییر اندازه موارد دارای vGPU را داریم. [virtual graphics processing units]، که برای بهبود پشتیبانی از تجزیه و تحلیل داده ها ، یادگیری ماشین ، هوش مصنوعی و موارد استفاده از یادگیری عمیق اجرا شد ، “کوهن گفت.

ایخودکار Vواقعی شبکه توانمند سازی شبکه ابر

Canonical است که منجر به توسعه توزیع لینوکس اوبونتو می شود و همچنین دارای یک توزیع تجاری OpenStack است.

Canonical از نزدیک در حال پیگیری روند ادغام پروژه شبکه OpenStack Neutron با شبکه مجازی باز است (OVN) راننده ، Tytus Kurek ، مدیر محصول این شرکت ، گفت ITPro امروز. از سال OVN به عنوان درایور پیش فرض در توزیع OpenStack Canonical استفاده می شود OpenStack Ussuri به گفته کورک ، آزاد شود. وی افزود ، با این وجود هنوز كارهایی باید انجام شود تا آن را به عنوان پیشران پیش فرض در بالادست معرفی كند.

“در طول این چرخه ، OVN به روزرسانی های زیادی دریافت کرد ، که بخشی از آن توسط Canonical کمک شد ، برای بهبود بارگیری سخت افزار خود و ML2 کورک گفت: “همه اینها زمینه های مهاجرت روان به OVN در آینده نزدیک را فراهم می کند.”

کوهن رد هات همچنین نوآوری های شبکه را در OpenStack Wallaby ، از جمله برجسته کرد معرفی کارت رابط شبکه مجازی جدید (vNIC) معروف به Virtual Data Path Acceleration (vDPA) ، که عملکرد بهتر را امکان پذیر می کند.

آوردن امنیت بهتر به Cloud

امنیت یکی دیگر از موضوعات اصلی در OpenStack Wallaby است ، به ویژه در زمینه کنترل دسترسی مبتنی بر نقش (RBAC).

RBAC به لطف پیشرفته بهبود یافته است کوهن گفت ، مجوز در سراسر سرویس های OpenStack ، ارائه قابلیت افزایش ، بهبود شنیداری و سطح حمله کاهش یافته است. سطح حمله کاهش یافته از همان چیزی است که کوهن به آن RBAC با سیستم اشاره می کند ، که سیاست های بسیار مفصلی را برای نقش های مختلف کاربر ، از جمله نقش مدیر ، عضو و خواننده ارائه می دهد. وی خاطرنشان کرد که کار RBAC شامل توسعه گسترده ای در چندین سرویس OpenStack مانند فلزات برهنه Ironic ، تصاویر Glance و اشتراک فایل مانیل با هزاران آزمایش واحد جدید است.

پذیرش و پشتیبانی تجاری Wallaby ادامه دارد

در حالی که در سالهای اخیر پلت فرم منبع باز ابری Kubernetes علاقه و علاقه زیادی ایجاد کرده است ، OpenStack همچنان عنصری اساسی برای تعدادی از فروشندگان از جمله Red Hat و Canonical است.

کوهن گفت: “OpenStack همچنان بخشی اساسی از استراتژی داخلی ما و پایه و اساس ابر ترکیبی با ارائه خدمات پلت فرم بالغ و پایدار است و نیاز به مدیریت زیرساخت های اساسی را کاهش می دهد.” “در خارج از مرکز داده مرکزی ، Red Hat OpenStack Platform می تواند راه حل های زیرساخت را در لبه تأمین کند ، مشتریانی مانند راکوتن موبایل و ایده وودافون با برنامه های توزیع شده در مقیاس ، در نقاط ابر توزیع شده. “

Kurek از Canonical نیز چنین احساسی دارد. وی انتظار دارد در هفته های آینده علاقه “انفجاری” به OpenStack Wallaby وجود داشته باشد.

کورک گفت ، در Canonical ، افزایش علاقه به OpenStack مشاهده می شود و نمونه کارها مشتریان OpenStack ما هر ساله در حال افزایش است. “در حالی که این روزها فن آوری های بومی ابر نسبت به بارهای کاری سنتی محبوبیت بیشتری کسب کرده اند ، OpenStack همچنان در قلب فضای باز باقی مانده است. پشته زیرساخت با لایه های قابل ارتقا برای کانتینرها ، بدون سرور و غیره که در بالای آن اجرا می شود. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>