News Showcase در استونی، لتونی و لیتوانی راه اندازی می شود

راه اندازی نمایشگاه خبری در منطقه آخرین نمونه از تعهد ما به روزنامه نگاری و مشارکت با سازمان های خبری است.

ما با راه‌اندازی پروژه‌های متعدد، از جمله:

  • حمایت GNI از خبرنگاران و مقابله با اطلاعات نادرست. از طریق Google News Initiative (GNI)، ما روزنامه‌نگاران و تیم‌های اتاق خبر را در سراسر کشورهای بالتیک در مورد مهارت‌های راستی‌آزمایی دیجیتال، تحقیقات پیشرفته و ابزارهایی برای حمایت از تلاش‌های روزنامه‌نگاری تحقیقی آموزش داده‌ایم. GNI همچنین از پروژه «Debunk» از دلفی، بزرگترین ناشر اخبار آنلاین در بالتیک پشتیبانی کرد. این ابتکار به مقابله با اطلاعات نادرست آنلاین با استفاده از ترکیبی از تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی و جامعه ای اختصاصی از داوطلبان کمک می کند.
  • ابزارهای تحقیقاتی مبتنی بر هوش مصنوعی رسانه‌های خبری لیتوانیایی دلفی و 15min از ابزار تحقیقاتی گوگل با هوش مصنوعی Pinpoint استفاده کرده‌اند که بهترین فناوری‌های جستجو و هوش مصنوعی ما را برای کاوش و تجزیه و تحلیل مجموعه‌های بزرگ اسناد گرد هم می‌آورد.
  • مشارکت برای ارتقای سواد رسانه ای ما با ابتکار تاب آوری مدنی و مرکز بالتیک برای تعالی رسانه ها همکاری طولانی مدتی ایجاد کرده ایم. این دو سازمان غیردولتی معتبر و معتبر 1.3 میلیون یورو کمک مالی از Google دریافت کرده‌اند تا بر اساس کار تاثیرگذار خود در جهت افزایش سواد رسانه‌ای، ایجاد انعطاف‌پذیری بیشتر و مقابله فعالانه با اطلاعات نادرست در لیتوانی، لتونی و استونی ایجاد کنند.
  • پیشبرد راهبردهای مبارزه با اطلاعات نادرست در منطقه. گوگل، یوتیوب و شرکا اخیراً بیش از 300 کارشناس سواد رسانه ای را از سراسر اروپای مرکزی و شرقی برای رویداد آنلاین مبارزه با اطلاعات غلط در ورشو گرد هم آورده اند. سخنرانان متخصص استراتژی های مشترکی را برای به حداقل رساندن آسیب اطلاعات نادرست در سراسر منطقه به اشتراک گذاشتند.

ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با روزنامه نگاران و ناشران در استونی، لتونی و لیتوانی هستیم تا به آنها در مبارزه با اطلاعات نادرست، نوآوری و افزایش درآمد خوانندگان کمک کنیم.

Source link