Oklo با حمایت آلتمن می بیند که مراکز داده تقاضای هسته ای را افزایش می دهند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — یک روز پس از اعلام توافق برای تامین انرژی هسته ای به یک مرکز داده، اوکلو می گوید که انتظار دارد قراردادهای بیشتری را با صنعت تشنه انرژی امضا کند.

به گفته Jacob DeWitte، مدیر اجرایی شرکتی که توسط Sam Altman، مدیر عامل شرکت OpenAI هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شود، حدود 80 درصد از درخواست‌های ورودی Oklo از اپراتورهای مرکز داده است. این ماه از طریق ادغام با شرکت AltC Acquisition Altman به عموم عرضه شد.

اوکلو روز پنجشنبه موافقت کرد که 100 مگاوات برق را به وایومینگ هایپراسکیل برای راه اندازی پردیس مرکز داده تحویل دهد. دی ویت روز جمعه در مصاحبه ای در دفتر مرکزی بلومبرگ در نیویورک گفت: «این فقط یک خراش روی نوک یک کوه یخ است. “خیلی بیشتر خواهد شد.”

در حالی که شرکت های خدمات شهری برای برآوردن تقاضایی که توسط برخی از تحلیلگران پیش بینی می شود به لطف هوش مصنوعی و مراکز داده رقابت می کنند، سال ها طول می کشد تا Oklo بتواند به این نیاز کمک کند. شرکت مستقر در سانتا کلارا در کالیفرنیا هنوز مجوز قانونی برای ساخت راکتور خود را دریافت نکرده است و DeWitte گفت بعید است که این راکتور تا قبل از سال 2027 در خدمت باشد.

Source link