Ola: فراتر از زیرساخت – دروازه جدیدی که دنیاهای Web2 و Web3 را به هم متصل می کند

از طریق اکتشاف مداوم، ما مسیر خود را به جلو پیدا کرده ایم…

ایده آل های آغازین: سوار بر رونق صنعت، با تاکید بر زیرساخت

در ژوئیه 2021، پروژه Ola (که قبلاً OlaVM نامیده می شد) به طور رسمی آغاز شد که توسط آزمایشگاه Sin7y انکوبه شد. در آن زمان، صنعت بلاک چین در حال رونق بود و شاهد افزایش کاربران و معاملات بود. چالش اولیه ای که این صنعت را آزار می دهد، مقیاس پذیری بلاک چین بود که باعث آغاز پروژه Ola شد.

مأموریت اولا در آن زمان در ابتدا این بود ساخت یک پروژه زیرساخت فناوری که در درجه اول بر عملکرد بالا متمرکز است، در نتیجه صنعت را به سمت پذیرش انبوه سرعت می بخشد.

در آن زمان، چالش اصلی این پروژه فنی نحوه استفاده از فناوری ZK برای تأیید یک ماشین مجازی بود. ZK یک فناوری عالی است. من اولین بار در سال 2018 با آن روبرو شدم و اولین تجربه خود را در بهینه سازی و کاوش ویژگی های حریم خصوصی آن در پایگاه کد Nightfall داشتم. بعداً، با تکرار سریع فناوری اتریوم، پتانسیل مقیاس پذیری ZK به شدت مورد بررسی قرار گرفت.

ما تلاش کردیم تا بفهمیم چگونه از فناوری ZK برای اثبات یک ماشین مجازی کامل استفاده کنیم. در آن زمان، تنها منبعی که می‌توانستیم پیدا کنیم، توضیح ویدیویی درباره‌ی zkEVM توسط Alex از MatterLabs بود و تعداد دفعاتی که آن را تماشا کرده‌ایم از دست داده‌ایم. خیلی زود متوجه شدیم …

Source link