Open19 V2 همگام با Data Center Evolution است | دانش مرکز داده

در پروژه Open19 از اولین بار راه درازی را پیموده است توسط یووال باچار اعلام شد در کنفرانس DatacenterDynamics Webscale 2016.

در آن زمان، لینکدین (کارفرمای آن زمان باچار) تنها شرکت کننده بود، اما در عرض حدود 10 ماه بنیاد Open19 ایجاد شد برای اجرای پروژه، Flex، GE Digital، HP Enterprise، و استارتاپ مرکز داده لبه Vapor IO، به عنوان اعضای موسس ملحق می شوند.

مبانی Open19

هدف اولیه استفاده از کاری بود که LinkedIn برای سفارشی کردن قفسه‌های 19 اینچی مورد استفاده در مراکز داده خود برای ایجاد مشخصاتی برای استانداردسازی رک‌ها برای استقرار آسان‌تر، به‌گونه‌ای که استانداردهای تجهیزات فیزیکی را که قبلاً وجود داشت، تطبیق دهد، استفاده کرد.

زاخاری اسمیت، رئیس بنیاد Open19: “ما می‌دانستیم که می‌خواهیم از منظر مادربرد در قالب زنجیره تامین باقی بمانیم، زیرا تغییر اندازه مادربرد تنها زمانی کار می‌کند که بتوانید حجم کافی برای توجیه کامپیوترهای خود تولید کنید.” اخیراً هیئت مدیره و رئیس زیرساخت لبه Equinix گفته است دانش مرکز داده. “اگر نمی توانید، باید به سمت جایی که بقیه صنعت پیش می روند بروید، که تقریباً طراحی مادربرد نیم عرض یا تمام عرض است.

او افزود: “Open19 کاملاً با مادربردهای 19 اینچی و استاندارد با نیمه عرض و تمام عرض سازگار است، بنابراین برای سازندگان بسیار آسان است که سرمایه‌گذاری‌های موجود خود را برای کار در یک فرم استاندارد کار کنند.”

اسمیت این را به کاری تشبیه می کند که اینتل در دهه 1990 برای استانداردسازی رایانه های شخصی آغاز کرد.

او گفت: “قیاسی که من دوست دارم برای Open19 استفاده کنم این است که مورد ATX قفسه مرکز داده است.” و به دورانی اشاره کرد که سازندگان کامپیوترهایی را در موارد غیراستانداردی که مادربردهایی را در خود جای می‌دادند که فقط می‌توانستند در آن محفظه خاص قرار بگیرند، ارائه می‌کردند. سپس کیس ATX ظاهر شد، جایی که صنعت جعبه سفید تصمیم گرفت که اگر می‌توانیم مادربردی داشته باشیم که همیشه در یک کیس قرار بگیرد و کیس بتواند مکان مناسبی برای قرار دادن منبع تغذیه و غیره داشته باشد، همه ما می‌توانیم یک کار انجام دهیم. خیلی بهتر

ما هرگز واقعاً آن را برای رک ساخته‌ایم. هر تولیدکننده منبع تغذیه خود را در منطقه متفاوتی قرار می‌دهد و همه کابل‌هایی دارند که در مکان‌های متفاوتی وارد و خارج می‌شوند، که کار ما را در دنیای مرکز داده پیچیده می‌کند.»

هدف Open19 کمی عمیق تر از یک قفسه استاندارد است که در آن همه چیز در جای خود قرار دارد. هدف این است که نصب را به آسانی قرار دادن تجهیزات در دهانه جلوی قفسه، سفت کردن چند پیچ، و راه رفتن با یک سرور کاملاً سیمی و کارآمد انجام دهید.

به بنیاد لینوکس بروید

سال گذشته بنیاد Open19 تبدیل به یک بخشی از بنیاد لینوکس، حرکتی که اسمیت گفت، پیوستن و شرکت در پروژه را برای هزاران سازمان مرتبط با بنیاد لینوکس آسان کرده است. به عنوان مثال، او به پروژه های بنیاد لینوکس مانند RISC-V، پروژه های شبکه باز و بنیاد محاسبات بومی ابری اشاره کرد.

او گفت: “هیچ پروژه سخت افزاری مرکز داده وجود نداشت که همه این موارد را به هم متصل کند، بنابراین کار با پروژه های مختلف در بنیاد لینوکس واقعا هیجان انگیز است.” “ما نسبتاً در سطح بالایی هستیم، فقط افراد زیادی در جهان وجود دارند که به نوآوری در زیرساخت‌های سطح رک برای مراکز داده سازمانی و لبه‌ای اهمیت می‌دهند. من می‌توانم بگویم ده‌ها یا صدها نفر هستند که عمیقاً به این موضوع از منظر زنجیره تامین اهمیت می‌دهند. “

علاوه بر قرار دادن آن در نزدیکی سازمان هایی که می توانند از پروژه بهره مند شوند، وضعیت آن به عنوان یک پروژه بنیاد لینوکس نیز در را برای Open 19 باز کرده است تا از طریق راه هایی مانند شرکت در کنفرانس های متعدد بنیاد لینوکس، خود را بهتر بشناسد.

Open19 v2

تقریباً بلافاصله پس از اینکه تحت چتر بنیاد لینوکس قرار گرفت، Open19 به کار روی یک نسخه جدید مشخصات آن که به بسیاری از تغییراتی که از شش سال پیش لینکدین برای اولین بار این پروژه را معرفی کرد، در فضای مرکز داده رخ داده است.

مشخصات اولیه شامل اجزای طراحی برای سه اجرای مختلف “قفس آجری” برای قرار دادن چندین سرور یا دستگاه‌های ذخیره‌سازی در یک واحد قابل نصب روی قفسه بود. یک قفسه برق، که نیاز هر سرور یا دستگاه ذخیره‌سازی را برای داشتن منبع تغذیه خود برطرف می‌کند. و کابل‌های برق و داده‌ای که کار سخت مدیریت کابل‌ها را حذف می‌کنند.

همچنین کانکتورهای Blind mate را برای اتصالات برق و داده معرفی کرد، به این معنی که پس از نصب اولیه قفس، هیچ تکنسینی نیازی به رفتن به سمت پشت قفسه نخواهد داشت، اما می تواند از جلوی تمام عملیات مراقبت کند.

این مشخصات همچنین شامل گزینه ای برای وارد کردن برق 12 ولت DC به رک برای مراکز داده نسبتا کمی است که سپس به جای برق متناوب روی DC استاندارد می شدند.

در سالهای پس از توسعه مشخصات اولیه Open19، استفاده از برق DC اهمیت بیشتری پیدا کرده است. اپراتورهای مرکز داده به طور فزاینده ای به آن روی می آورند زیرا کارآمدتر از AC است که برای راه اندازی تجهیزات باید به DC در داخل رک تبدیل شود و در نتیجه برق قابل توجهی از بین می رود.

در Open19 v1، LinkedIn برای زمانی که مشخصات را شروع کرد، کار بسیار خوبی انجام داد، اما چیزی که در آن زمان ندیدند، استفاده از برق 48 ولت در صنعت بود، و ما اکنون در مشخصات v2 تصدیق می کنیم که برق 48 ولت است. مای ترونگ، معمار ارشد Open19 و مدیر ارشد فناوری در Equinix، به DCK گفت.

این شیوع توسط پروژه محاسباتی را باز کنید، که استانداردهای باز را برای کل پشته زیرساخت مرکز داده مشخص می کند و 48 ولت DC را در OCP v3 خود گنجانده است. با موافقت Open19 و OCP با استاندارد 48 ولت، تولیدکنندگان سرور می توانند ولتاژ را به عنوان یک استاندارد واحد برای سرورهای DC اتخاذ کنند، به جای اینکه مجبور باشند سرورهایی برای ولتاژهای متعدد ارائه دهند.

یکی از مزایای مشخصات DC جدید این است که وات موجود برای سرورها را افزایش می دهد، سرورهایی که به طور فزاینده ای به قدرت بیشتری نیاز دارند.

Truong گفت که در حالی که مشخصات اولیه Open19 می تواند 400 وات در هر آجر ارائه دهد، افزایش ولتاژ امکان تحویل 3.5 کیلو وات در هر آجر را فراهم می کند. علاوه بر این، مشخصات جدید همچنان به اپراتورها اجازه می‌دهد تا 380 ولت DC را به قفسه برق بیاورند که از جمله به مراکز داده اجازه می‌دهد تا انرژی را از سلول‌های سوختی هیدروژنی مستقیماً به رک‌های خود بیاورند.

یکی دیگر از تغییرات بزرگ در مشخصات جدید این است که خنک کننده مایع را وارد بازی می کند. طبق مشخصات جدید، قفسه‌های طراحی‌شده برای خنک‌کننده مایع، لوله‌کشی را به هم متصل می‌کنند تا خنک‌کننده را از طریق اتصال‌های میت کور به داخل و خارج سرور وارد کند و نصب یک سرور خنک‌شونده مایع را به آسانی نصب تجهیزات خنک‌کننده هوای سنتی آسان کند.

تروونگ گفت: «وقتی در پشت قفسه نصب شد، تنها راهی که می‌توانید با آن مکانیسم خنک‌کننده تعامل داشته باشید، در جلو است، زیرا ما از رابط‌های Blind mate در سراسر برد استفاده می‌کنیم. “واقعاً قرار است یک عملیات بسیار ساده باشد.”

او به ما گفت که اگرچه Open19 v2 هنوز در حالت پیش نویس است، “تصمیمات اصلی قبلا گرفته شده است.”

او افزود: «با این حال، هنوز فرصتی برای اعضای جدید وجود دارد که درباره پیش‌نویس بازخورد ارائه کنند.» “ما امیدواریم که آن را تا پایان سه ماهه سوم و تست میدان مشخصات را تا پایان سال ارائه کنیم.”