کنترلر بازی ابری نهایی؟

با ظهور بازی های ابری، تمرکز جدیدی بر روی کنترلرهای بازی برای گوشی های هوشمند صورت گرفته است و ایده های منحصر به فردی وجود دارد. از فن های خنک کننده گرفته تا اندازه های جمع و جور، چیزی برای همه وجود دارد. برای پخش کننده Xbox Game Pass، Moga XP7-X Plus ممکن است بهترین کنترلر بازی باشد، اما یک عنصر آن را پشت سر می گذارد.

Moga XP7-X Plus: خوب

کنترل های راحت

بزرگترین مزیت های Moga XP7-X Plus، بدون شک، کنترل ها و ارگونومی آن است. کنترلر بسیار شبیه به یک کنترلر فوق گسترده ایکس باکس در دست است، و چیدمان راحت است! دکمه ها به راحتی قابل کلیک هستند و بازخورد لمسی دارند، در حالی که ماشه ها و دکمه های شانه بی صدا هستند.

محرک ها مخصوصاً برای این فضا منحصر به فرد هستند. به طور کلی، این طراحی تقسیم شده به معنای کنار گذاشتن ماشه های واقعی و مقاومتی برای دکمه های شکوهمند است. اما در اینجا، شما محرک‌هایی دریافت خواهید کرد که در واقع فشار وارد می‌کنند. من مقاومت اینجا را برای میل خود کمی سخت دیدم، اما با این وجود، برای بازی‌های مختلفی که در Stadia و Xbox Game Pass بازی کرده‌ام، محکم بوده است. به نظر می‌رسید که همسرم هنگام بازی Dreamlight Valley در Game Pass از آنها لذت می‌برد.

در جاهای دیگر، D-pad و جوی استیک ها نیز کاملاً مستحکم هستند، اولی دارای پرس آرام با حرکت ثابت و دومی بدون هیچ نشانه ای از رانش اما با حرکات پاسخگو است. این به دور از بهترین تنظیماتی است که من احساس کرده‌ام، اما مطمئناً یکی از بهترین گزینه‌های موبایلی است که در حافظه اخیر امتحان کرده‌ام.

شاید تنها مشکل من با کنترل ها این باشد که ردیابی برخی از گزینه های قدرت سخت است. در اطراف بالا و پایین کنترلر، یک کلید روشن/خاموش، دکمه بلوتوث، دکمه سبز رنگ، و یک سوئیچ برای بلوتوث و USB پیدا خواهید کرد – وقتی این سوئیچ باز می‌شود، می‌توانید از این کنترلر به صورت سیمی با رایانه شخصی استفاده کنید. اما، تا حدودی آزاردهنده، هیچ یک از اینها در واقع کنترلر را روشن نمی کند. در عوض، دکمه Xbox در جلو این کار را انجام می دهد. به نظر من کمی منطق را شکست می دهد، اما این چیزی است که به راحتی می توان از آن چشم پوشی کرد. اون دکمه سبز چیکار میکنه؟ با یک برنامه، می توان آن را به هر چیزی که انتخاب کردید برنامه ریزی کرد، اما خارج از جعبه، هیچ کاری نمی کند. همچنین دکمه های قابل جابجایی مجدد در پشت کنترلر وجود دارد – همیشه دیدن آن خوب است.

پس از جفت شدن، متوجه شدم که Moga XP7-X Plus تقریباً به خوبی هر کنترلر بلوتوث دیگری کار می کند. تأخیر ورودی به حداقل می رسد، و در صورت استفاده از کنترلر به صورت بی سیم، به سختی قابل توجه است. عمر باتری قابل کنترل است، و من هرگز آن را در یک جلسه بازی نکشیدم، اما در این مورد یک نکته وجود دارد.

شارژ بی‌سیم یک امتیاز خوب و ارزش مشکوک است

این آخرین ویژگی برای من در ستون “pro” جای می گیرد، اما به راحتی می توان آن را به عنوان یک “مخالف” نیز دید. با استفاده از آب باتری داخلی 2000 میلی آمپر ساعتی، می توانید شارژ بی سیم را با استفاده از استاندارد Qi در این کنترلر فعال کنید. تلفن شما بلافاصله شروع به شارژ می کند، بدون نیاز به سیم.

در عمل، این کار نسبتا خوب است. با Pixel 6 Pro و Pixel 5، شارژ فوراً تشخیص داده شد و هر دو دستگاه از آن شارژر داخلی تقویت مناسبی دریافت کردند. با این حال، متوجه شدم که گلکسی زد فولد 3 و فولد 4 من هر دو در کنار هم قرار گرفتن با این پد شارژ مشکل داشتند و این ویژگی را بیشتر از اینکه یک ارزش افزوده ایجاد کند سردرد می‌کند.

برای بازی های ابری، این یک افزونه عالی است، اما به نظر می رسد شارژ بی سیم ایده بدی برای بازی های محلی است. حتی بازی‌های موبایلی می‌توانند به سرعت گوشی هوشمند را گرم کنند، و گرمای اضافه‌شده شارژ Qi دستوری برای کاهش حرارت یا حتی گرمای بیش از حد است. من دوست داشتم یک فن برای مبارزه با آن اضافه شود، اما چنین گزینه ای در دسترس نیست. اگر قصد خرید این کنترلر را برای بازی های محلی دارید، استفاده از Qi را توصیه نمی کنم.

بزرگترین مشکلی که من با این ویژگی داشتم مربوط به تأثیر آن بر عمر باتری بود. به زبان ساده، اگر مراقب نباشید، به راحتی می تواند کنترل کننده را از بین ببرد. Qi ناکارآمد است، بنابراین شارژ انرژی بیشتری نسبت به اتصال مستقیم USB مصرف می کند. اما علاوه بر این، “پاور بانک” مستقل از بقیه کنترل کننده کار می کند. اگر کنترلر را جدا کنید، پاور بانک روشن می ماند، حتی اگر چیزی روی کنترلر نباشد. از نظر تئوری این ایده جالبی برای استفاده از کنترلر به عنوان یک پاوربانک قابل حمل است، اما بیشتر اوقات باعث شد که بنشینم تا بازی کنم و متوجه شدم که Moga مرده است. علاوه بر این، سخت افزار در اینجا بسیار حجیم است که نمی تواند گزینه مناسبی برای سفر باشد.

به طور کلی، شارژ بی سیم چیزی است که من این کنترلر را واقعا دوست داشتم، اما می توانست بهتر اجرا شود، و قطعا برای همه مناسب نیست.

Moga XP7-X Plus: بد

گوشی‌های بزرگ و قاب‌ها مناسب هستند

با وجود اینکه XP7-X Plus یک کنترلر موبایل بزرگ و حجیم است، هنوز هم برای گوشی های پرچمدار مدرن مناسب است. Pixel 6 Pro زمانی که قاب رسمی نسبتاً نازکی روی آن نصب شده است به سختی در اسلات گوشی هوشمند کنترلر جا می شود. گلکسی اس 22 اولترا هم از نظر عرض و ضخامت در این فضا مناسب است. Galaxy Z Fold 4 از نظر ضخامت بهتر است، اما حداکثر عرض مطلقی است که این کنترلر می تواند تحمل کند.

این کمی شرم آور است زیرا در سال 2022، اکثر گوشی ها بسیار بزرگ هستند بعلاوه، گوشی های بزرگتر تجربه بهتری از بازی با موبایل را ایجاد می کنند. واقعاً به نظر می رسد که PowerA هنگام طراحی این کنترلر به فکر تلفن های مدرن نبوده است.

صحبت از…

سال 2022 است و از میکرو USB استفاده می کند

چیزی که من نمی توانم از این کنترلر بگذرم این است که از طریق micro USB شارژ می شود. این محصول 100 دلاری که در سال 2022 عرضه شد، از استاندارد شارژی استفاده می کند که گوشی های هوشمند تا حد زیادی پنج تا شش سال پیش آن را کنار گذاشته بودند.

شارژ از طریق micro USB چند سال پیش آزاردهنده بود، اما در سال 2022، مانعی فعال برای مشتری است که این کنترلر به دنبال آن است. من فکر می‌کنم این یک شرط مطمئن است که اکثر افرادی که به دنبال خرید یک کنترلر 100 دلاری هستند، تا حد زیادی دستگاه‌هایی با استفاده از USB-C دارند، و به این ترتیب، دیگر کابل‌های micro USB را ندارند. Moga XP7-X Plus دارای یک کابل برای شارژ در جعبه است، اما کیفیت مشکوکی دارد و کوتاهتر از آن است که در بسیاری از موارد مفید باشد.

منطق پشت این انتخاب به سادگی مرا گیج می کند. تقریباً هر گوشی هوشمند در این مرحله، صرف نظر از قیمت، از یک درگاه USB-C استفاده می کند – البته مگر اینکه آیفون باشد. اما حتی با در نظر گرفتن این موضوع، من استدلال می‌کنم که شخصی که آیفون دارد، به جای شارژر میکرو USB، به احتمال زیاد شارژر USB-C در اطراف خود داشته باشد، البته فقط به این دلیل که iPad، MacBook و مجموعه‌ای از لوازم جانبی گوشی‌های هوشمند ذکر شد. امروزه در بازار تقریباً به طور انحصاری از USB-C نیز استفاده می شود.

به سادگی هیچ بهانه ای برای این وجود ندارد.

چیزهای زیادی برای دوست داشتن XP7-X Plus وجود دارد، اما شخصاً نمی توانم روش شارژ آن را نادیده بگیرم. عمر باتری آنقدر خوب نیست که بتوان آن را در نظر گرفت و گوشی های هوشمند سال 2022 به سادگی از این استاندارد قدیمی استفاده نمی کنند. با وجود کنترل های قوی، شارژ هوشمندانه و قیمت نسبتاً معقول 99 دلاری، میکرو USB فقط این محصول را ناراحت کننده می کند.

اگر با وجود روش شارژ همچنان به Moga XP7-X Plus علاقه مند هستید، می توانید آن را با قیمت 99 دلار از آمازون خریداری کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد بازی ابری:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: