نشانه های غیر قابل سر و صدا چیزی فراتر از شمشیرهای دیجیتال و CryptoKitties

 عکس پروفایل نویسنده

protokolProtokol

پروتوکل از طریق قدرت راه حل های بلاکچین سفارشی چالش های تجاری واقعی را حل می کند.

وقتی نوبت به هم گره زدن دو فضای جدید در حال رشد می رسد ، هیجان زیادی پیرامون آنچه Tokens Non-Fungible (NFT) می توانند در فضای بازی انجام دهند وجود دارد.

شمشیر دیجیتال با ارزش یا سپر محکم به عنوان NFT بی نظیر است ، اما همچنین قابل تجارت یا انتقال است. به نظر می رسد این دارایی های بلاکچین تقریباً هدفمند برای ایجاد بازی در ایجاد دارایی های دیجیتال منحصر به فرد ساخته شده اند ، اما می توانند کارهای بیشتری انجام دهند.

قدرت NFT ها دیگر فقط به مجموعه های دیجیتالی در بخش بازی محدود نمی شود. در عوض ، کاربردهای NFT در سایر صنایع ، به عنوان مثال ، زنجیره تأمین و کالاهای لوکس ، به سرعت به عنوان راه حل های قدرتمند برای مشکلات پیچیده ظاهر می شوند.

CryptoKitties اولین نفری بود که به صحنه حمله کرد ، اما فضای بازی فقط یک عرصه است که NFT ها می توانند در آن بدرخشند. در اصل ، داشتن دارایی منحصر به فرد ، دیجیتالی و قابل انتقال که مبتنی بر بلاک چین است ، می تواند زنجیره تأمین ، بخش های انرژی ، ورزش ، مخابرات ، بازار کالاهای لوکس و صنایع رسانه ای و سرگرمی را به هم بزند.

مجموعه های بازی برای میوه های NFT میوه کم آویز هستند ، اما با کمی تدبیر بیشتر و تفکر عملی ، NFT ها می توانند به دارایی های منحصر به فردی تبدیل شوند که منشا proven را تضمین می کند و تقلب و جعل کالاهای لوکس را محدود می کند.

توكارسازي دارايي ها با NFT باعث مي شود كه زنجيره هاي تامين از امن تر ، كارآمدتر و قابل انعطاف تر باشند. دارایی های موجود در یک زنجیره تأمین که به NFT ها متصل هستند منجر به افزایش قابلیت ردیابی ، اثبات قطعی مالکیت و در نهایت رشد درآمد می شوند.

NFT ها (نشانه های غیر قابل دفع) چیست؟

دیدن بازی ها با NFT ها پیشتاز هستند زیرا آزمایش های فضایی با دارایی های دیجیتال منحصر به فرد امیدوار کننده است ، اما چیزهای فراتر از این است و با این پتانسیل بیشتر دامنه بیشتری نیز وجود دارد برای اجرای آنها

دارایی های دیجیتال غیرقابل سرهم وجود دارد و امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد ، اما این ورود فناوری بلاکچین است که این سطح جدید از فرصت دیجیتال را اضافه می کند.

نام دامنه و دستگیره های توییتر همه دارایی غیرقابل اشتعالی هستند ، اما NFT ها ، با توانایی انتقال و ردیابی در بلاکچین ، بدون اینکه بتوانند از یکدیگر قابل تعویض باشند ، همان چیزی است که برای بازی ها مفید است ، و همچنین مجموعه ای از بخش های دیگر.

یک دارایی غیر بلاکچین و غیر قابل سرقت ، فاقد قدرت توکن سازی است که از فناوری بلاکچین ناشی می شود. NFT مالکیت را تضمین می کند و کاملاً در کنترل کاربری است که آنها را در اختیار دارد.

اما احتمالاً بیشترین تفاوت از یک NFT به یک دارایی دیجیتال غیرقابل انعطاف در قدرت انتقال است که اغلب نوعی بازار آزاد به آن متصل است.

علاوه بر این ، قدرت بلاکچین برای تأیید رمزها به معنای وجود اصالت غیرقابل تغییر است که اصالت دارایی ها را تضمین می کند ، بدون اینکه نیازی به تأیید شخصیت اصلی باشد.

این سه عامل – مالکیت ، قابلیت انتقال و اصالت – کاملاً به بخش بازی هایی که امروزه می شناسیم وام دارد. بسیاری از بازی ها دارایی های دیجیتالی دارند که مردم خواهان مالکیت کامل آنها هستند ، اما امکان تجارت در بازار را دارند. اما ، این واقعیت که در فضای دارایی دیجیتال بسیار تقلب شده است ، مردم همچنین می خواهند از اصالت کالا اطمینان حاصل کنند.

مزایای NFT ها

 • دارایی های دیجیتال (NFT) ایجاد دارایی های نادر و منحصر به فرد را امکان پذیر می کند که نمی توانند تخریب ، تکثیر یا جعل شوند
 • NFT ها را می توان در بلاکچین ردیابی کرد ، و تاریخچه تغییرناپذیری دارایی را ارائه می دهد.
 • NFT ها با گذشت زمان نمی توانند خراب شوند. بنابراین وقتی در برنامه های کاربردی مانند مجموعه های دیجیتال استفاده می شود ، مانند همتای فیزیکی خود خراب نمی شوند
 • معاملات نظیر به نظیر و همکار با فناوری بلاکچین فعال می شوند
 • NFT ها را می توان فروخت و دوباره به فیات معامله کرد / مبادله کرد

NFT های خارج از فضای بازی

مجموعه های ورزشی

NFL و NBA هر دو در فضای NFT فرو رفته اند و آنها را راهی برای تقویت تعامل طرفداران از طریق صدور کارت های تجارت دیجیتال “می دانند.

تیم ها و سازمان ها می توانند با استفاده از NFT دارایی های درون بازی ، کارت های معاملاتی و انواع دیگر مجموعه های دیجیتال بلاکچین را برای تیم های ورزشی ایجاد کنند تا همزمان با ابتکارات بازاریابی خود باشد.

نتایج به راحتی قابل ردیابی هستند زیرا هر یک از شناسه های خاص خود را دارند که آن را به مالک خود منحصر به فرد می کند.

مزایای NFT های کلکسیونی ورزشی
:

 • یادگاری های بی نظیر
 • به راحتی از طریق دیجیتال قابل تجارت است
 • ایجاد یک جریان درآمد جدید / اقتصاد دیجیتال برای تیم ورزشی
 • منشأ سرمایه های ورزشی در دنیای واقعی را تضمین می کند

NFT ها در زنجیره تأمین

اما ، با دور شدن از بازی ها و کالاهای قابل جمع آوری ، NFT ها رشته دیگری در فناوری فن آوری بلاکچین هستند که در حال حاضر در مدیریت زنجیره تأمین شکوفا شده اند.

افزودن NFT به زنجیره تأمین بلاکچین به معنای تأیید اعتبار کالا به صورت جداگانه است و این امر توسط برند مد سطح بالا ، Louis Vuitton اثبات شده است.

در سال 2019 ، مارک مشهور مد Louis Vuitton از برنامه خود برای راه اندازی یک بستر بلاکچین رونمایی کرد که از توکن های غیرقابل استفاده برای تأیید منشأ کالاهای گران قیمت استفاده می کند. از این نشانه ها می توان برای شناسایی و ردیابی کل سفر زنجیره تامین کیف دستی Louis Vuitton یا هر محصول منحصر به فرد دیگر استفاده کرد.

مزایای NFT در زنجیره تأمین
:

 • برداشت تقلبی
 • قابلیت ردیابی ایمن
 • از منحصر به فرد بودن و حفظ اصالت اطمینان حاصل کنید

NFT ها در شناسایی

منطقه دیگری که به NFT در بالاترین سطح وام می دهد احتمالاً شناسایی است. وقتی صحبت از منحصر به فرد بودن می شود ، فقط یک نفر وجود دارد و نیاز به احراز هویت دیجیتالی شما مشکلی است که دنیای امروز ما را آزار می دهد.

به همین دلیل رمزگذاری خود با NFT می تواند یک راه حل قدرتمند برای مسئله هویت دیجیتال باشد که بلاکچین سعی در حل آن دارد.

NFT هایی که به هویت شما مرتبط هستند ، امکان های مختلفی را از انتقال داده های شخصی ، منحصر به فرد و ایمن گرفته تا استفاده از نشانه هایی که به طور منحصر به فرد به هویت شما پیوند داده اند برای اثبات مالکیت اتومبیل امکان پذیر می کند. ، خانه ها ، طلا و موارد دیگر.

مزایای NFT در شناسایی
:

 • کاربرد گسترده بلاکچین در زندگی روزمره
 • مالکیت داده های شخصی را ایمن کنید
 • اثبات مالکیت مرتبط با NFT منفرد
 • اتصال سیستم های مختلف IT. از سوابق بانکی و بهداشتی گرفته تا اسناد صادر شده توسط دولت … به عنوان مثال یک هویت در سراسر راه حل های نرم افزاری مختلف استفاده شده است.

رسانه و سرگرمی

تقلب و کپی غیرقانونی یکی دیگر از موارد مورد توجه در فضای رسانه ای و سرگرمی است. پیش بینی می شود هزینه دزدی دریایی رسانه های آنلاین تا سال 2022 به 52 میلیارد دلار برسد ، این دو برابر سال 2016 است.

اما با الحاق نسخه های قانونی فیلم ، موسیقی و سایر مطالب به NFT ها ، می توان عرصه دزدی دریایی را به دلیل ایمن سازی ، مالکیت و معامله موثر نسخه های قانونی کاهش داد. روی بلاکچین

مزایای NFT در رسانه
:

 • حذف دزدی دریایی رسانه های آنلاین
 • اثبات منشأ
 • دارایی واقعی قابل انتقال و مالکیت معتبر رسانه

چرا از NFT در بخش خود استفاده کنید؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، قدرت NFT ها دیگر فقط مربوط به مجموعه های دیجیتال در بخش بازی نیست – اگرچه این هنوز یک راه حل قدرتمند است. این راه حل همچنین ارزش آن را در مکانهایی مانند قلمرو ورزشی ثابت می کند.

NFL ، NBA و حتی F1 از مزایای NFT بهره مند می شوند که از یک روش جدید برای تعامل با طرفداران ، بر اساس مدل کارت تجاری منسوخ شده ، در حالی که ایجاد یک جدید استفاده می کنند ، بهره مند می شوند. جریان درآمد و بازار کارت های تجارت دیجیتال فعال.

اما برای شرکتهایی که قبلاً به دنبال قدرت بلاکچین هستند ، استفاده از NFT ها مزیت دیگری برای پتانسیل این فناوری ایجاد می کند ، خصوصاً در مواردی که نیاز به خاص بودن و منشأ وجود دارد.

شرکت ها میلیاردها دلار برای تقلبی بودن کالاها و زنجیره های تامین شلخته از دست می دهند ، اما بلاکچین و به ویژه NFT می توانند منحصر به فرد بودن را تضمین کنند ، مالکیت و اصالت را ثابت کنند و در این روش صرفه جویی در هزینه شرکت ها را انجام دهند.

چهار مرحله برای ایجاد NFT خود

ایجاد NFT برای تجارت شما از طریق ارائه دهنده راه حل بلاکچین سازمانی ، پروتوکول ، بسیار آسان تر و قابل دستیابی است. و همچنین خدمات مشاوره ای توسعه بلاکچین و سفارشی ، Protokol برای آموزش ساخت دارایی های دیجیتال خود با استفاده از آموزش NFT ، یک راهنمای چهار مرحله ای آسان برای دنبال کردن ارائه می دهد.

استفاده از چارچوب بلاکچین ARK Core و همچنین آموزشهای توسعه دهنده Protokol با قطعه کد و نمودار ، ایجاد یک NFT که برای شروع از بلوک پیدایش تنظیم شده است ساده و کاربردی است .

شما خواهید آموخت که چگونه:

 • ثبت یک دارایی دیجیتال جدید (به عنوان مثال ثبت دامنه / نوع دارایی دیجیتال)
 • دارایی های دیجیتالی جدید ایجاد کنید (به عنوان مثال برای هر مورد منحصر به فرد ایجاد شده یک NFT جدید صادر کنید)
 • انتقال و تجارت دارایی های دیجیتال
 • دارایی های دیجیتال را بسوزانید

اگر کسب و کار شما در ایجاد راه حل NFT به کمک نیاز دارد ، Protokol طیف وسیعی از خدمات و راه حل ها را برای کمک در دسترس دارد. از مشاوره دیجیتال گرفته تا توسعه بلاکچین و توسعه راه حل های سفارشی. در protokol.com بیشتر بدانید یا با یکی از کارشناسان ما مشاوره رزرو کنید.