مشاهده تغییر سیاره با تصاویر جدید در Google Earth Timelapse

Timelapse در Google Earth یک ویدیوی تایم لپس جهانی و بزرگ‌نمایی از این سیاره است که شواهدی از تغییرات پویای زمین از سیستم‌های آبیاری در بیابان‌های مصر و رودخانه‌های پرپیچ‌وخم که در طول زمان در جنگل‌های آمازون در Pucallpa جابجا می‌شوند را ارائه می‌کند. ، پرو به فوران های آتشفشانی، قطع درختان و آتش سوزی های جنگلی که چشم انداز جنگل ملی لاسن کالیفرنیا را تغییر داده است. این تصاویر همچنین روش‌هایی را که شهرها برای مقابله با تغییرات آب و هوایی سازگار کرده‌اند، نشان می‌دهد – مانند مزارع بادی فراساحلی در Middelgrunden، دانمارک و یک تاسیسات خورشیدی در مقیاس بزرگ در گرانادا، اسپانیا.

همچنین می توانید کتابخانه ای از بیش از 800 ویدیوی Timelapse را برای بیش از 300 مکان در g.co/TimelapseVideos مشاهده کنید. از محققان گرفته تا معلمان، همه می توانند از این ویدئوها برای درک بهتر سیاره در حال تغییر ما استفاده کنند. و مردم از این تصاویر برای انتقال اثرات این تغییرات استفاده می کنند، مانند مستند 2022 قلمرو که از Timelapse برای نشان دادن ویرانی جنگل زدایی در سراسر آمازون و تأثیر آن بر جوامع محلی استفاده می کند.

Timelapse در Google Earth به دلیل تعهد به باز کردن و دسترسی به داده ها از طریق برنامه Landsat ناسا و سازمان زمین شناسی ایالات متحده (اولین و طولانی ترین برنامه رصد غیرنظامی زمین در جهان) و اتحادیه اروپا امکان پذیر است. برنامه کوپرنیک با ماهواره های سنتینل آن.

تجسم به روز شده را امروز در Google Earth در g.co/timelapse و در YouTube از طریق g.co/timelapsevideos بررسی کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور