نظارت و هماهنگی منظره ریز خدمات شما با استفاده از اتوماسیون گردش کار (قسمت 6/7 از 7)

a ++++++================================================================================================================================================================///////////////////////////// را го نمايش نماييد “readability =” 5.1521739130435 “>  عکس پروفایل نویسنده

چهارشنبه ، 11 مارس 2020 ، من وبینار تحت عنوان “نظارت و تنظیم منظره ریز خدمات شما با استفاده از اتوماسیون گردش کار”. نه تنها از تعداد شرکت کنندگان غرق شدم ، بلکه لیست عظیمی از س questionsالات جالب قبل و مخصوصاً در حین برگزاری وبینار به دست ما رسید. به برخی از آنها پاسخ داده شد ، اما بسیاری از آنها پاسخ ندادند. من می خواهم به تمام سوالات باز این مجموعه هفت پست وبلاگ پاسخ دهم. امروز من دو قسمت آخر این مجموعه را ارسال می کنم.

توجه داشته باشید که ما همچنین شروع به آزمایش گوشه س questionال کاموندا و بحث در مورد تکرار این موضوع کردیم ، بنابراین مراقب انجمن ما باشید برای فرصت های بیشتر برای پرسیدن هر چیزی (به خصوص که وقایع حضوری برای مدتی لغو می شوند).

قسمت 1: BPMN و س questionsالات مربوط به مدل سازی (6 پاسخ)

قسمت 2: سوالات مرتبط با معماری (12)

قسمت 3: سوالات پشته و فناوری (6)

قسمت 4: سوالات مربوط به محصول کاموندا (5)

قسمت 5: کاموندا س questionsالات خاص را بهینه کنید (3)

قسمت 6: س Quesالاتی درباره بهترین روش ها (5)

قسمت 7: س aroundالات پیرامون طرح پروژه ، سفر و ارزش پیشنهادی (3)

س: داده های تجاری در مقابل داده های گردش کار: اگر نمی توانید آنها را از هم جدا کنید ، چگونه می توانید آنها را ثابت نگه دارید؟ آیا مشکلات سازگاری احتمالی / معامله ای در معادله با Camunda BPM ساده تر یا پیچیده ترند؟

این یک سوال کاملا پیچیده است ، زیرا به معماری و فناوری دقیق شما می خواهید استفاده کنید. .

مثال 1: شما از Camunda تعبیه شده به عنوان کتابخانه استفاده می کنید ، احتمالاً با استفاده از آغازگر Spring Boot. در این حالت ، داده های کسب و کار شما می توانند در همان پایگاه داده متناسب با گردش کار زندگی کنند. در این حالت می توانید به یک معامله ACID بپیوندید و همه چیز کاملاً سازگار خواهد بود.

مثال 2: شما از Camunda Cloud استفاده می کنید و سرویس خود را در Node.JS کدگذاری می کنید ، داده ها را در برخی از پایگاه داده ذخیره می کنید. اکنون شما هیچ معامله مشترکی ندارید. شما شروع به زندگی در دنیای سازگار نهایی نمی کنید و باید به معناشناسی “حداقل یک بار” اعتماد کنید. این به خودی خود مشکلی ندارد ، اما حداقل نیاز به تأمل در مورد شرایطی دارد که ممکن است بوجود آید. من احتمالاً باید یک قطعه شخصی در این باره بنویسم ، اما من قبلاً از این تصویر برای توضیح مشکل استفاده کرده بودم (و این پست اصلی وبلاگ نیز ممکن است به شما کمک کند): IMG ALT SRC = “https://firebasestorage.googleapis.com/v0/b/hackernoon-app.appspot.com/o/images٪2FvAucU4XF4pWwjzIjwAoX7Xs2Itc2-qh353w8u.jpeg؟alt=media&token=e73e119e-8fa4-49c5-93f8-6fa29ba35abc “>

بنابراین می توانید در نهایت با پول شارژ شده در کارت اعتباری روبرو شوید ، اما گردش کار از این موضوع بی اطلاع است. اما در این حالت از قابلیت های مجدد استفاده می کنید و به زودی (= سرانجام) خوب خواهید شد.

س: آیا ذخیره داده های پردازش در یک شی single پیچیده با علامت گذاری JSON ایده خوبی است؟

مثل همیشه: بستگی دارد.

توصیه کلی ما این است که داده های موجود در گردش کار را تا حد ممکن کم کنیم ، و اگر داده ها در جای دیگری زندگی می کنند ، فقط منابع را ذخیره کنید.

اما اگر داده ها نتوانند در جای دیگری زندگی کنند ، سریال سازی داده ها در گردش کار حداقل یک گزینه است. و اگر آن را سریال کنید ، JSON نیز ایده خوبی خواهد بود. لطفاً توجه داشته باشید که دیگر نمی توانید در آن متغیر فرآیند اطلاعاتی را جستجو کنید (یا حداکثر درخواست متنی را انجام دهید).

بنابراین بستگی دارد. بهترین روش: مدیریت داده ها در فرایندها ممکن است به قضاوت در این مورد کمک کند.

س: چگونه می توان فیلتر کردن اطلاعات مجاز توسط کاربر فرآیند را کنترل کرد یا ندید؟

حدس می زنم این مربوط به لیست کارها باشد. دو لایه برای بررسی وجود دارد. آیا مهم است که کاربر قادر به دریافت داده ها نباشد – حتی با مشاهده داده های منتقل شده به مرورگر خود از طریق JSON در پس زمینه؟

اگر بله ، شما نیاز دارید کار با نگاشت داده ها برای اطمینان از اینکه فقط متغیرهایی که باید قابل خواندن باشند در دسترس هستند و بر این اساس مجوزها را پیکربندی می کنیم.

در غیر اینصورت ، ساده ترین گزینه این است که داده های خاصی نشان داده نشود در فرم برای کاربران وجود دارد.

س: چگونه می توان نسخه سازی میکروسرویس و نسخه گردش کار را انجام داد و هم با هماهنگی و همخوانی مدیریت کرد؟

من این سوال را دوست دارم ، اما این بستگی دارد تعاریف فرآیند نسخه برداری ممکن است نقطه شروع خوبی برای زاویه گردش کار آن باشد.

برای زاویه ریز سرویس ها ، تعداد بسیاری از مطالب دیگر در مورد خوانندگان تحمل و رویکردهای کلی نسخه وجود دارد. این یک سوراخ خرگوش است که نمی خواهم در اینجا دنبالش کنم.

س: هنگام برخورد با BPMN که قطعات اصلی ریز سرویس های گردش کار خود را تغییر می دهد ، بهترین روش ها برای مدیریت تغییرات نسخه چیست؟

به نظر می رسد این شبیه دو سوال آخر باشد.

س: هنگام انتقال از سیستم های گردش کار قدیمی یکپارچه به کاموندا ، بهترین مکان برای شروع کجاست ، بنابراین حداقل اختلال وجود دارد .

این به موارد زیادی بستگی دارد. نامه مهاجرت به کاموندا می تواند راهنمایی های اولیه شما را ارائه دهد.

س: چگونه می توان مشتریان یکپارچه را که دارای ارث هستند ، متقاعد کرد که به سرویس های خرد مراجعه کنند؟

شما باید این کار را انجام دهید نقاط درد فعلی را بیابید و نشان دهید که چگونه سرویس های خرد می توانند درمان کنند. شرکت ها باید مزایای واقعی را درک کنند. فقط به دلیل مفصل ران بودن آن نباید از ریز سرویس ها استفاده کنید.

مهمترین مزیت آن چابکی تجارت است. میکروسرویس ها خدماتی کوچک و خودمختار هستند که یک کار کوچک را بسیار خوب انجام می دهند – و سپس باید با هم کار کنند. هرچه نیاز آنها برای برقراری ارتباط با دیگران کمتر باشد ، کارآیی بیشتری دارند و در صورت نیاز به هر تغییری چابک تر می شوند. نقل قول مورد علاقه من درباره آن جف بزوس است:

با البته” “برای پاراگراف” در مورد چگونگی همکاری این سرویس ها – به همین دلیل شما به ناچار در روند کار نیز گیر خواهید کرد 🙂

کمی جستجو کردم اما ضبطی پیدا نکردم که دقیقاً از این خط داستانی عبور کنم ، احتمالاً نقش گردش کار در میکروسرویس ها حداقل نگاهی اجمالی به نحوه تفکر من در این باره می دهد.

[محتوای جاسازی شده]

س: مزایای استفاده از کاموندا برای ارکستراسیون ریز سرویس ها؟

با پیگیری آخرین پاسخ ، من اطمینان دارم که شما در معماری ریز خدمات خود به قابلیت های ارکستراسیون نیاز دارید. من در این وبینار ، اما همچنین به عنوان مثال در جریان های پیچیده رویدادها در سیستم های توزیع شده ، بحث کردم.

بخش دوم این س secondال این است: چرا به جای هر ابزار گردش کار دیگر از Camunda استفاده کنیم؟ . گرچه ممکن است کمی در این مورد تعصب داشته باشم ، اما من متقاعد شده ام که کاموندا به دلیل ویژگی های زیر ، قوی ترین پیشنهاد را در آن فضا دارد:

سازنده پسند: بدون کرک و غیر واقعی کم وعده های کد ، اما یکپارچه سازی عالی در دنیای توسعه دهندگان ، از جمله ابزارها و روش ها. فرایندها و ما به Nasa کمک می کنیم تا به مریخ برسد 🙂

BPMN / DMN based based standard: ما کاملاً مبتنی بر استانداردهای شناخته شده و به طور گسترده ای پذیرفته شده هستیم ، که نه تنها مستقیماً قابل اجرا هستند. اما همچنین نمودارهای تصویری ارائه می دهد که مردم غیر آن می توانند درک کنند ، و این امر ما را به موارد زیر می رساند: Business-IT-working.

Wrap-Up

با تشکر برای پیگیری همراه در این مجموعه از پست ها. ما س aالات زیادی را بررسی کردیم. شجاع هستید اگر این کار را تا اینجا انجام دادید – kudos!