Nvidia با تراشه جایگزین کنترل های متخصص ایالات متحده را به چین منتقل می کند | دانش مرکز داده

انویدیا یکی از آخرین شرکت‌های فناوری بود که پس از اعلام جنگ روسیه، روسیه را ترک کرد. اکنون این یکی از اولین شرکت های نیمه هادی است که تراشه ای را طراحی و ارائه کرده است که مطابق با کنترل صادرات ایالات متحده به چین است. این کنترل ها برای مهار توسعه فناوری هوش مصنوعی چین که به عملیات های نظامی دامن می زند، کمک می کند.

جای تعجب است که آیا انویدیا انتخابی داشت یا خیر. با فروش پرچمدار و رقابت فزاینده ای مانند AMD و اینتل، سازنده تراشه های مرکز داده مجبور شد حرکتی جسورانه برای تغییر ثروت خود انجام دهد.

یکی از سخنگویان انویدیا گفت: «GPU NVIDIA A800 که در سه ماهه سوم تولید شد، محصول جایگزین دیگری برای پردازنده گرافیکی NVIDIA A100 برای مشتریان در چین است. دانش مرکز داده. “A800 آزمایش واضح دولت ایالات متحده برای کاهش کنترل صادرات را برآورده می کند و نمی توان آن را برنامه ریزی کرد تا از آن فراتر رود.”

این توسعه با توجه به زمان بندی قابل توجه باقی می ماند. انویدیا تنها یک ماه پس از آنکه دولت پرزیدنت بایدن کنترل‌های سخت‌تری بر صادرات تراشه‌ها و نیمه‌رساناها به چین اعمال کرد، در دسترس بودن A800 را اعلام کرد.

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا گفت: “جمهوری خلق چین منابعی را برای توسعه قابلیت‌های ابررایانه‌ای سرمایه‌گذاری کرده است و به دنبال تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در هوش مصنوعی تا سال 2030 است. این کشور از این قابلیت‌ها برای نظارت، ردیابی و نظارت بر شهروندان خود استفاده می‌کند و به نوسازی نظامی خود دامن می‌زند.” تجارت برای اداره صادرات تآ دی.

در حالی که این کنترل‌ها به دولت ایالات متحده مزیتی می‌دهد، تولیدکنندگان تراشه در ایالات متحده در این فکر مانده‌اند که چگونه شکاف بین پیش‌بینی‌های سود و نتایج واقعی سه ماهه را برای سهامداران خود پر کنند. A800 ممکن است فقط پرکننده شکاف انویدیا باشد. این شرکت اعلام کرد که 400 میلیون دلار فروش تراشه تحت تأثیر کنترل‌های صادراتی به چین قرار گرفته است.