برنامه های پردازش زبان طبیعی در نرم افزار HR

RamkiHachem Ramki

محتوا نویس و بازاریاب دیجیتال که علاقه زیادی به HR Technology و مدیریت استعداد دارد.

بخش منابع انسانی یک شرکت نقش منحصر به فردی دارد که کاملاً متمرکز بر تجربه کارمندان است. این وظایف نه تنها در طول مدت کارمندی کارمند متغیر است ، بلکه حتی از زمان در نظر گرفتن نامزدها برای کار ، مشارکت آنها را نیز شامل می شود.

با گسترش شرکت ها از نظر کارکنان و فعالیت های استخدام ، حفظ یک رویکرد مداوم کارآمد به عملکردهای منابع انسانی دشوارتر می شود. هنگامی که وظایف فراتر از ظرفیت بخش منابع انسانی تکامل می یابند ، شرکت ها باید به دنبال راه حل های مختلف فناوری باشند و برای بهینه سازی هر چه بیشتر این عملکردها تلاش کنند.

پردازش زبان طبیعی یکی از امیدوار کننده ترین فناوری ها در بخش های منابع انسانی در سال آینده است و در حال حاضر از طریق پتانسیل بسیار زیاد ، علاقه جهانی را پرورش داده است.

تعریف NLP

فناوری پردازش زبان طبیعی به توانایی رایانه یا نرم افزار در درک زبان اعم از گفتاری یا نوشتاری اشاره دارد. این پایه تعامل انسان و کامپیوتر است و به طرق مختلف به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد ، از جمله محصولات عادی AI که ما هر روز استفاده می کنیم.

به عنوان مثال ، این NLP است که به سیری اجازه می دهد منظور شما را درک کنید وقتی از او می خواهید یک شوخی برای شما تعریف کند یا برخی از اطلاعات را پیدا کند. این NLP است که وارد تعاملات الکسا ، عملکرد جستجوی خودکار کامل شما و حتی برنامه های املایی مانند Grammarly می شود.

NLP و منابع انسانی

کلاس

IT در یک ظرفیت صحیح خودکار ، تکمیل خودکار یا غلط گیری املا در نظر گرفته می شود ، خیلی پیچیده به نظر نمی رسد ، اما NLP به عنوان یک فناوری ، پتانسیل بسیار زیادی را برای پیاده سازی های آینده در منابع انسانی و فراتر از آن نشان می دهد. در حقیقت ، اکثر بینش ها در مورد روندهای فناوری منابع انسانی برای سال 2020 از NLP به عنوان یک عامل نوآورانه با رشد قریب الوقوع و تأثیر غیر قابل انکار نام می برند. با این حال ، در حال حاضر ، ما فقط سطح آنچه را که می تواند انجام دهد خراشیده ایم. و به ما امکان می دهد توابع HR را به روش های مختلف بهینه کنیم.

NLP می تواند برای کنترل بهتر بر سیل داده هایی که ادارات منابع انسانی با آنها در رابطه با غربالگری متقاضیان ، تجزیه و تحلیل رزومه ها ، و کارمندان جدید کار می کنند ، کنترل شود.

ماناتال و پردازش زبان طبیعی

مشاهده کامل سفرهای استخدامی در هسته اصلی کاری است که ما در Manatal انجام می دهیم ، اتخاذ NLP یک ستون بسیار مهم برای نرم افزار ما امروز است. بسیاری از عملکردهای ATS ما از این فناوری برای صرفه جویی در وقت و سهولت در تلاش برای دخالت بخش منابع انسانی استفاده می کنند. اداره آژانس استخدام یا بخش منابع انسانی یک چالش تجزیه و تحلیل ، استخراج داده ها و ارزیابی است. این فرآیند اغلب وقت انسان شما را در مقیاس وسیعی مصرف می کند ، به حدی که مدیریت زمان را به طور فزاینده ای دشوار می کند.

برای بیان این موضوع ، توابع NLP Manatal را در زیر شرح داده ایم

نمایه های نامزدها

توانایی ایجاد و سفارشی کردن نمایه های نامزد یکی از ویژگی های اساسی Manatal است که به کاربران ما امکان می دهد استخدام خود را بهینه کنند. هنگامی که نامزدها به سیستم عامل اضافه می شوند ، مشخصات آنها با استفاده از داده هایی تهیه می شود که مستقیماً از رزومه آنها تهیه شده است.

فناوری NLP رزومه را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و می تواند جزئیاتی را که مستقیماً مربوط به ارزش متقاضی به عنوان نامزد یک شغل خاص است استخراج کند. این برنامه می تواند داده هایی مانند عنوان شغلی قبلی و جزئیات کارفرما ، مهارت های خاص و زبان های گفتاری را درک و استخراج کند و حتی قادر به درک ملیت و ریشه نامزد مورد نظر است.

AI سیستم توصیه

هر کجا AI باشد ، NLP وجود دارد. برای اینکه هوش مصنوعی واقعاً داده ها و درخواست ها را در سطحی که آن را تعریف می کند درک کند ، نیاز به استفاده از NLP در سطح اساسی دارد. این امر در مورد سیستم توصیه شده هوش مصنوعی Manatal نیز صادق است ، یکی از بسیاری از ویژگی هایی که نرم افزار استخدام ما را از هم متمایز می کند. کاری که این فناوری برای Manatal در این زمینه انجام می دهد دو طرف است.

اول مربوط به شغل ، دوم مربوط به نامزد است.

هنگامی که کاربران شغلی را به حساب Manatal خود اضافه می کنند و جزئیات آن را در توضیحات مشخص می کنند ، سیستم AI می تواند دقیقاً چه نوع نامزدی را که کاربر به دنبال جذب آن است بخواند و درک کند. تجزیه و تحلیل NLP تمام معیارها و الزامات را برای تعیین نواری که داوطلبان برای صلاحیت در این موقعیت باید برآورده کنند استخراج می کند.

پس از تعیین معیارها ، سیستم هوش مصنوعی نامزدها را در پایگاه داده تجزیه و تحلیل می کند و استعدادهای واجد شرایط را از بقیه فیلتر می کند. نمایه هایی که معیارهای تعیین شده آن را برآورده می کنند ، سپس برای مزیت حرفه ای ، مهارت های خاص و تجربه مربوط به گذشته تجزیه و تحلیل می شوند. این نامزدها برای صلاحیت و تناسب ، امتیازدهی و امتیازدهی می شوند ، و لیست صحیح و مختصری از نامزدهای نهایی را برای وضوح مطلق به کاربران ارائه می دهند.

در حال حاضر ، نقش NLP کمک به کاربران از طریق خودکار کردن تجزیه و تحلیل و توصیه های نامزدهای توانمند. اما پتانسیل آن برای مراحل بعدی مانند مصاحبه ، پردازش و آموزش از جمله پیش بینی هایی است که انتظار می رود جهان استخدام در ماه های آینده شاهد آن باشد.

همچنین در اینجا منتشر شده است.