NTT و Cisco با هم همکاری می کنند تا 5G خصوصی را برای بازیکنان سازمانی بیاورند | دانش مرکز داده

این دیگر خبری نیست: COVID-19 تعداد کسب و کارها را تغییر داد و شتاب گرفت تحول دیجیتال در سراسر صنایع با سرعت سرسام آور. چندین سازمان در حال حاضر روش دیگری را اتخاذ می کنند داده محور, رویکرد دست آتی برای تصمیم گیری. نتیجه؟ در حال حاضر اطلاعات بیشتری نسبت به هر زمان دیگری در تاریخ وجود دارد، با دولتمرد این عدد در سال 2021 به 79 زتابایت می رسد – عددی که انتظار می رود تا سال 2025 دو برابر شود و به 180 زتابایت برسد.

این حجم عظیم داده بر نیاز به سرعت اینترنت سریعتر و قابلیت های پردازش داده تاکید می کند و این همان چیزی است که NTT، یک شرکت زیرساخت و خدمات فناوری اطلاعات، به دنبال حل است. امروز، این شرکت اعلام کرد که با سیسکو، یک رهبر جهانی در حوزه فناوری اطلاعات و شبکه، همکاری می‌کند تا یک زیرساخت خصوصی 5G (P5G) ارائه کند که یک راه‌حل امن با تأخیر کم ارائه می‌کند.

به گفته راز کیولویچ کارمی، مدیر ارشد بازاریابی و توسعه کسب و کار در شرکت فناوری بی سیم داخلی مستقر در اسرائیل، در سال گذشته، P5G در پذیرش رشد داشته است و این امر یک سلول، به دلیل موارد استفاده چندگانه P5G است.

کارمی می‌گوید یکی از این موارد استفاده این است که چگونه P5G به ظرفیت بالایی برای استقرار شبکه‌های خصوصی در تاسیسات خصوصی اجازه می‌دهد که ترجیح می‌دهند از دسترسی امن، سریع و قابل اعتماد به داده در سازمان خود استفاده کنند. یکی دیگر از موارد استفاده، به گفته شهید احمد، معاون اجرایی NTT در حوزه سرمایه گذاری های جدید و نوآوری، این است که چگونه NTT اخیرا راه حل P5G مشترک خود را در محوطه دانشگاه به کار گرفته است تا اتصال را فعال کند و در عین حال دید و کنترل کامل عملکردهای شبکه از جمله سرعت را حفظ کند. که داده ها در سراسر دانشگاه حرکت می کنند.

کارمی اضافه می‌کند: «قابلیت‌های اینترنت اشیا P5G اتوماسیون صنعت را تسهیل می‌کند (صنعت 4.0)» و احمد نیز در این مورد موافق است. ITProToday که همکاری NTT با سیسکو محرک اصلی برای به فعلیت رساندن طیف کاملی از قابلیت‌های Industry 4.0 خواهد بود.

همکاری برای افزایش قابلیت‌های Industry 4.0

احمد در همکاری با سیسکو معتقد است «راه‌حل خصوصی 5G به سرعت قابلیت‌های حیاتی صنعت 4.0 را فعال می‌کند که در غیر این صورت غیرممکن است، مانند ارتباطات فشاری به مکالمه، وسایل نقلیه هدایت خودکار (AGV)، رایانه‌های شخصی همیشه متصل (برای کارگران خط مقدم دیجیتال). بینایی ماشین (مثلاً تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده، فرد خارج از محل، تشخیص PPE و غیره) و موارد دیگر.»

احمد خاطرنشان می کند که راه حل خصوصی 5G نه تنها به شرکت ها کمک می کند تا ابتکارات نوسازی شبکه خود را با اتصال بهتر، سریع تر و مطمئن تر دنبال کنند. همچنین به آنها کنترل کامل و دید از طریق یک شیشه و همچنین امنیت بهتر را می دهد – سه موردی که در حال حاضر تنها با 5G یا وای فای ممکن نیست.

این قابلیت‌ها برای بخش‌های مختلف، از جمله تولید و خودرو، لجستیک و خرده‌فروشی، مراقبت‌های بهداشتی، خرده‌فروشی و بخش‌های عمومی حیاتی هستند.»

P5G NTT سرعت اتصال را افزایش می دهد، اما چگونه؟

به گفته احمد، «P5G بر روی یک معماری ابری اجرا می‌شود و به مشتریان این امکان را می‌دهد تا کنترل دقیقی بر شبکه دیجیتال مدرن، محیط‌های IT/OT و پیشرفت‌های AR/VR خود داشته باشند. با فعال کردن قابلیت‌های میکرو برش دانه‌ای واقعی، می‌توان ترافیک درون تأسیسات و انبارها را بر اساس نیازهای سازمانی IT/OT SLA تقسیم‌بندی کرد. اما به چه معنا است؟

این بدان معنی است که این راه حل، رومینگ جهانی یکپارچه بین شبکه های خصوصی و عمومی 5G را در نزدیک به 200 مقصد تحت پوشش قراردادهای دسترسی مستقیم به شبکه با بیش از 70 کشور فراهم می کند. با استفاده از P5G NTT، با NTT Global SIM، برنامه‌های تلفن همراه سازمانی می‌توانند هنگام خروج از شبکه خصوصی سازمانی، به طور ایمن به یک شبکه عمومی 5G متصل شوند، سپس پس از بازگشت دوباره وصل شوند. این به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که بین مکان‌های سازمانی حرکت کنند و از مزایای شبکه‌های عمومی در بخش‌های مختلف سفر خود استفاده کنند، در حالی که در دامنه CIO امن باقی می‌مانند.

احمد خاطرنشان می کند، اگرچه این یک سواری بدون دست اندازها نیست. اول، او می گوید، P5G به یک اکوسیستم نیاز دارد تا بتواند با موفقیت در سطح جهانی مستقر شود و تأثیر واقعی بر شرکت ها بگذارد. از آنجایی که دیگران از پیشنهاد NTT برای اولین بار در بازار پیروی می کنند، این امر بازار را معتبر می کند و به ساخت اکوسیستم کمک می کند.

دوم، P5G NTT منحصر به فرد است. این اولین راه‌حل شبکه خصوصی LTE/5G به‌عنوان یک سرویس است که می‌تواند در محل، در لبه یا به عنوان یک سرویس ابری، با گزینه‌های استقرار انعطاف‌پذیر و متمرکز بر سازمان ارائه شود.

چندین بازیکن دیگر نیز به فضای خصوصی 5G می آیند، به ویژه از اردوگاه حامل، اردوگاه ارائه دهندگان خدمات ابری و کمپ ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP). اما احمد می‌گوید NTT آن را به‌جای رقابتی مثبت می‌بیند که باید متوقف شود.

NTT P5G به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا با 5G خصوصی برای تولید هوشمند، مدرن‌سازی شبکه‌های دیجیتالی بیش از حد توزیع‌شده و محیط‌های ایمن IT/OT نوآوری کنند. این راه حل، جایگزینی استراتژیک برای استقرار اتصال بی سیم دانه ای و کنترل بر روی تأسیسات تولیدی، انبارها و سایر اماکن سازمانی، به CIOها ارائه می دهد. این پیشنهاد با تامین کنندگان شبکه پیشرو از قبل ادغام شده است و به مشتریان این امکان را می دهد تا به طور یکپارچه با هر برنامه کاربردی 4G و 5G دارای گواهی صنعت کار کنند. این بدان معناست که بسیاری از این بازیکنان دیگر با ما همکاری کرده و خواهند کرد. ما بازار رقابتی را برای خود، سایر بازیگران و شرکت‌هایی که به P5G نیاز دارند، چیز خوبی می‌دانیم. احمد می گوید همه برنده می شوند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  غول های فناوری شانس جدیدی برای سنجش لوایح ضد تراست خانگی پیدا می کنند