سامسونگ جزئیات آنچه از Android 13 در One UI 5 ارائه شده است

پس از آغاز عرضه اولیه در روز جمعه، سامسونگ امروز به طور رسمی جزئیات راه اندازی برنامه One UI 5 Open Beta و اندروید 13 خود را برای سری گلکسی S22 ارائه کرد.

ما قبلاً تغییرات بتای One UI 5 را دیده‌ایم، اما جالب است که ببینیم سامسونگ چه چیزی را برای برجسته کردن انتخاب می‌کند و چگونه آن را با برنامه بتای اندروید 13 گوگل در پیکسل مقایسه می‌کند:

One UI 5 مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید سفارشی‌سازی، امنیت و دسترسی را به عنوان بخشی از تعهد دائمی سامسونگ برای ارائه جدیدترین تجربه‌های تلفن همراه به هر چه بیشتر کاربران می‌آورد.

«ظاهر و احساس متناسب» اولین مورد است و بر گسترش تم رنگی پویا تأکید می‌کند به طوری که «کاربران اکنون تا 16 تم رنگی از پیش تعیین شده بر اساس کاغذ دیواری خود و 12 گزینه رنگ دیگر برای صفحه‌های اصلی، نمادها و پنل‌های سریع دریافت می‌کنند.»

علاوه بر ابزارک‌های هوشمند، One UI 5 اکنون امکان قرار دادن ویجت‌هایی با اندازه یکسان (و بزرگ‌تر از 2×1) را ارائه می‌دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یکی از شی های صفحه اصلی را روی دیگری بکشید و دسترسی به آن یک تند کشیدن افقی باقی بماند. گوگل عاقلانه است که این قابلیت را به گوشی های پیکسل اضافه کند و آن را مانند iOS بخشی از اندروید کند.

L: پیکسل | ر: سامسونگ

در بخش اعلان‌ها، سامسونگ «کنترل‌های جدید» را برجسته می‌کند [that] مسدود کردن اعلان‌ها از برخی برنامه‌ها را برای کاربران آسان‌تر می‌کند.”

جای تعجب نیست که یک نکته برجسته، توانایی تنظیم زبان‌های ترجیحی بر اساس برنامه به برنامه است. سامسونگ صفحه ترکیبی «امنیت و حریم خصوصی» را که گوگل در I/O 2022 در ماه مه پیش‌نمایش کرد، به نمایش گذاشت، اما از نسخه بتای 4.1 ماه گذشته هنوز روی پیکسل فعال نشده است. نام تجاری “Protected by Android” قابل مشاهده نیست.

پیکسل در مقابل سامسونگ

سایر نکات برجسته بتا عبارتند از:

One UI 5 فرآیند تغییر تنظیمات صدا و ارتعاش را با منوهای سازماندهی شده که دسترسی آسان به تمام حجم های آهنگ زنگ و شدت لرزش را فراهم می کند، ساده می کند.

کاربران می‌توانند با یک نماد جدید در حالت Pro و Pro Video که نکات و ترفندهای مفیدی در مورد نحوه استفاده از لنزها، ویژگی‌ها و کنترل‌های مختلف ارائه می‌دهد، عکس‌ها و ویدیوهای باکیفیت‌تر را به‌طور یکپارچه‌تر ثبت کنند. بعلاوه، یک نوار زوم پاسخگوتر به معنای گرفتن عکس های نزدیک سریعتر است و به راحتی می توانید سوژه را با استفاده از یک دست به صفر برسانید.

این به‌روزرسانی همچنین گزینه‌های دسترسی بیشتری را به ارمغان می‌آورد تا تعامل کاربران با دستگاه‌های خود را آسان‌تر کند. ویژگی ذره‌بین به کاربران امکان می‌دهد در دستگاه‌های خود بهتر مشاهده و مطالعه کنند، در حالی که انواع مختلف کمک گفتاری – مانند توضیحات صوتی ویدیوها و صحبت کردن با صدای بلند ورودی صفحه‌کلید – به کاربران کمک می‌کند دستگاه‌ها را به‌طور یکپارچه‌تر پیمایش و استفاده کنند.

سامسونگ امروز اعلام کرد که برنامه One UI 5 بتا در ابتدا در ایالات متحده، آلمان و کره جنوبی در دسترس خواهد بود و “مناطق دیگر در ماه های آینده برنامه ریزی شده اند.” این باید چین، هند، لهستان و بریتانیا را پوشش دهد

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: