نکاتی برای انتقال در شرکت شما

این را تصور کنید – شما حدود یک سال است که در شرکت خود هستید، در نقش خود راحت می شوید و در نهایت به گام خود دست می زنید. شما طناب ها را می شناسید و احساس می کنید حرفه ای هستید. اما پس از آن، به طور ناگهانی، در طول یک به یک شما با رئیس خود، آنها به شما یک توپ منحنی پرتاب می کنند – آنها به شما پیشنهاد می کنند نقش کاملاً متفاوتی را در شرکت بررسی کنید.

اما همانطور که آن را در نظر می گیرید، نمی توانید از هیجان هیجانی خودداری کنید. مثل کشف گنجی پنهان در حیاط خلوت خودتان است. و اکنون، شما فکر می کنید، “چرا که نه؟ بیایید به آن ضربه بزنیم!» چه کسی می دانست که این فرصت حتی برای چنگ زدن به آن وجود دارد؟ اما اکنون که در رادار شما قرار دارد، نمی توانید کمی در مورد ماجراجویی پیش رو غافل نشوید.

این دقیقا همان موقعیتی است که یک سال پیش خودم را در آن یافتم! مدیرم پرسید که آیا می‌خواهم به تیم دیگری در شرکت بروم یا نه و مرا غافلگیر کرد. تیمی که من در آن بودم در حال تجزیه و تحلیل داده ها و کار با اعداد و صفحات گسترده بود. تیمی که مدیرم از من خواست به آن نقل مکان کنم بیشتر مبتنی بر نوشتن بود و اجازه می داد شخصیت من از طریق کارم نشان داده شود. در حالی که هر دوی این تیم‌ها برای تصویر بزرگ‌تر شرکت ما فوق‌العاده مهم هستند، تیمی که مدیرم از من در مورد انتقال به آن درخواست کرد، برای مجموعه مهارت‌ها و شخصیت من منطقی‌تر بود! نمی دانستم این فرصت یک گزینه است اما بلافاصله احساس کردم که این یک گزینه خوب برای من است.

این می تواند هم یک تجربه هیجان انگیز و هم اعصاب خردکن باشد، به خصوص که شما تازه شروع به احساس اعتماد به مهارت های نقش فعلی خود کرده اید. بیایید به چیزهایی بپردازیم که قبل از پذیرفتن موقعیت خود در سازمانم و اقداماتی که برای یک انتقال آرام برداشتم، به امید کمک به دیگرانی که ممکن است خود را در این موقعیت بیابند، بررسی کنیم!

اولین قدم به سوی تغییر

قبل از اینکه متعهد شوید به یک تیم جدید بروید یا نقش متفاوتی را در شرکت به عهده بگیرید، مهم است که کمی وقت بگذارید و در نظر بگیرید که با این تغییر روال روزانه شما چگونه خواهد بود. در حالی که شما قبلاً بخشی از سازمان هستید، ضروری است که یک قدم به عقب بردارید و ارزیابی کنید که آیا این موقعیت واقعاً برای شما مناسب است یا خیر. بیایید برخی از سؤالات را بررسی کنیم تا در تصمیم خود به دقت فکر کنید:

  • موفقیت در این نقش چگونه تعریف می شود؟
  • مسئولیت های جدید من چه خواهد بود؟
  • آیا در فرهنگ تیم جدیدم جا می گیرم؟
  • چه فرصت های توسعه حرفه ای برای این موقعیت در دسترس است؟
  • یک روز معمولی در این نقش جدید چگونه به نظر می رسد؟

اینها تنها چند مورد از موارد مهمی است که باید قبل از تصمیم گیری نهایی از خود بپرسید. همچنین، در نظر داشته باشید که با اعضای تیم خود که به زودی ساخته می شوند، چت کنید. من سوالات زیادی از همکارانم که در تیم جدیدم بودند پرسیدم. سوالاتی که در بالا لیست کردم نمونه هایی واقعی از آنچه که از افراد تیم جدید پرسیدم است. این فرصت ایده آلی است برای درک اینکه روز معمولی آنها چگونه است و چگونه مسئولیت های خود را انجام می دهند.

این گفتگوها می تواند چشم باز باشد و بینش های ارزشمندی را در مورد آینده بالقوه شما در تیم ارائه دهد. بنابراین، در تماس گرفتن و جمع آوری تمام اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب آگاهانه درنگ نکنید. شما این را دارید!

مهم است که به یاد داشته باشید که حرکت کردن در یک شرکت قبل از حرکت به سمت بالا اصلاً چیز منفی نیست. انجام یک حرکت جانبی به سمت یک نقش جدید ممکن است در واقع موقعیت بهتری برای آینده خود در شرکت ایجاد کند. گاهی اوقات، پیدا کردن تناسب کامل در یک نقش می تواند تضمین کند که رشد شما با شرکت کاملاً ارگانیک و همسو با آرزوهای شما است. پذیرفتن تناسب مناسب می‌تواند پله‌ای برای فرصت‌های بزرگ‌تر باشد.

نکاتی برای انتقال موفق

تبریک می گویم، شما موقعیت جدید را پذیرفته اید!

اکنون سخت ترین بخش می آید – انتقال. تغییر سخت است، پس کمی به خودتان لطف کنید. این می تواند ترسناک باشد که جدیدترین تیم در تیمی باشید که احساس می کند یک ماشین خوب روغن کاری شده است، اما به یاد داشته باشید، همه در یک مقطع جدید بودند!

در اینجا کارهایی وجود دارد که می توانید هر روز انجام دهید تا از انتقال موفقیت آمیز اطمینان حاصل کنید:

  • از پرسیدن سوال نترسید
  • وقتی چیزهای جدید یاد می گیرید به خودتان لطف بدهید
  • منحنی یادگیری را در آغوش بگیرید
  • خودتان را با دیگر اعضای تیم مقایسه نکنید
  • به دنبال فرصت های یادگیری (وبینارها، ارائه های داخلی، رویدادهای شبکه و غیره) باشید.

این نکات ممکن است کوچک به نظر برسند، اما به من اعتماد کنید، اگر آنها را بخشی از برنامه روزمره خود کنید، می توانند جادوی جدی انجام دهند. آنها را به عنوان یاران مخفی خود تصور کنید که بی سر و صدا پیچیدگی ها و عدم قطعیت هایی را که معمولاً با تغییر همراه می شوند، برطرف می کنند. با گذشت زمان، احساس می کنید بیشتر در شیار، بیشتر در خانه هستید، و قبل از اینکه متوجه شوید این شما هستید که یک نفر جدید را آموزش می دهید!

پایان دادن – سفر را در آغوش بگیرید

در نتیجه، تغییر موقعیت در سازمان شغلی شما ماجرایی است که ارزش آن را دارد. از کشف احتمالات جدید نترسید، حتی اگر به معنای خارج شدن از منطقه راحتی شما باشد. برای یادگیری باز باشید، بالا و پایین ها را بپذیرید و در محل کار خود ارتباطات قوی ایجاد کنید. به یاد داشته باشید، هر قدمی که برمی‌دارید، به سفر شغلی‌تان ارزش می‌افزاید و شما را به یک حرفه‌ای کامل تبدیل می‌کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور