Nvidia و Cisco برای کمک به شرکت ها در ساخت محاسبات هوش مصنوعی داخلی | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت انویدیا و سیستم های سیسکو در حال همکاری با یکدیگر هستند تا ساخت زیرساخت محاسباتی هوش مصنوعی خود را برای شرکت ها آسان تر کنند، تلاشی برای پیشبرد فناوری فراتر از ارائه دهندگان مراکز داده بزرگ.

طبق توافقی که روز سه شنبه اعلام شد، سیسکو تجهیزات مبتنی بر انویدیا – محبوب برای توسعه مدل های هوش مصنوعی – را به همراه تجهیزات شبکه خود ارائه می دهد.

برای انویدیا، این مشارکت کانال دیگری را برای فناوری آن باز می کند. در همین حال، سیسکو از رونق هزینه‌های هوش مصنوعی بهره می‌برد که به تبدیل Nvidia به با ارزش‌ترین تراشه‌ساز جهان کمک کرد.

جنسن هوانگ، مدیر اجرایی انویدیا در بیانیه‌ای گفت: «با همکاری نزدیک با سیسکو، دستیابی به زیرساخت‌های مورد نیاز برای بهره‌مندی از هوش مصنوعی، قدرتمندترین نیروی فناوری در طول عمر ما را برای شرکت‌ها آسان‌تر از همیشه می‌کنیم.»

سیسکو رایانه‌های سرور M7 را ارائه می‌کند که از آخرین پردازنده‌های انویدیا و همچنین نرم‌افزار، مدل‌های هوش مصنوعی و ابزارهای توسعه تراشه‌ساز استفاده می‌کنند. همچنین نرم افزار و خدمات مبتنی بر ابر خود را برای نظارت و مدیریت چنین سیستم هایی ارائه می دهد.

چاک رابینز، مدیر عامل سیسکو، گفت: «تقویت همکاری عالی ما با انویدیا، شرکت‌ها را به فناوری و تخصص مورد نیاز برای ساخت، استقرار، مدیریت و ایمن کردن راه‌حل‌های هوش مصنوعی در مقیاس مجهز می‌کند.

این دو شرکت در اوایل سه‌شنبه در رویداد Cisco Live در آمستردام اعلام کردند. این بخشی از تلاش برای گسترش استقرار سخت افزار هوش مصنوعی فراتر از تمرکز فعلی آن در مراکز داده متعلق به شرکت مایکروسافت، آمازون.کام، شرکت آلفابت، گوگل و متا پلتفرم است.

این گروه از به اصطلاح هایپراسکیلر، تمرکز بالقوه پرخطری از درآمد را برای انویدیا نشان می دهد. اگرچه تقاضا برای تراشه های این شرکت سیری ناپذیر است، این مشتریان در نهایت می توانند بیشتر از فناوری خود استفاده کنند. همه آنها یا روی تراشه های خود کار می کنند یا قبلاً به نوعی شروع به استفاده از آنها کرده اند.

بزرگترین تیم فروش سیسکو سرورهای مبتنی بر Nvidia را همراه با تجهیزات شبکه اترنت خود به فروش خواهد رساند. انویدیا جایگزینی به نام InfiniBand در محصولات خود ارائه می دهد. ارتباط نزدیک‌تر با سیسکو به انویدیا دسترسی بهتری به مشتریانی می‌دهد که ترجیح می‌دهند از استانداردهای پرکاربردتر برای انتقال داده بین رایانه‌ها استفاده کنند.