Nutanix ابزار AOS HCI را با شبکه مجازی ، DR به روز می کند

Nutanix نرم افزار زیرساخت های زیر همگرایی (HCI) و زیرساخت و مدیریت ابری خود را به روز کرده و پشتیبانی از شبکه های مجازی داخلی و بهبود بازیابی بلایا را اضافه کرده است.

در کنفرانس .NEX امروز ، مدیران Nutanix ویژگی های نرم افزاری جدیدی را اعلام کردند که استقرار و مدیریت محیط های ترکیبی و چند ابر را ساده تر و سریعتر می کند.

Nutanix AOS نسخه 6 را منتشر کرده است ، نرم افزار اصلی HCI این شرکت ، که از پشتیبانی بومی برای شبکه های مجازی در hypervisor AHV خود برخوردار است و ویژگی های بازیابی بلایا را افزایش می دهد که قبلاً فقط در راه حل های تخصصی موجود بود.

“به طور سنتی ، Nutanix در ذخیره سازی قوی بوده است. چند سال پیش ، با افزودن AHV – hypervisor خودمان – ما قابلیت های خود را برای محاسبه نیز گسترش دادیم. راجیو میرانی ، مدیر ارشد فناوری Nutanix ، روز دوشنبه در مصاحبه با رسانه ها گفت: آنچه تا کنون مفقود شده است ، شبکه سازی است.

با پشتیبانی بومی از شبکه های مجازی ، مشتریان داخلی می توانند با استفاده از اتوماسیون و API ها شبکه ایجاد کنند ، اما همچنین به آنها اجازه می دهد شبکه های مجازی ایجاد کنند که شامل ابر خصوصی و عمومی می شود. او گفت: “یک شبکه مجازی یکسان می تواند در چندین مکان مختلف وجود داشته باشد.”

AOS نسخه 6 همچنین به شرکت ها اجازه می دهد تا از ابر عمومی به عنوان یک سایت پشتیبان ثانویه استفاده کنند و از پشتیبانی خوشه بندی مترو استفاده می کند ، به این معنی که یک مرکز داده می تواند داده ها را در مرکز داده دوم در همان کلان شهر تکرار کند ، و اگر یک مرکز داده شکست بخورد ، مرکز دوم به گفته این شرکت ، مرکز داده عملیات خود را ادامه خواهد داد.

به روز رسانی Nutanix Cloud Platform

Nutanix همچنین قابلیت های آینده خود را به Nutanix Cloud Platform ، زیرساخت ابری Nutanix و پلتفرم مدیریتی که شامل AOS است ، اعلام کرد. ویژگی های جدید Nutanix Cloud Platform شامل توانایی خودکارسازی سیاست های امنیتی برای افزایش امنیت برنامه ها و افزایش سرعت عملکرد پایگاه داده و ساده سازی مقیاس ذخیره سازی با یک کلیک است.

نرم افزار HCI Nutanix به شرکت ها اجازه می دهد تا محاسبه ، ذخیره سازی ، مجازی سازی و شبکه خود را از طریق یک پنجره شیشه ای مدیریت کنند. به گفته IDC ، امروزه این شرکت پس از VMware در بازار نرم افزار HCI رتبه دوم را دارد.

با تغییر بازار به محاسبات ترکیبی و چند ابر ، Nutanix پلتفرم ابری خود را تقویت کرده است تا در بین سیستم عامل های مدیریت ترکیبی ابر ، از جمله محصولات رقیب VMware و Red Hat ، رقابت بهتری داشته باشد.

پل ناشاواتی ، تحلیلگر ارشد گروه استراتژی Enterprise ، گفت که ویژگی های جدید در AOS و Nutanix Cloud Platform پیشرفت های مهمی را برای مشتریان Nutanix فراهم می کند.

او گفت که Nutanix مدتهاست به مشتریان اختیار داده است ، مانند اجازه دادن به شرکت ها برای استفاده از هر گونه hypervisor ، از جمله VMware – و Nutanix همچنان به این کار ادامه می دهد. وی گفت که آخرین پیشرفت های نرم افزاری نشان می دهد که این شرکت ادغام نرم افزاری را که طی چند سال گذشته از شرکت های خریداری به دست آورده است ، از جمله ویژگی های اتوماسیون در ابزار مدیریت برنامه Calla Nutanix ، افزایش داده است.

ناشاواتی گفت ، با آخرین به روز رسانی ، نرم افزار Nutanix یکپارچه تر از همیشه شده است ، که استفاده از کل راه حل را بسیار آسان می کند.

ناشاواتی به Data Center Knowledge گفت: “این بدان معناست که راه حل قوی تر HCI و راه ساده تری برای استقرار آن ارائه می دهد.” “این به مشتریان این امکان را می دهد تا زمانی که می خواهند آن را به کار گیرند ، انتخاب کنند ، اما Nutanix این کار را برای آنها آسان می کند. Nutanix به پیچیدگی برخی از راه حل های دیگر نیست. “

Mirani از Nutanix گفت که بهبودهای بازیابی فاجعه در AOS نسخه 6 شامل رمزگذاری سرتاسری از ترافیک بازیابی حوادث و داشبوردی است که به اپراتورهای مرکز اطلاعات در مورد آمادگی خود برای بازیابی بلایا در زمان واقعی اطلاعات ارائه می دهد.

“کوتاهی در انجام آزمایش ، [customers] نمی دانم آیا سایتهای ثانویه آنها در واقع به درستی تکرار می شوند یا خیر. بنابراین با این قابلیت مشاهده ، آنها می توانند بینش های بلادرنگ از نحوه عملکرد خوب قابلیت های تکثیر خود بدست آورند. “

Nutanix Cloud Platform Security

وی در مورد افزایش امنیت در Nutanix Cloud Platform ، چند سال پیش شرکت ریزقطعه بندی را معرفی کرد که عبارت است از قابلیت محاصره کردن برنامه ها از یکدیگر ، که مانع از آلوده شدن برنامه های آلوده به بدافزار از سایر برنامه ها می شود.

به گفته وی ، ویژگی جدید آینده ، که بخشی از ارائه نرم افزار Nutanix’s Flow Security Central به عنوان سرویس است ، ترافیک شبکه یک شرکت را تجزیه و تحلیل می کند و به طور خودکار سیاست های امنیتی را توصیه می کند که دور زدن زیرساخت ها را ساده تر می کند.

Nutanix همچنین با Qualys ، ارائه دهنده خدمات تشخیص و پاسخ مدیریت آسیب پذیری ، همکاری کرده است. به گفته میرانی ، Qualys می تواند حجم کاری اجرا شده بر روی Nutanix را اسکن کرده و به مشتریان بینش درباره آسیب پذیری های احتمالی را ارائه دهد.

خدمات داده بستر ابری Nutanix

در مورد خدمات داده جدید در Nutanix Cloud Platform ، این شرکت Nutanix Era را به روز کرده است ، یک سرویس پایگاه داده که مشتریان را قادر می سازد تا پایگاه های داده را در چندین ابر ارائه و مدیریت کنند. نسخه جدید به مشتریان اجازه می دهد تا با یک کلیک ذخیره سازی پایگاه داده را افزایش دهند.

“مشتریان می توانند پایگاه داده ها را در حال پرواز بدون هیچ گونه وقفه ای مقیاس بندی کنند. [What] هفته ها طول می کشید و ماه ها می توانند در چند دقیقه انجام شوند. “

عصر Nutanix اکنون از استقرار چند سایت برای بهبود انعطاف پذیری عملیات پایگاه داده پشتیبانی می کند. این شرکت همچنین به شرکت ها اجازه می دهد از کنترل دسترسی مبتنی بر نقش برای اجرای آسان سیاست های امنیتی و انطباق استفاده کنند.

یک سرویس ابری جدید به نام Nutanix Data Lens به شرکت ها اجازه می دهد داده های بدون ساختار خود را مدیریت و ایمن کنند. این شرکت می گوید که اطلاعاتی را در مورد داده های داخلی و ابری مانند الگوهای دسترسی ، انواع داده ها و سن داده ها ارائه می دهد. همچنین برای محافظت در برابر باج افزارها ، پرونده های مشکوک را شناسایی و مسدود می کند و به کارکنان در مورد فعالیت های غیر معمول هشدار می دهد.

عملکرد پایگاه داده

در نهایت ، Nutanix همچنین عملکرد پایگاه داده را افزایش می دهد. هنگامی که شرکت ها پایگاه های داده موجود را به پلت فرم ابر Nutanix منتقل می کنند ، این شرکت بدون نیاز به پیکربندی مجدد پیچیده ، آن را ساده کرده است. میرانی گفت ، مشتریان می توانند عملکرد پایگاه های داده خود را تا دو برابر افزایش داده و سرعت پردازش داده ها در حجم کار تجزیه و تحلیل داده ها را تا سه برابر افزایش دهند.

او گفت: “ما محصول را بیشتر برای شرکت ها دوستانه ساخته ایم.”

شبکه های مجازی و ویژگی های بازیابی بلایا در AOS نسخه 6 و ویژگی های جدید در دوران Nutanix در حال حاضر در دسترس هستند. به گفته این شرکت ، پیشرفت های امنیتی و سایر خدمات داده از جمله Nutanix Data Lens در بستر ابری Nutanix در حال توسعه است.