OpenAI به روز رسانی API، GPT-3.5، و GPT-4 برای برنامه های کاربردی هوش مصنوعی مولد

برای ارتقای قابلیت‌های هوش مصنوعی در محیط کار، OpenAI مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌ها را برای مدل‌های پیشگام هوش مصنوعی خود، GPT-3.5 Turbo و GPT-4 اعلام کرد.

این پیشرفت‌ها، که شامل معرفی انقلابی قابلیت فراخوانی عملکرد جدید، هدایت‌پذیری بهبود یافته، زمینه توسعه‌یافته برای GPT-3.5 توربو، و ساختار قیمت‌گذاری اصلاح‌شده است، با هدف ارائه یک جعبه ابزار توسعه‌یافته برای ایجاد برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی پیشرفته و با کارایی بالا برای پاسخگویی به آنهاست. پیچیدگی های محیط های کاری مدرن

برنامه های ارائه شده توسط OpenAI

توسعه دهندگان تنها کسانی نیستند که از آخرین پیشرفت های مدل های GPT OpenAI بهره مند می شوند. به احتمال زیاد از ابزاری استفاده کرده اید که پیشرفت های هوش مصنوعی را از OpenAI پیاده سازی می کند.

 • مایکروسافت با OpenAI همکاری کرد تا مدل‌های هوش مصنوعی را برای توسعه دهندگان بیاورد و محصولات محبوبی مانند بینگ و آفیس را با هوش مصنوعی مولد تقویت کند.
 • اسنپ ​​چت چت ربات هوش مصنوعی خود را با نام My AI با استفاده از مدل های OpenAI GPT راه اندازی کرد. آخرین به‌روزرسانی هوش مصنوعی من می‌تواند عکس‌های عکس را ارسال و تفسیر کند!
 • Salesforce اولین محصول مولد AI CRM، Einstein GPT را منتشر کرد که توسط پیشرفته‌ترین مدل‌های OpenAI پشتیبانی می‌شود.
 • مورگان استنلی از شراکت با OpenAI به عنوان یکی از معدود شرکت های مدیریت ثروت با دسترسی به آخرین مدل GPT-4 خبر داد.
 • HubSpot ابزارهای جدیدی مانند ChatSpot.ai را بر اساس OpenAI GPT-4 توسعه داد.
 • GitHub Copilot برای کمک به توسعه دهندگان، هوش مصنوعی مولد را با استفاده از OpenAI Codex به پلتفرم خود اضافه کرد که در نهایت منجر به شکایت بر سر حق چاپ شد.
 • Stripe از فناوری OpenAI GPT برای کمک به درک مشتریان و کاهش تقلب استفاده کرد.
 • GetResponse یک مولد ایمیل مبتنی بر OpenAI GPT معرفی کرد.
 • Instacart یک ربات چت هوش مصنوعی ایجاد کرد تا به مشتریان در خرید مواد غذایی کمک کند.
مطالب پیشنهادی  ChromeOS Flex راه اندازی شد تا رایانه های شخصی قدیمی را به Chromebook تبدیل کند

در حالت ایده‌آل، کاربران این ابزار و سایر ابزارهای ساخته شده از فناوری OpenAI باید به لطف به‌روزرسانی‌های GPT-3.5 Turbo و GPT-4 از OpenAI، شاهد بهبود عملکرد هوش مصنوعی باشند.

بهبودهای GPT-3.5 Turbo و GPT-4

در زیر آخرین به روز رسانی های اعلام شده توسط OpenAI برای مدل های GPT-3.5 Turbo و GPT-4 آمده است. به‌روزرسانی‌ها شامل قابلیت فراخوانی عملکرد جدید در Chat Completions API، هدایت بهتر، زمینه توسعه‌یافته برای GPT-3.5 Turbo و قیمت پایین‌تر است.

قابلیت فراخوانی تابع

بر اساس بازخورد توسعه‌دهندگان و درخواست‌های ویژگی، OpenAI به توسعه‌دهندگان این امکان را داد که توابع را برای مدل‌های به‌روز شده توصیف کنند و هوش مصنوعی را به‌طور هوشمندانه یک شی JSON حاوی آرگومان‌هایی برای آن توابع تولید کند. این پیشرفت، اتصال قابل اعتمادتری از قابلیت‌های GPT با ابزارهای خارجی و APIها را امکان‌پذیر می‌سازد، که از بازیابی اطلاعات با ساختار بهتر از مدل پشتیبانی می‌کند.

قابلیت‌های فراخوانی تابع جدید به مجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی، از جمله موارد زیر اجازه می‌دهد:

 • ایجاد چت ربات هایی که با فراخوانی ابزارهای خارجی به سوالات پاسخ می دهند،
 • تبدیل پرس و جوهای زبان طبیعی به فراخوانی تابع، فراخوانی API یا کوئری های پایگاه داده،
 • استخراج داده های ساخت یافته از متن
 • پارامترهای API جدید ابزاری را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد تا توابع را به مدل توصیف کنند و از مدل درخواست کنند تا یک تابع خاص را به صورت اختیاری فراخوانی کند.

معرفی تابع فراخوانی امکانات جدیدی را برای توسعه دهندگان باز می کند. آنها می توانند مدل های GPT را با سایر API ها یا ابزارهای خارجی به طور یکپارچه تر ادغام کنند.

مطالب پیشنهادی  گوگل نکاتی را برای بهینه سازی پست های شغلی به اشتراک می گذارد

به عنوان مثال، یک برنامه محل کار می تواند از این ویژگی برای تبدیل درخواست زبان طبیعی کاربر به یک فراخوانی تابع به یک سیستم CRM یا ERP استفاده کند و برنامه را کاربرپسندتر و کارآمدتر کند.

در حالی که OpenAI همچنان به مسائل امنیتی بالقوه مرتبط با داده‌های غیرقابل اعتماد توجه می‌کند، به توسعه‌دهندگان پیشنهاد می‌کند که از برنامه‌های خود با مصرف اطلاعات فقط از ابزارهای قابل اعتماد و شامل مراحل تأیید کاربر قبل از انجام اقدامات تأثیرگذار محافظت کنند.

بهبودهای مدل

مدل‌های جدید GPT-4 و GPT-3.5 توربو دارای فرمان پذیری بهبود یافته و زمینه گسترده هستند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند از قابلیت هدایت بیشتر برای طراحی برنامه‌های هوش مصنوعی استفاده کنند که بیشتر با الزامات خاص یک سازمان یا کار مطابقت دارند، مانند تولید گزارش‌های تجاری هدفمندتر یا ایجاد پاسخ‌های دقیق و آگاه از زمینه در چت ربات‌های خدمات مشتری.

انتشار GPT-3.5 Turbo-16k می تواند چهار برابر طول زمینه استاندارد GPT-3.5 Turbo را ارائه دهد و حداکثر 20 صفحه متن را در یک درخواست پشتیبانی کند. این ظرفیت زمینه گسترش یافته به هوش مصنوعی اجازه می دهد تا پاسخ هایی را برای متن های بسیار بزرگتری تولید کند.

برای مثال، در محیط‌های کاری قانونی یا دانشگاهی، که اسناد معمولا طولانی هستند، این ویژگی می‌تواند توانایی مدل را در درک و خلاصه‌سازی مقادیر زیادی از متن به شدت بهبود بخشد و استخراج اطلاعات را کارآمدتر کند. به طور مشابه، برای برنامه های کاربردی مدیریت پروژه، می تواند به هوش مصنوعی اجازه دهد تا کل طرح های پروژه را یکجا پردازش و درک کند و به تولید تحلیل ها و پیش بینی های دقیق تر پروژه کمک کند.

مطالب پیشنهادی  Google Ads حداکثر عملکرد را برای اهداف سفر راه اندازی می کند

OpenAI همچنین از منسوخ شدن نسخه های قبلی GPT-4 و GPT-3.5 Turbo خبر داد و مدل های قدیمی تر تا 13 سپتامبر در دسترس خواهند بود. به توسعه‌دهندگان از انتقال آرام اطمینان داده شد و تشویق شدند که بازخورد خود را برای کمک به اصلاح فرآیند ارائه دهند.

قیمت پایین تر

به دنبال بهبود کارایی سیستم، OpenAI در حال انتقال صرفه جویی در هزینه به توسعه دهندگان است.

قیمت استفاده از مدل پرطرفدار embeddings text-embedding-ada-002 75 درصد کاهش می یابد. علاوه بر این، 25 درصد کاهش هزینه در توکن های ورودی برای مدل GPT-3.5 توربو وجود دارد.

در ارتباط با عملکرد بهبود یافته، این کاهش قیمت باید استفاده و آزمایش این مدل ها را برای توسعه دهندگان در برنامه های خود آسان تر کند.

توسعه مداوم مدل‌های GPT

به نظر می رسد OpenAI متعهد به بهبود مستمر پلت فرم خود بر اساس بازخورد توسعه دهندگان است. OpenAI با جدیدترین پیشرفت‌ها در مدل‌های هوش مصنوعی مولد خود، امکانات جدیدی را به توسعه‌دهندگان برای ایجاد برنامه‌های هوش مصنوعی خلاقانه و بهبودیافته برای محیط کار ارائه می‌کند. آخرین به‌روزرسانی‌های API و مدل‌های GPT به توسعه‌دهندگان قابلیت‌های بیشتری برای ایجاد برنامه‌های هوش مصنوعی مناسب‌تر برای مدیریت پیچیدگی و ویژگی‌های وظایفی که معمولاً در محیط‌های محل کار یافت می‌شوند، ارائه می‌کنند.


تصویر ویژه: iama_sing/Shutterstock

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور