NotebookLM با پشتیبانی از اسلایدها و راه‌های بهتر برای بررسی واقعیت جهانی می‌شود

مطالعات موردی از کاربران واقعی

ما از طیف وسیعی از کاربردهایی که مردم برای NotebookLM پیدا می کنند شگفت زده شده ایم. از آنجایی که این محصول با همکاری نزدیک با نویسندگان، دانش‌آموزان و مربیان توسعه یافته است، بسیاری از کاربران اولیه را دیده‌ایم که آن را در جریان کار تحقیق و نوشتن ادغام کرده‌اند. نویسنده پرفروش والتر ایزاکسون با NotebookLM برای تجزیه و تحلیل مجلات ماری کوری برای تحقیق در مورد کتاب بعدی خود کار کرده است. ما شور و شوق مشابهی را از سوی محققین مستند و پادکست دیده‌ایم که برای تولید فیلمنامه یا ایده‌های داستانی باید آرشیوهای پیچیده را بررسی کنند. اما ترکیبی از توانایی‌های استدلال پیشرفته Gemini 1.5 Pro و معماری منبع زمینی NotebookLM بسیاری از برنامه‌های بالقوه دیگر را باز کرده است:

  • در حکومت محلی، توماس گاوم، ساکن پالم بی، یک خبرنامه ابرمحلی ایجاد کرد، قوانین شهری، داده‌های کاربری زمین، کدهای منطقه‌بندی و صورتجلسات جلسه شورا را جمع‌آوری کرد. NotebookLM به او قدرت داد تا «اتاق خبر و ناشر تک نفره» باشد.
  • توانایی NotebookLM برای خلاصه‌سازی و تطبیق متن مصاحبه به کاربران کمک می‌کند تا الگوها و مضامین موجود در رونوشت‌های خام را شناسایی کنند و در ساعت‌ها تجزیه و تحلیل دستی صرفه‌جویی کنند. به عنوان مثال، مشاور Victor Adefuye از NotebookLM برای تجزیه و تحلیل رونوشت تماس های فروش برای آموزش و مربیگری هدفمند استفاده می کند.
  • سازمان‌های غیرانتفاعی NotebookLM را برای کمک به شناسایی نیازها در جوامع محروم و سازمان‌دهی اطلاعات برای پیشنهادات کمک مالی مستقر کرده‌اند.

ما همچنین با کمک 14000 عضو انجمن Discord خود، موارد استفاده غیرمنتظره و بازیگوشی را مشاهده کردیم، از جمله رمان نویسان و نویسندگان فن تخیلی که با استفاده از NotebookLM خطوط داستانی پیچیده را مدیریت می کنند، و مورد علاقه ما: علاقه مندان به بازی های نقش آفرینی که با توضیحات مفصلی از جهان های فانتزی مشورت می کنند. برای بازی هایی مانند Dungeons و Dragons.

شروع شدن

اگر با NotebookLM تازه کار هستید، شروع کار آسان است: هنگامی که برای اولین بار به NotebookLM دسترسی پیدا می کنید، یک دفترچه یادداشت ایجاد می کنید و اسناد را برای یک پروژه خاص یا قابل تحویل آپلود می کنید. در آن مرحله می‌توانید بخوانید، یادداشت برداری کنید، سؤال بپرسید، ایده‌های خود را سازماندهی کنید، یا از NotebookLM بخواهید که مروری خودکار از همه منابع شما ایجاد کند – برای مثال یک راهنمای مطالعه یا فهرست مطالب. و با NotebookLM، منابعی که آپلود می کنید برای آموزش مدل استفاده نمی شوند.

NotebookLM چه برای ساختن جهان‌های خیالی، نوشتن بیوگرافی‌های پرفروش یا کمک به فروشندگان در یافتن مشتریان جدید استفاده شود، NotebookLM به کاربران ایالات متحده ابزارهای قدرتمندی برای ایجاد ارتباط و ایجاد بینش از مجموعه‌های بزرگ اسناد داده است. ما نمی توانیم صبر کنیم تا ببینیم بقیه دنیا با آن چه می کنند.

Source link