وان پلاس پچ می را برای این گوشی ها عرضه کرده است

OnePlus وعده داده است که به‌روزرسانی‌های سیستمی منظم را برای مجموعه گسترده تلفن‌های هوشمند خود برای حداقل دو سال و در بیشتر موارد حتی بیشتر برای دستگاه‌های پرچم‌دار ارائه می‌کند، اما عرضه به‌روزرسانی امنیتی می 2022 چگونه انجام می‌شود؟

به روز رسانی امنیتی OnePlus می 2022 — چه خبر؟

در ابتدای ماه می، گوگل این وصله امنیتی را به عنوان ششمین به‌روزرسانی پس از اندروید 12 برای همه دستگاه‌های پیکسل واجد شرایط اضافه کرد. این به‌روزرسانی OTA شامل یک اصلاح مهم برای سوءاستفاده «Dirty Pipe» است که بر گوشی‌های هوشمند منتخب از جمله سری Pixel و Samsung Galaxy تأثیر می‌گذارد. کاملاً مشخص نیست که آیا این می‌تواند بر دیگر سخت‌افزارهای OEM تأثیر بگذارد یا خیر، اما با این وجود هنوز یک وصله مهم است.

گوشی‌های OnePlus همچنان فاقد ارتقای اخیر اندروید 12L/12.1 هستند، اما شاهد شروع مرحله بتا اندروید 13 برای OnePlus 10 Pro اخیر بوده‌ایم. ما انتظار داریم دستگاه‌های بیشتری در ارتقای سیستم‌عامل بعدی به این نگاه اولیه دسترسی پیدا کنند، اما در این مرحله، در دسترس بودن آن محدود است. برخلاف سامسونگ، OnePlus در مورد به‌روزرسانی‌های اندروید چندان سریع نیست. تا 23 مه طول کشید تا آخرین وصله امنیتی روی گوشی‌های واجد شرایط وارد شود.

در این برهه از زمان، به‌روزرسانی امنیتی می 2022 روی تعداد معدودی از دستگاه‌های OnePlus وارد شده است، اما ما امیدواریم که در روزها و هفته‌های آینده گسترش بیشتری پیدا کند.

دستگاه های OnePlus با به روز رسانی می 2022

سری وان پلاس 10

در بازارهای جهانی، سری OnePlus 10 فقط به مدل “Pro” محدود می شود، هنوز هم جدیدترین و بهترین دستگاه از گوشی های هوشمند چینی OEM است. OxygenOS 12 A.14 در تاریخ 23 می برای OnePlus 10 Pro با تعدادی اصلاحات و آخرین وصله امنیتی در دست عرضه شد. این اولین به‌روزرسانی OTA پس از انتشار برای مدل‌های خرده‌فروشی است.

سری وان پلاس 9

طرفداران برنامه محبوب Oxygen Updater از شنیدن این موضوع خوشحال خواهند شد که OnePlus 9R فقط هندی – که بر پایه OnePlus 8T ساخته شده است – اکنون OxygenOS C.20 را دریافت می کند. این ساخت همان چیزی است که در سری OnePlus 8 یافت می شود و شامل ترفندها و به روز رسانی های کلی سیستم در کنار بیشترین وصله امنیتی مه 2022 است.

سری وان پلاس 8

هنوز به طور رسمی تایید نشده است، یک پست در انجمن رسمی OnePlus ادعا می کند که OxygenOS C.20 اکنون برای OnePlus 8 و 8 Pro در دسترس است. هنوز مشخص نیست که آیا این OTA در این مرحله برای OnePlus 8T عرضه می‌شود یا خیر، اما به‌روزرسانی امنیتی OnePlus May 2022 را در کنار برخی بهینه‌سازی‌ها و تنظیم‌های کلی سیستم شامل می‌شود.

OxygenOS C.20 همچنین اکنون برای OnePlus 8T با تغییرات کوچکی عرضه می شود که به سادگی «System Stability» را تغییر می دهد و جدیدترین وصله امنیتی را اضافه می کند. این وصله به این معنی است که کل سری OnePlus 8 اکنون با امنیت داخلی کاملاً به روز است.

سری وان پلاس نورد

OxygenOS A.09 در تاریخ 23 می با تعدادی اصلاحات مهم نرم افزاری و جدیدترین وصله امنیتی برای OnePlus Nord 2T که اخیراً منتشر شده است، عرضه شد. این بودجه دنباله‌دار سال گذشته OnePlus Nord 2، حداقل به‌روزرسانی‌ها را به فرمولی از قبل چشمگیر ارائه می‌دهد.

به جای Nord 2T، Nord 2 اکنون شروع به دیدن به روز رسانی OxygenOS 12 Open Beta 2 می کند که شامل آخرین وصله امنیتی (فعالی) نیز می شود. تنها نقطه ضعف این است که مرحله بتا اندروید 12 تنها راه برای به روز رسانی در این مقطع زمانی است.

OnePlus Nord N20 5G همچنین با OxygenOS A.05 به‌روزرسانی می‌شود که تغییرات محدودی را ارائه می‌کند که به سادگی این وصله را به عنوان بخشی از این OTA معمولی ارائه می‌کند. در 25 می، OnePlus Nord CE شروع به دیدن OxygenOS 11.0.17.17 کرد، که چیزی جز آخرین وصله امنیتی می 2022 به عنوان بخشی از به‌روزرسانی OTA ارائه نمی‌کرد.

OxygenOS A.08 همچنین برای OnePlus Nord CE 2 Lite اخیراً منتشر شده به عنوان اولین به‌روزرسانی پس از راه‌اندازی در دسترس است و وصله امنیتی می 2022 را به همراه دارد. OG OnePlus Nord یک به‌روزرسانی عظیم OxygenOS F.12 را در هند دریافت کرده است که شامل وصله امنیتی ماه می با این به‌روزرسانی کامل اندروید 12 است. مشخص نیست که آیا این در هفته های آینده در خارج از منطقه در دسترس خواهد بود یا خیر.

اگرچه محدود به مناطق انتخاب شده است، اما OnePlus Nord N10 5G پس از دریافت به‌روزرسانی OTA OxygenOS 11.0.6 در بازارهای اروپایی و جهانی، وصله امنیتی کامل می 2022 را نیز دریافت می‌کند. این وصله به سادگی آخرین به روز رسانی امنیتی و چیزهای دیگر را به ارمغان می آورد.

دستگاه هایی که هنوز در انتظار وصله ماه مه هستند

دستگاه های OnePlus همچنان منتظر به روز رسانی امنیتی OnePlus می 2022 هستند

در حالی که می‌بینیم مجموعه بسیار کوچکی از دستگاه‌ها آخرین وصله را دریافت می‌کنند، مجموعه بزرگ‌تری از مجموعه سخت‌افزار OnePlus همچنان با وصله‌های امنیتی قدیمی‌تر 2022 به‌روزرسانی می‌شود – با همه دستگاه‌هایی که در زیر ذکر شده است. از آنجایی که وصله‌ها اغلب به‌صورت دو ماه یکبار ارائه می‌شوند، ممکن است برخی از دستگاه‌ها را قبل از عرضه گسترده‌تر وصله‌های آینده نادیده بگیرید.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که وان پلاس رسما تایید کرده است که سری 6 و 6T دیگر در ماه های آینده به روز نمی شوند یا پشتیبانی نمی شوند. دو پرچمدار 2018 در اواسط نوامبر به‌روزرسانی غافلگیرکننده‌ای دریافت کردند و اکنون فقط از طریق ابزارهای غیررسمی شخص ثالث پشتیبانی می‌شوند.

سری وان پلاس 10

 • OnePlus 10 Pro (پچ مارس 2022)

سری وان پلاس 9

 • OnePlus 9 (وصله آوریل 2022)
 • OnePlus 9 Pro (پچ آوریل 2022)
 • OnePlus 9R (پچ نوامبر 2021)
 • OnePlus 9RT (وصله مارس 2022)

سری وان پلاس 8

 • OnePlus 8 (وصله فوریه 2022)
 • OnePlus 8 Pro (پچ فوریه 2022)
 • OnePlus 8T (وصله فوریه 2022)

سری وان پلاس 7

 • OnePlus 7 (وصله آوریل 2022)
 • OnePlus 7 Pro (پچ آوریل 2022)
 • OnePlus 7T (وصله آوریل 2022)
 • OnePlus 7T Pro (پچ آوریل 2022)

سری وان پلاس نورد

 • OnePlus Nord (وصله مارس 2022)
 • OnePlus Nord CE (پچ مارس 2022)
 • OnePlus Nord 2 (پچ آوریل 2022)
 • OnePlus Nord 2T (وصله مارس 2022)
 • OnePlus Nord CE 2 (پچ مارس 2022)
 • OnePlus Nord CE 2 Lite (پچ آوریل 2022)
 • OnePlus Nord N10 5G (وصله مارس 2022)
 • OnePlus Nord N20 5G (پچ آوریل 2022)
 • OnePlus Nord N100 (پچ آوریل 2022)
 • OnePlus Nord N200 5G (وصله مارس 2022)

چگونه می توانم وصله امنیتی می 2022 را در دستگاه OnePlus خود دریافت کنم؟

به روز رسانی امنیتی OnePlus می 2022

OnePlus عادت دارد به‌روزرسانی‌ها را برای دستگاه‌ها به صورت مرحله‌ای منتشر کند. این بدان معناست که انتشار اولیه و تأیید بعدی در انجمن‌های OnePlus همیشه نشان نمی‌دهد که چه زمانی می‌توانید یک فایل OTA را بگیرید و دستگاه خود را به‌روزرسانی/پچ کنید.

توصیه ما این است که از یک برنامه شخص ثالث برای دریافت به موقع به روز رسانی استفاده کنید. به‌روزرسانی‌کننده اکسیژن که توسط جامعه اجرا می‌شود به شما امکان می‌دهد فایل‌های زیپ. به‌روزرسانی رسمی را به‌محض اینکه به‌صورت عمومی در دسترس قرار گرفتند، از طریق جانبی بارگذاری کنید. در حالی که این اطمینان را به شما می‌دهد که فوراً به‌روزرسانی‌ها را دریافت کنید، اگر با مشکلاتی مواجه شدید، ممکن است لازم باشد به نسخه قدیمی‌تر برگردید. اگر مشکلات بزرگ هستند، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد دستگاه داشته باشد.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: