Nvidia Aims vSphere-Integrated AI Suite Software در Enterprise Market

انویدیا ، پیشرو در زمینه فناوری هوش مصنوعی ، به ویژه سخت افزار و نرم افزار هوش مصنوعی برای مراکز داده و اتومبیل های خود غواص ، اکنون چشم انداز خود را در بازار سنتی ترین مرکز داده های سازمانی قرار داده است.

Nvidia AI Enterprise که اخیراً راه اندازی شده مجموعه ای از ابزارها و چارچوب های هوش مصنوعی است که برای نرم افزار مجازی سازی VMware vSphere بهینه شده است.

این شرکت همچنین اعلام کرد که بزرگترین فروشندگان سخت افزار ، مانند Dell ، Hewlett-Packard Enterprise ، Lenovo و Supermicro ، سرورهای اصلی GPU مجهز به پشتیبانی از حجم کاری AI در vSphere با Nvidia AI Enterprise را به فروش می رسانند.

“[It’s] در مورد آوردن هوش مصنوعی به جریان اصلی ، به سرورهای اصلی و VMware vSphere. بنابراین هر مشتری سازمانی می تواند ابر خصوصی شخصی خود را ، جایی که برنامه های تجاری خود را در آن مستقر کرده است ، بگیرد و محیط خود را با GPU های Nvidia تسریع کرده و قابلیت هوش مصنوعی را به همه این حجم کار اضافه کند. ” طی یک نشست خبری هفته گذشته

تحلیلگران می گویند که اعلام انویدیا برای شرکت هایی که می خواهند از هوش مصنوعی استفاده کنند اما هنوز شروع به کار نکرده اند مهم است. کارل فروند ، بنیانگذار و تحلیلگر اصلی Cambrian AI Research گفت: پیکربندی سخت افزار و نرم افزار برای هوش مصنوعی پیچیده است ، اما انویدیا با همه اجزای نرم افزاری ، ابزارها و سخت افزارهای لازم این فرآیند را ساده می کند.

فروند در مصاحبه ای به DCK گفت: “انویدیا با ایجاد یک پلت فرم با رابط کاربری و تمام ابزارهایی که برای شروع کار با هوش مصنوعی نیاز دارید ، به شرکت ها لطف بزرگی می کند.” این راه را برای شرکت ها برای شروع و جدی گرفتن درباره هوش مصنوعی باز می کند. “

داس گفت که نرم افزار سازمانی انویدیا یک پروژه جانبی نیست. وی گفت: “ما فکر می کنیم یک فرصت مهم در اینجا جدا از سخت افزار وجود دارد.”

بخشی از اعلامیه اشاره به این بود که ده ها شرکت خودروسازی ، آموزشی ، مالی ، مراقبت های بهداشتی ، تولیدی و فناوری پذیرنده اولیه نرم افزار Nvidia AI Enterprise بوده اند.

او گفت که این مجموعه نرم افزاری تمام ابزارها و چارچوب هایی را که برای توسعه و استقرار حجم کاری هوش مصنوعی به آنها نیاز دارد در اختیار دانشمندان قرار می دهد و این مجموعه را “سیستم عامل مهره و پیچ برای هوش مصنوعی” توصیف کرد.

در همین حال ، رهبران فناوری اطلاعات می توانند حجم کار AI را با استفاده از همان ابزارهای VMware که همیشه برای مدیریت ابرهای خصوصی و ترکیبی خود استفاده می کردند ، پشتیبانی کنند. داس گفت ، و همه آن برای اجرای روی سرورهای اصلی مقرون به صرفه طراحی شده است.

دیگر فروشندگان سرور مجاز Atos ، Gigabyte و Inspur هستند. سرورها طیف وسیعی از پردازنده های گرافیکی Nvidia را پشتیبانی می کنند و برای حجم کاری AI که روی vSphere و Nvidia AI Enterprise اجرا می شود بهینه شده است.

Nvidia AI Enterprise بلافاصله در دسترس است. مجوزهای اشتراک از 2000 دلار برای هر سوکت پردازنده به مدت یک سال شروع می شود. مجوزهای دائمی 3595 دلار است. انویدیا همچنین اعلام کرد که با آزمایشگاه Domino Data ، که نرم افزار Domino Enterprise MLOps با Nvidia AI Enterprise یکپارچه شده است ، همکاری کرده است.