Nuklai Testnet Live: وارد HyperVM ها شوید، بر روی یک بلاک چین مقیاس پذیر بسازید و پاداش بگیرید

روزی را به یاد دارم که یکی از دوستان خوبم تماس گرفت و پرسید که آیا در مورد آن چیزی شنیده ام؟ نوکلای. من به سادگی به او گفتم: «نه واقعاً. به نظر می رسد موضوعی باشد که در کلاس علوم خود مطالعه خواهم کرد.» شش ماه به جلو بروید، و من در حال ساختن یک شبکه بلاک چین لایه 1 برای Nuklai هستم. چه کسی فکرش را می کرد؟ شگفت انگیز است که زندگی شما را در عرض چند ماه به کجا می برد.

من در مورد سفرم به دنیای HyperVM ها به هسته اصلی این وبلاگ خواهم رسید، اما قبل از آن، ضروری است که بدانیم چگونه حتی به این نقطه رسیدم.

چالش بازده بالا

به زودی پس از شنیدن در مورد نوکلای، شروع به تحقیق در مورد پروژه کردم تا ببینم این همه تبلیغات در مورد چیست. من واقعاً از دیدگاه Nuklai برای توانمندسازی هر کاربر با اجازه دادن به آنها برای فروش داده های خود به سایر نهادها و انتقال قدرت از مشاغل بزرگ به خود کاربران شگفت زده شدم.

این یک چشم انداز ساده و در عین حال عمیق است زیرا برای دستیابی به آن، نه تنها در سطح برنامه بلکه در سطح زیرساخت و پروتکل بلاک چین نیز باید کارهای زیادی انجام می شد. وقتی با حجم عظیمی از داده ها روزانه سروکار داریم، بلاک چین باید بار عظیمی را تحمل کند که هنوز هیچ پلتفرمی فعلی به آن دست نیافته است.

مردم در مورد تراکنش در ثانیه (TPS) صحبت می کنند، اما تعداد کمی از آنها می دانند که واقعاً برای دستیابی به چنین TPS بالایی در سطح بلاک چین چه چیزی لازم است. بله وجود دارد …

Source link