Nothing is OSOM: آیا هنوز علاقه دارید؟

سال‌هاست که بازار گوشی‌های هوشمند تحت سلطه سامسونگ، اپل و ترکیبی از چند برند بزرگ دیگر است. این منجر به این می‌شود که استارت‌آپ‌ها معمولاً برای بخشی از بازار با هم رقابت می‌کنند و اغلب پس از رسیدن به بازار بزرگ‌تر، صفحه طرفداران اصلی خود را برمی‌گردانند. این هفته، دو برند اندرویدی نوپا، Nothing و OSOM، هر دو حرکت های بحث برانگیزی را انجام دادند – آیا هنوز به هر یک از آنها علاقه دارید؟

Nothing Phone (1) به ایالات متحده نمی آید

پس از ترک وان پلاس، کارل پی به سرعت روی استارت‌آپ، Nothing کار کرد. این شرکت به سرعت یک جفت هدفون با بازبینی خوب عرضه کرد، اما همه در برخی مواقع انتظار داشتند که یک گوشی هوشمند وجود داشته باشد.

در طول چند ماه گذشته، این دقیقاً همان چیزی است که Nothing تبلیغ کرده است، البته با استفاده از تاکتیک‌های بازاریابی امضای Carl Pei – حتی بازگرداندن سیستم دعوت. به ناچار هیجان زیادی در مورد این دستگاه ایجاد کرد، علیرغم اینکه اطلاعات زیادی در مورد آنچه که روی میز به ارمغان می آورد را نداشت. و کار کرد، هیجان زیادی در اطراف دستگاه از طرف علاقه مندان وجود داشت.

اما پس از آن، هیچ چیز تایید نکرد که تلفن (1) در زمان عرضه به ایالات متحده نمی آید. در حالی که این مطمئناً به نفع شرکت است، هنوز هم چیزی است که داستان را تغییر داده است.

برای ماه ها، طرفداران در ایالات متحده و نشریات در ایالات متحده در مورد این دستگاه صحبت می کردند و فکر می کردند که این دستگاه به بازار ایالات متحده خواهد آمد. اگر هیچ چیزی از قبل این را نمی گفت، یا حتی اشاره ای به آن نمی کرد، واکنش بسیار متفاوت بود. اما واقعاً از ناکجاآباد بیرون آمد. البته، ظاهراً یک تلفن Nothing (1) در زمان بعدی به ایالات متحده می آید، اما هنوز واقعاً از یک دستگاه هیجان انگیز دیگر دور شده است.

OSOM OV1 مرده است، برای یک تلفن رمزنگاری…

مطمئنا بزرگتر از دو حرکت در اینجا از OSOM آمده است.

شرکتی که توسط تیم اصلی Essential تأسیس و کار می‌کرد، در ابتدا بسیار امیدوارکننده به نظر می‌رسید. طراحی دستگاه بسیار شبیه به PH-1 اصلی بود، و ظاهری جدید ارائه می‌کرد که ساده بود، اما دیدن آن زیبا بود. و دستگاه حول یک هدف مرکزی ساخته شده است – حریم خصوصی.

بین سوابق افرادی که در پشت آن بودند و هر چیزی که تا به امروز دیده بودیم، این گوشی هوشمندی بود که شخصاً واقعاً مشتاقانه منتظر آن بودم.

اکنون، این یک تلفن رمزنگاری شده است.

دیروز OSOM همکاری با Solana، یک شرکت Web3 و پلت فرم بلاک چین را اعلام کرد. اولین بار تصور می شد که این مشارکت در ساخت یک گوشی هوشمند توسط OSOM است برای سولانا، اما معلوم شد که موجود OSOM OV1 است جایگزین شده است توسط “Solana Saga”

سخت است که احساس نکنیم این یک طعمه و سوئیچ نبود، و ماه‌ها در دستگاهی که بر بازار کوچک‌تری متمرکز بود، آن‌هایی که تمرکزشان بر حفظ حریم خصوصی بود، هیاهو ایجاد کرد، اما به‌طور غیرمنتظره‌ای آن را برای چیزی کاملاً متفاوت دور انداخت.

سولانا حماسه اوسوم

آیا هنوز به هر یک از این دستگاه ها علاقه دارید؟

ناامیدی من بی اندازه است و روزم خراب است.

این احساسی است که از زمان هر دوی این اعلامیه‌ها بسیار مطرح شده است و قابل درک است. هم OSOM و هم Nothing، چه عمداً یا ناخواسته، با هیپ بازی کردند تا بعداً تغییراتی عظیم ایجاد کنند. در حالی که مطمئناً قورت دادن یکی از آن ها سخت تر از دیگری است، اما احساس نکردن احساس خیانت دشوار است.

راجع به این چه احساسی دارید؟ در زیر نظر بدهید

در یک یادداشت مرتبط، آیا می‌توانیم لحظه‌ای به یاد بیاوریم که Nothing و OSOM هر دو با Essential ارتباط دارند؟

البته OSOM به معنای واقعی کلمه متشکل از تیمی بود که Essential Phone را همان چیزی که بود ساخت، همان افرادی که پشتیبانی و طراحی حماسی به روز رسانی آن دستگاه محبوب را ارائه کردند. در همین حال، هیچ چیز نام Essential را خریداری نکرد، حتی اگر هرگز از آن استفاده نکرد.

تقریباً شما را متعجب می کند که آیا اصلاً تصادفی نیست…

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: