Moore Threads، تراشه‌ساز هوش مصنوعی چین پس از قرار گرفتن در لیست سیاه ایالات متحده، مشاغل خود را کاهش داد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — Moore Threads، توسعه دهنده چینی پردازنده های گرافیکی و شتاب دهنده های هوش مصنوعی، پس از اینکه ایالات متحده ماه گذشته این شرکت سه ساله را به لیست سیاه تجاری اضافه کرد، مشاغل خود را کاهش می دهد.

به گفته یک فرد آشنا با این طرح که خواست نامش فاش نشود، شرکت پکن فناوری هوشمند Moore Threads قصد دارد یک درصد از حدود 1000 کارمند خود را کاهش دهد. ژانگ جیان ژونگ، مدیر اجرایی، در نامه ای به کارکنان که توسط بلومبرگ نیوز بررسی شد، گفت که این اقدام یک تصمیم سخت اما ضروری است.

شرکت‌های چینی از Baidu Inc تا بازیکنان نوپایی مانند Baichuan منابع عظیمی را به سمت توسعه مدل‌های زبانی بزرگ در پی ChatGPT هدایت می‌کنند که نیاز به آموزش در مورد تراشه‌های گرافیکی یا GPUهای پیشرفته دارد. اما ایالات متحده یک سال پیش محدودیت‌های صادراتی را بر بهترین تراشه‌های هوش مصنوعی شرکت Nvidia اعمال کرد و امسال این کنترل‌ها را گسترش داد و توجه را بر جایگزین‌های داخلی طراحی‌شده توسط شرکت فناوری Shanghai Biren و Moore Threads متمرکز کرد.

ژانگ نوشت: «هیچ چیز بر عزم ما برای توسعه بهترین GPU همه منظوره در چین تأثیر نخواهد گذاشت. ما این وظیفه را تا پایان ادامه خواهیم داد.»

اخراج های قریب الوقوع نشان می دهد که استارت آپ پکن در حال آماده شدن برای تأثیر محاصره ایالات متحده است که می تواند شرکت چینی را از نرم افزار و سخت افزار ضروری برای تولید محصولاتش منع کند.

مطالب پیشنهادی  شهرستان ویرجینیا به توسعه مرکز داده رای می دهد | دانش مرکز داده

Moore Threads و Biren ماه گذشته به فهرست به اصطلاح نهادهای واشنگتن اضافه شدند که فروش فناوری ایالات متحده را بدون مجوز خاص ممنوع می کند. ژانگ در این نامه گفت که تشدید محدودیت‌های تجاری ایالات متحده در 17 اکتبر اعلام کرد که به شدت به صنعت تراشه‌های GPU و هوش مصنوعی چین آسیب وارد کرده است.

ایالات متحده استدلال می کند که محدودیت های تراشه آن برای جلوگیری از دستیابی ارتش چین به فناوری پیشرفته ضروری است. Biren و Moore Threads هر دو به گنجاندن خود در لیست اعتراض کرده‌اند و گفته‌اند که در صورت لزوم مطابق با تمام مقررات عمل می‌کنند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور