NYTimes “برای هک کردن محصولات OpenAI به شخصی پول پرداخت کرد”

OpenAI از یک قاضی درخواست کرد که بخش‌هایی از شکایت نقض حق نسخه‌برداری را که توسط نیویورک تایمز ارائه شده بود رد کند و استدلال کرد که نیویورک تایمز فردی را برای هک کردن OpenAI استخدام کرده است تا مبنایی برای طرح دعوی ایجاد کند.

OpenAI درخواستی مبنی بر رد بخشی یا کامل چهار مورد در دادخواستی که توسط نیویورک تایمز ارائه شده بود، ارائه کرد.

نیویورک تایمز فردی را برای هک OpenAI استخدام کرده است

از جمله توضیحاتی در مورد اینکه چرا باید برخی از بخش‌های دادخواست رد شود، این ادعاست که نیویورک تایمز شخصی را استخدام کرده است تا به‌طور خاص OpenAI را “هک” کند، به گونه‌ای که یک فرد عادی هرگز واقعاً از OpenAI استفاده نکند و شرایط استفاده را نقض کند.

به گفته OpenAI:

حقیقتی که در جریان این پرونده آشکار خواهد شد این است که تایمز به کسی پول داده تا محصولات OpenAI را هک کند. ده‌ها هزار تلاش برای آن‌ها طول کشید تا نتایج بسیار غیرعادی‌ای را که نمایشگاه J به شکایت را تشکیل می‌دهد، ایجاد کنند.

آنها تنها با هدف قرار دادن و سوء استفاده از یک باگ (که OpenAI متعهد به رفع آن است) با استفاده از اعلان های فریبنده که آشکارا شرایط استفاده OpenAI را نقض می کند، توانستند این کار را انجام دهند.

OpenAI در ادامه ادعا می‌کند که نیویورک تایمز اقدامات خارق‌العاده‌ای را انجام داده است که به هیچ وجه روش عادی استفاده از محصولات OpenAI برای به دست آوردن “معبرهای کلمه به کلمه” از نیویورک تایمز نبود، از جمله ارائه بخش‌هایی از متنی که آنها در تلاش بودند. برای بازتولید OpenAI.

آنها همچنین ادعاهای نیویورک تایمز مبنی بر اینکه صنعت اخبار توسط OpenAI تهدید شده است را “تخیلی ناب” می نامند و می گویند:

افراد عادی از محصولات OpenAI به این شکل استفاده نمی کنند. پیشنهاد تایمز مبنی بر اینکه حملات ساختگی اسلحه اجیر شده‌اش نشان می‌دهد که Estate چهارم به نوعی توسط این فناوری در معرض خطر قرار گرفته است، داستانی ناب است.

همچنین معنای آن این است که عموم مردم ممکن است فعالیت ناهنجار عامل خود را تقلید کنند.

بخش مربوط به “فعالیت ناهنجار عامل خود” اشاره ای به “تفنگ اجیر شده” است که OpenAI ادعا می کند نیویورک تایمز از آن برای ایجاد موقعیتی استفاده کرده است که OpenAI متن را کلمه به کلمه خروجی می دهد.

پرونده OpenAI حاکی از آن است که نیویورک تایمز در تلاش است تا “حقایق” و “قوانین زبان” را در انحصار خود درآورد، که اشاره ای به این ایده است که استفاده از داده های متنی برای آموزش مدل های هوش مصنوعی، که سپس محتوای جدید تولید می کند، حق چاپ را نقض نمی کند زیرا این یک استفاده متحول کننده است.

پیامد اتهامات علیه NYTimes

هنرمندان در دادگاه برای بحث در مورد نقض حق نسخه‌برداری مشکل دارند، زیرا هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای به‌عنوان دگرگون‌کننده دیده می‌شود، که در آن یک ماده دارای حق نسخه‌برداری با معنای جدیدی تغییر شکل می‌دهد یا مانند یک تقلید، تفسیر یا ایجاد چیزی کاملاً جدید از آن تغییر کاربری داده می‌شود.

بنیاد Electronic Frontier در مورد اصل استفاده متحول کننده می گوید:

«قانون از استفاده‌های «تحول‌کننده» استفاده می‌کند – تفسیر، ستایش یا انتقاد، بهتر از کپی مستقیم است – اما دادگاه‌ها گفته‌اند که حتی قرار دادن یک قطعه از یک اثر موجود در یک زمینه جدید (مانند تصویر کوچک در موتور جستجوی تصویر) به عنوان “تبدیل کننده” به حساب می آید. ”

اگر ادعاهایی که OpenAI علیه نیویورک تایمز مطرح می کند درست باشد، فکر می کنید شانس برتری OpenAI و باقی ماندن وضعیت فعلی هوش مصنوعی چقدر است؟

تصویر ویژه توسط Shutterstock/hakanyalicn

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور