NTT Data و Schneider Electric Unite برای تقویت مراکز داده Edge | دانش مرکز داده

NTT Data و Schneider Electric امروز از محصولی رونمایی کردند که با ادغام edge، 5G خصوصی، IoT و مراکز داده ماژولار، اتصال لبه‌ای را در هر کجا ممکن می‌سازد. این شرکت ها در بیانیه ای مطبوعاتی گفتند که این یک “اولین نوآوری مشترک در نوع خود است که به شرکت ها قدرت می دهد تا از قدرت محاسبات لبه ای استفاده کنند.”

انتظار می‌رود این پیشنهاد مشترک شرکت‌ها را قادر سازد تا بهره‌وری انرژی را به حداکثر برسانند و به نیازهای محاسباتی وظایف مرکز داده مانند هوش مصنوعی (Gen AI)، بینایی ماشین، تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده و دیگر برنامه‌های استنتاج هوش مصنوعی در لبه پاسخ دهند.

این اعلام در حالی منتشر می شود که چشم انداز هوش مصنوعی با شرکت هایی مانند OpenAI، Anthropic، Google، IBM و سایرین به سرعت در حال گسترش است. در مرکز این نوآوری ها، به ویژه در حوزه مدل های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ، تقاضای فوق العاده بالایی برای قدرت محاسباتی وجود دارد. به گفته مؤسسه AI Now، مدل‌های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ – که امکاناتی را که امروزه با ژنرال هوش مصنوعی می‌بینیم را امکان‌پذیر می‌سازند – «حدود 100 برابر قدرت محاسباتی بیشتر از مدل‌های هوش مصنوعی همزمان» استفاده می‌کنند.

مدیریت حجم زیادی از مجموعه داده ها بسیار پیچیده است و به بارهای حافظه سنگین، ظرفیت های ذخیره سازی عظیم، ابزارهای زیرساخت تخصصی و موارد دیگر نیاز دارد. این چالش ها همان چیزی بود که در ابتدا منجر به آن شد محاسبات لبه، که محاسبات را به لبه یا منبع داده نزدیکتر می کند و زمان لازم برای رفت و برگشت داده ها بین دستگاه ها و سرورهای متمرکز را کاهش می دهد. این تأخیر کاهش‌یافته برای برنامه‌های هوش مصنوعی مولد، که در آن‌ها پاسخ‌دهی بلادرنگ از اهمیت بالایی برخوردار است، بسیار مهم است.

در حال حاضر، تنها یک سازمان از هر سه سازمان، اکثر حجم داده های خود را (بیش از 50 درصد) در لبه گزارش کرده است. پژوهش توسط IDG/Foundry، اما انتظار می رود این تعداد افزایش یابد.

یک راه حل جامع برای رفع نیازهای در حال تحول صنعت

شهید احمد، EVP New Ventures و Innovation در NTT Ltd.، اهمیت این همکاری را با اشاره به این نکته برجسته می کند که “آینده تحول دیجیتال به پردازش مقادیر زیادی از داده های تولید شده توسط دستگاه های لبه بستگی دارد.” او می افزاید که این راه حل هر دو شرکت را در موقعیتی قرار می دهد که راه را به سوی دنیای دیجیتالی متصل تر و کارآمدتر هدایت کنند.

در قلب این اعلامیه گرد هم آمدن EcoStruxure از Schneider's Electric است. مرکز داده مدولار، و NTT DATA's Edge-as-a-Service، که «کلاد سرتاسری و کاملاً مدیریت شده را ارائه می کند. 5G خصوصی (P5G)، اینترنت اشیا و محاسبات لبه برای تبدیل عملیات ایمن.» هر دو شرکت می گویند که این ترکیب “به طور یکپارچه مراکز داده لبه، P5G، IoT و مدولار را ادغام می کند و راه حلی جامع برای پاسخگویی به نیازهای در حال توسعه شرکت ها ارائه می دهد.”

راب مک‌کرنان، رئیس بخش ارائه‌دهنده خدمات ابری در اشنایدر الکتریک، می‌گوید هدف این مشارکت «کمک به مشتریان جهانی در اتخاذ دستگاه‌های متصل، راه‌حل‌های صنعتی تخصصی، و زیرساخت‌های محاسباتی لبه‌ای مناسب برای دستیابی به بینش‌های ارزشمند داده‌ها – به ویژه در زمینه نیازهای اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در حال ظهور.”

در عصری که صنعت 4.0 بر آن تسلط دارد، شرکت ها با چالش های بی سابقه ای روبرو هستند. همکاری بین NTT DATA و Schneider Electric به دنبال حل این چالش‌ها است و از اتصال یکپارچه، پهنای باند بالا و اتصالات با تأخیر کم از طریق مراکز داده لبه اطمینان حاصل می‌کند.

اخیرا مطالعه توسط NTT، Omdia و Intel دریافتند که 88٪ از پاسخ دهندگان از 5G به عنوان یک توانمندساز مهم برای ابتکارات استراتژیک خود یاد می کنند، با ترکیبی از 5G خصوصی و edge بیشترین مزایا را گزارش می کنند. علاوه بر این، 93 درصد از افراد، لبه را یک مزیت رقابتی می دانند. اما در حالی که بیش از 80 درصد از تصمیم گیرندگان فناوری می گویند که انتظارات سرمایه گذاری لبه آنها برآورده شده یا از آنها فراتر رفته است، بسیاری از این نگرانند که سرعت سریع تکامل فناوری ممکن است در درازمدت به ضرر آنها تمام شود.

چهار سال پیش، Camille Mendler، تحلیلگر ارشد Enterprise Services در Omdia، بر اهمیت سرمایه گذاری در منابع دیجیتال در لبهو گفت: «اگر نیاز دارید توانایی‌های خودمختار داشته باشید، اگر می‌خواهید انعطاف‌پذیری داشته باشید، همه اینها در لبه‌ها اتفاق می‌افتد و در بسیاری از مواقع، این تصمیم‌ها باید در آن پنج میلی‌ثانیه گرفته شوند، پس همین الان تصمیم بگیرید. ” این همکاری بین NTT Data و Schneider Electric با ادعای مندلر مطابقت دارد.

پیامدها چیست؟

Avi Baum، مدیر ارشد فناوری در شرکت تولید تراشه هوش مصنوعی مستقر در تل آویو هایلو، می گوید دانش مرکز داده که ارتقای نوآوری هوش مصنوعی هم پیامدهای مثبت کوتاه مدت و هم در بلندمدت دارد. Baum خاطرنشان می کند که در حال حاضر شاهد نوآوری هایی مانند ChatGPT در حوزه مصرف هستیم که به مردم اجازه می دهد تا به روش های مختلف با ماشین ها تعامل داشته باشند. او اضافه می‌کند که بازیکنان در دنیای B2B همچنین محصولات و خدماتی مانند بازرسی نوری در خطوط تولید و روباتیک را به کار می‌گیرند که هوش مصنوعی دارند.

به گفته باوم، معنای این همکاری بین NTT و اشنایدر الکتریک برای جهان صنعتی این است که به زمان کارکرد ماشین و توانایی انجام بهتر ساخت و همچنین افزایش دقت در مواردی مانند تعمیر و نگهداری پیش‌بینی شده تبدیل می‌شود.

او می افزاید: «این نوع مشارکت برای ایجاد اکوسیستم های باز که از قدرت بسیاری از مبتکرانی که در حال ساختن به سوی آینده هستند، استفاده می کند، عالی است.

Marienpark، یک مجتمع صنعتی تاریخی در مقیاس بزرگ در برلین، آلمان، در حال حاضر از این نوآوری مشترک توسط NTT DATA و Schneider Electric برای ارائه اتصال و تجربیات محاسباتی پیشرفته برای کاربران در سراسر محوطه دانشگاه استفاده می‌کند که اولین استقرار مشتری از داده‌های لبه است. راه حل مرکز برای پخش زنده این اعلامیه پس از یک خط لوله سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در چند سال آینده و برخی از شتاب NTT DATA در حوزه P5G با برخی از برجسته ترین برندهای جهان منتشر می شود.

NTT با تقویت اکوسیستم نوآوری با دیگر رهبران جهانی مانند اشنایدر الکتریک، سلونا، سیسکو، مایکروسافت، VMware، Qualcomm و SES می‌گوید که «ارتباطات را برای مشتریان جهانی حتی در مناطق بسیار پیچیده و دورافتاده ارائه می‌کند».

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور