NotebookLM با ویژگی های جدید در ایالات متحده راه اندازی شد

بسیاری از ما جایی داریم که احساس می‌کنیم بهترین فکر کردن را در آن انجام می‌دهیم – شاید بیرون از خانه در حال پیاده‌روی، یا سر میز آشپزخانه در حال نوشیدن یک فنجان قهوه. اینجا جایی است که ما افکار خود را برای بیان پیام ها، دستیابی به اهداف و ایجاد ارتباط سازماندهی می کنیم. و هر جا که ما این کار را انجام دهیم، این فرآیند تفکر تقریباً همیشه شامل گرفتن ایده‌ها از ابزارها و منابع مختلف – اعم از نقل قول از کتاب‌ها، دستورالعمل‌ها از وب‌سایت‌ها یا تفکرات دست‌نویس از دفترچه‌ها – و ترکیب آنها به شکل‌های جدید است.

مدل‌های زبان بزرگ (LLM) به ما فرصت فوق‌العاده‌ای داده است تا آن فرآیند را دوباره تصور کنیم. با قابلیت‌های پیشرفته LLM، می‌توانید چیزی بیش از یک ابزار سازمانی داشته باشید – می‌توانید یک همکار هوش مصنوعی شخصی داشته باشید.

NotebookLM، یک محصول آزمایشی در آزمایشگاه‌ها که برای کمک به شما در انجام بهترین تفکر طراحی شده است، اکنون در ایالات متحده برای سنین 18 سال به بالا در دسترس است. و شروع به استفاده از Gemini Pro، بهترین مدل ما برای مقیاس بندی در طیف وسیعی از وظایف، برای کمک به درک سند و استدلال کرده است.

بازخورد از آزمایش کنندگان اولیه

ما دسترسی زودهنگام به NotebookLM را در ماه ژوئیه باز کردیم و به آزمایش‌کنندگان این فرصت را دادیم که قابلیت‌های اتصال منبع آن را امتحان کنند. این بدان معناست که وقتی اسناد را در NotebookLM آپلود می‌کنید، به یک متخصص فوری در اطلاعاتی که برای پروژه‌هایتان نیاز دارید تبدیل می‌شود و می‌تواند به سؤالات بر اساس منابع ارائه‌شده پاسخ دهد. از آن زمان، ما با کارکنان دانش، پدیدآورندگان، دانش‌آموزان و مربیان صحبت کرده‌ایم تا درباره روش‌هایی که آنها از NotebookLM استفاده می‌کنند (و آنچه را که دوست دارند) بیشتر بیاموزیم.

از طریق آن مکالمات، ما متوجه شدیم که مردم به‌خصوص از روشی که NotebookLM به‌طور خودکار خلاصه‌ها را تولید می‌کند و سؤالات بعدی را پیشنهاد می‌کند، قدردانی می‌کنند، و یک روش جدید مفید برای درک متن دشوار و ترکیب کردن ارتباطات بین چندین سند ارائه می‌دهد.

نسخه NotebookLM امروزی بر این اساس استوار است و بیش از دوازده ویژگی جدید را معرفی می کند که به شما امکان می دهد بدون زحمت از خواندن به یادداشت برداری به نوشتن تغییر دهید. در اینجا چند نکته برجسته وجود دارد.

فضای جدیدی برای یادداشت برداری و مرجع

یکی از درخواست های کلیدی قابلیت ذخیره تبادلات جالب با NotebookLM به عنوان یادداشت بود. بنابراین ما یک فضای دفترچه یادداشت جدید را معرفی کرده‌ایم که در آن می‌توانید به راحتی نقل قول‌ها از چت، گزیده‌هایی از منابع یا یادداشت‌های نوشتاری خود را پین کنید. مانند قبل، NotebookLM به طور خودکار هر زمان که به سؤالی پاسخ می‌دهد، نقل‌قول از منابع شما را به اشتراک می‌گذارد. اما اکنون می توانید به سرعت از یک نقل قول به منبع بپرید و به شما امکان می دهد نقل قول را در زمینه اصلی آن ببینید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور