Neuralink و خانه هوشمند

ما در عصر پیشرفت های شدید در فناوری و نوآوری زندگی می کنیم. هر چند ماه یکبار یک پیشرفت جدید وجود دارد و یادگیری هر یک هیجان انگیز است.

\ M4 iPad Pro جدید اپل پس از اینکه تبلیغاتش در بین افراد زیادی قرار گرفت، موجی ایجاد کرد، زیرا به نظر می رسید که خلاقیت و ابزارهایی را که هنرمندان استفاده می کنند در هم شکسته است.

اما در حقیقت، M4 iPad Pro جدید از نظر تراشه فوق‌العاده قدرتمند و همچنین اندازه فوق‌العاده‌اش با ضخامت فقط 5.1 میلی‌متر، یک نوآوری شگفت‌انگیز است.

به گفته اپل، «M4 سریع‌ترین موتور عصبی اپل را دارد که می‌تواند تا 38 تریلیون عملیات در ثانیه انجام دهد، که سریع‌تر از واحد پردازش عصبی هر رایانه شخصی هوش مصنوعی امروزی است. همراه با پهنای باند حافظه سریعتر، همراه با شتاب دهنده های نسل بعدی یادگیری ماشینی (ML) در CPU، و یک GPU با کارایی بالا، M4 آیپد پرو جدید را به یک دستگاه فوق العاده قدرتمند برای هوش مصنوعی تبدیل می کند.

همزمان که اپل روی تراشه M4 خود کار می کرد، شرکت ایلان ماسک، Neuralink، تراشه ای تولید کرد که می تواند در مغز کاشته شود و به کاربر خود توانایی کنترل رایانه را با استفاده از افکار به تنهایی ارائه دهد.

\ در حال حاضر، این شرکت در حال آزمایش فناوری خود است. همانطور که در وب سایت خود اعلام شده است، “Neuralink در حال حاضر به دنبال افراد مبتلا به کوادری پلژی است تا …