Nest Wifi جدید در FCC با Wi-Fi 6E نشان داده می‌شود

گوگل اکنون یک قدم به عرضه نسل بعدی روتر مش Nest Wifi خود نزدیک‌تر شده است که مدل جدید آن در FCC نمایش داده می‌شود و اتصال Wi-Fi 6E خود را نشان می‌دهد.

قبل از اینکه دستگاهی با اتصال بی سیم در سرتاسر جهان عرضه شود، باید از سازمان های نظارتی مختلف، از جمله FCC ایالات متحده، تأییدیه دریافت کند. خوشبختانه برای ما، FCC جنبه‌هایی از هر دستگاه جدید تأیید شده را در دسترس عموم قرار می‌دهد، اگرچه جالب‌ترین جزئیات به طور موقت محرمانه هستند.

در بیشتر موارد مربوط به دستگاه‌های اخیر Google، ما باید با هم سعی کنیم از سرنخ‌های موجود، ابزار جدید را با هم معما کنیم، همانطور که در اوایل این ماه اتفاق افتاد. امروزه، با این حال، ما کمی بیشتر در مورد دستگاه در دست می دانیم.

امروز یک دستگاه جدید Google با شماره مدل «G6ZUC» در FCC نمایش داده شد، که ما تأیید کرده‌ایم شماره مدل جانشین روتر Nest Wifi است. در فهرست جدید، تأیید مستقیمی می‌یابیم که ارتقای اصلی روتر اضافه شدن اتصال Wi-Fi 6E است.

سیستم قبلی Nest Wifi تنها از استاندارد قدیمی‌تر Wi-Fi 5 پشتیبانی می‌کرد، علی‌رغم اینکه تقریباً در همان زمان عرضه دستگاه‌های Wi-Fi 6 منتشر شد. گوگل به وضوح این مشخصات گمشده را برطرف می کند – که در تئوری می تواند سرعت اتصال شبکه شما را تا 9.6 گیگابیت بر ثانیه افزایش دهد – در حالی که با پشتیبانی از Wi-Fi 6E یک قدم فراتر می رود.

تفاوت اصلی بین Wi-Fi 6 و 6E استفاده از محدوده سوم پهنای باند است که تقریباً بین 6 گیگاهرتز و 7 گیگاهرتز است. به طور کلی، Wi-Fi 6E نباید تأثیر مستقیمی بر سرعت بالقوه شبکه خانگی / اداری شما داشته باشد. در عوض، آن باند 6 گیگاهرتز معمولاً کمتر شلوغ است، به این معنی که پتانسیل کمتری برای تداخل دستگاه‌های خانگی با یکدیگر وجود دارد.

مطالب پیشنهادی  YouTube زیرنویس های زنده خودکار را برای همه کانال ها منتشر می کند
ویژگی ها و مزایای Wi-Fi 6E"طیف پیوسته تر، کانال های گسترده تر، تداخل کمتر، سرعت گیگابیت، تأخیر بسیار کم، ظرفیت بالا"
تصویر: اتحاد Wi-Fi

در حالی که پشتیبانی مستقیم از Wi-Fi 6E در این مرحله هنوز کمی محدود است – اگرچه سری Pixel 6 و اکثر تلفن‌های پرچمدار اندرویدی 2021 و جدیدتر پشتیبانی می‌شوند – این فناوری در واقع برای استفاده در روتر مش Nest Wifi بسیار مناسب است. اگر نقاط توسعه‌دهنده قابلیت اتصال از طریق Wi-Fi 6E را نیز دارند، آن دستگاه‌ها باید سیگنال واضح‌تری به روتر اصلی داشته باشند که امکان «backhaul» بهتر را فراهم کند.

با این اوصاف، مشخص نیست که آیا گوگل قصد دارد نقاط Nest Wifi را که با Wi-Fi 6e سازگار است بفروشد یا خیر. تاکنون تنها شواهدی مبنی بر توسعه این روتر Nest Wifi جدید توسط گوگل وجود داشته است، بدون اینکه نشانه ای از نقطه Nest Wifi مجهز به بلندگوی جدید در کد برنامه Google Home وجود داشته باشد. با این حال، مانند Google Wifi قبل از آن، باید بتوانید چندین روتر را به یکدیگر متصل کنید تا شبکه مش خود را تشکیل دهند.

با توجه به مدارک ارائه شده، گوگل درخواست کرده است که جزئیات این روتر Nest Wifi توسط FCC برای شش ماه آینده محرمانه بماند. این به شدت نشان می دهد که ما باید تا پایان سال شاهد راه اندازی آن باشیم، شاید در رویدادی با موضوع Nest یا Made by Google.

گوگل تاکنون هیچ رویداد سخت افزاری برای پاییز امسال اعلام نکرده است. با این اوصاف، این شرکت در ماه می گذشته، با رونمایی از پیکسل 7، پیکسل 7 پرو، پیکسل واچ و تبلت پیکسل، که همه آنها به جز آخرین مورد باید تا پایان سال عرضه شوند، چیزهای زیادی برای دست انداختن داشت.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور