Omniverse انویدیا به شما امکان می دهد دوقلوهای دیجیتالی از مرکز داده خود ایجاد کنید | دانش مرکز داده

انویدیا امروز در رویداد GTC خود به‌روزرسانی‌های فناوری Omniverse Cloud را اعلام کرد. برنامه های کاربردی برای متخصصین مرکز داده؟ برخی از آنچه NVIDIA امروز منتشر کرد برای دنیای مرکز داده امیدوارکننده به نظر می رسد. به نظر می رسد تنها زیمنس و زیمنس انرژی راه حل های مرکز داده را از طریق پلتفرم Omniverse Cloud ارائه می کنند.

کاربردهای بالقوه شامل ایجاد دوقلوی دیجیتالی از مراکز داده موجود برای پیش بینی تأثیر PUE در حین گسترش ردپای مرکز داده است. این فناوری می‌تواند کاربرد مفیدی در مدل‌های برنامه‌ریزی بلایا و بازیابی داده‌ها بر اساس محتمل‌ترین تهدیدات محیطی برای زیرساخت‌های فیزیکی مرکز داده داشته باشد. برنامه ریزی ریسک بسیار دقیق تر خواهد بود و در یک دنیای عالی، این امر حق بیمه سایبری را در موارد استفاده خاص کاهش می دهد.

در اصل، به‌روزرسانی‌ها و ویژگی‌های Omniverse انویدیا، پلتفرم را به روی توسعه‌دهندگان باز می‌کند. این شامل Omniverse Cloud است، یک IaaS برای اجرای ایمن برنامه‌ها در پلتفرم. ریچارد کریس، معاون توسعه پلتفرم Ominverse انویدیا، طی یک کنفرانس مطبوعاتی دیروز، به زیمنس انرژی یک شریک نرم افزاری اشاره کرد و جزئیات بیشتری را قول داد. دوستان ما در زیمنس امکان دسترسی به وبینار فناوری دوقلو دیجیتال را برای ما فراهم کردند. در آن، شرکت نرم افزاری روش هایی را که مراکز داده می توانند:

  • زیرساخت مرکز داده دوقلو
  • سناریوهای what-if را از قبل شبیه سازی کنید
  • سرعت بخشیدن به فرآیند طراحی برای چندین شاخص عملکرد کلیدی (KPI)

این ویدیو مروری بر شبیه‌سازی‌های تعبیه‌شده در ارائه توضیحات صحنه جهانی (USD) NVIDIA Ominverse ارائه می‌کند. ما در اینجا شاهد روندی هستیم که NVIDIA می‌خواهد فناوری شبیه‌سازی به آسانی در دسترس باشد و تا حد امکان برای شرکت‌ها به‌صورت plug-and-play در دسترس باشد.


ما در دانش مرکز داده همچنین می بینید که فناوری دوقلو دیجیتال به طور بالقوه نیاز کارگران برق را به خطر آسیب دیدگی حفظ و ارتقاء تجهیزات الکتریکی بسیار خطرناک را از بین می برد، همانطور که پوشش اخیر ما از آتش سوزی های مرکز داده Google و OVH نشان می دهد. اجرای رباتیک برای نگهداری تجهیزات مرکز داده، بر اساس مطالعات موردی سایر بخش‌ها مانند صنایع خودروسازی و راه‌آهن، از Omniverse NVIDIA تقویت می‌شود.

ما اعتراف می‌کنیم که بسیاری از اعلامیه‌های این شرکت دارای فاکتور جالبی هستند که از قدرت سه‌بعدی برای شبیه‌سازی‌های واقعی استفاده می‌کنند، اما آیا چیزی در اینجا وجود دارد که زندگی شما را به عنوان یک متخصص مرکز داده امروز یا در آینده نزدیک تغییر دهد؟ شاید. افزایش PUE از طریق فناوری دوقلو دیجیتال با تکرار سیستم های برق و خنک کننده، قابل دسترس ترین فرصت بر اساس آنچه از زیمنس انرژی می بینیم خواهد بود.

جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا در جریان سخنرانی خود در رویداد امروز GTC 2022 گفت: “ایمنی اولویت شماره یک در رباتیک است.” “همه اینها نیازمند قدرت پردازش است.”

ما در صنعت مرکز داده می دانیم که این به چه معناست، تقاضای بیشتر برای دسترسی به فضای ذخیره سازی، شبکه و کامپیوتر. از آنجایی که صنایع بیشتری از هوش مصنوعی و فناوری دوقلو دیجیتال استفاده می کنند، به دست آوردن فضای کولو از قبل بسیار دشوارتر می شود. کاری که انویدیا با این ارتقا به پلتفرم Ominverse خود انجام می دهد این است که مدل سازی و شبیه سازی هوش مصنوعی را برای شرکت ها در دسترس تر می کند.

برای کمک به این امر، انویدیا سیستم H100 خود را معرفی کرد و از «موتور جدید کارخانه هوش مصنوعی» استفاده کرد و اکنون در لانچ پد NVIDIA در دسترس است. سرویس‌های ابری H100 که روی AWS، Google Cloud، Microsoft Azure و Oracle اجرا می‌شوند، سال آینده آغاز می‌شوند. هوانگ به سیستم‌ها قول داد که از این جهش در نیازهای پردازشی با تراشه‌های نیمه‌رسانا مانند Grace Hopper که برای تجزیه و تحلیل داده‌ها و سیستم‌های توصیه‌کننده بهینه‌سازی شده است، اما در اکثر موارد استفاده محاسباتی با کارایی بالا قابل استفاده است، پشتیبانی کند. سیستم های پشتیبانی از تراشه ها در نیمه اول سال 2023 عرضه می شوند.