Microsoft Azure Outage Teams، 365 و Outlook | دانش مرکز داده

به گزارش بلومبرگ، مایکروسافت دیروز در سرویس های آنلاین خود از جمله Teams، M365 و Outlook با قطعی مواجه شد.

این در پی گزارش‌های درآمد مثبت مایکروسافت در روز سه‌شنبه است، اما با اعلام این شرکت مبنی بر کاهش 5 درصدی نیروی کار، که 10000 کارگر آن را بیکار می‌کند، در تضاد است. این اخراج شامل اعضای موتور رشد درآمد شرکت Azure می‌شود که خدمات ابری مایکروسافت ارائه می‌کند. نکته قابل توجه این است که در حالی که Azure موتور رشد مایکروسافت است، رشد در صنعت خدمات ابری کند شده است که نشان دهنده بلوغ صنعت خدمات ابری است.

Azure در مرکز قطعی سه‌شنبه قرار دارد و مایکروسافت با ارائه خلاصه‌ای از تاثیرات در سایت تاریخچه وضعیت Azure خود، به سابقه خود در افشای علت اصلی قطعی‌ها ادامه داد. قطعی در چندین منطقه به مدت سه ساعت به طول انجامید و منابع Azure در مناطق عمومی Azure را تحت تأثیر قرار داد. سرویس های محبوب M365 و PowerBI نیز تحت تأثیر قرار گرفتند.

بر اساس افشای خود مایکروسافت در مورد این موضوع، مشکلات شبکه گسترده (WAN) دلیل این قطعی بوده است. تغییری که شرکت در WAN خود ایجاد کرد، اتصال بین اینترنت و مجموعه اصلی خدمات مایکروسافت را قطع کرد.

اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) نیز هفته گذشته با یک اختلال در سیستم اعلان ایمنی حیاتی خلبان خود که به نام NOTAM نیز شناخته می شود، مواجه شد. و قطعی آنها به دلیل تغییرات سیستم بود. به گفته FAA، این قطعی به دلیل یک فایل خراب در پایگاه داده اولیه و ثانویه آن ایجاد شده است. هنگامی که یک پیمانکار فایل های مذکور را حذف کرد، سیستم کند شد و هشدارهای NOTAM برای خلبانان در دسترس نبود و پروازهای داخلی در سراسر ایالات متحده زمین گیر شد.

جدول زمانی قطع FAA

خاموشی ها همچنان یک نقطه منفی مهم برای وابستگی فزاینده ما به ارائه دهندگان خدمات ابری و در مورد FAA در سیستم های قدیمی باقی مانده است.

در حالی که این دو خاموشی از نظر منبع متفاوت هستند، تأثیر گسترده یکی از ویژگی‌های مشترک این قطع‌ها و تمام قطع‌ها از سازمان‌های بزرگ است. تأثیر مالی قطعی سیستم، صرف نظر از منبع، قابل اغراق نیست. مؤسسه Uptime دریافت که قطعی‌هایی که بیش از 100000 دلار برای شرکت‌ها هزینه دارد، به بیش از 60٪ از تمام خرابی‌های اتصال افزایش یافته است (از 39٪ در سال 2019). و شرکت های بیشتری برای جان سالم به در بردن از پیامدهای قطعی بیش از 1 میلیون دلار پرداخت می کنند و تعداد شرکت هایی که هفت رقم پرداخت می کنند به 15 درصد افزایش یافته است، در حالی که در سال های گذشته 11 درصد افزایش یافته است.

ریاضی قطعی مرکز داده

طبق گزارش‌ها، Azure دومین ارائه‌دهنده خدمات ابری (CSP) است که پس از مبتکر و رهبر بازار بخش CSP آمازون، در رتبه دوم قرار دارد.

مایکروسافت متعهد شده است که یک تجزیه و تحلیل کامل علت اصلی یا گزارش پس از حادثه (PIR) را در سه روز آینده و سپس یک PIR نهایی را 14 روز پس از آن ارائه کند.

ما با Chip Gibbons، CISO در شرکت خدمات مدیریت شده Thrive صحبت کردیم تا برنامه‌های کاهش پس از خاموشی را کشف کنیم. در اینجا نکات برجسته آمده است:

  • برنامه ریزی برای شرکت ها در هر اندازه ضروری است – بسیاری از کسب و کارها می توانند با سهولت نسبی از یک برنامه جامع پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات استفاده کنند. سازمان‌های بزرگ‌تر ممکن است نیاز به پرداختن به جزئیات بیشتری داشته باشند، به‌ویژه اینکه سیستم‌ها چگونه باید بازیابی شوند، همچنین برنامه‌ها و شرایط کاری. با این حال، جنبه های خاصی از بازیابی اطلاعات همیشه باید مورد توجه قرار گیرد، مانند درک نحوه عملکرد یک سیستم پشتیبان، چه کسی مسئول آن است، هدف نقطه بازیابی مسئول (RPO) چیست، و میزان اطلاعاتی که برای تهیه نسخه پشتیبان نیاز دارید. . این می تواند به طور چشمگیری زمان لازم برای بازگشت به تجارت را پس از یک فاجعه کاهش دهد تا به شما در رسیدن به هدف زمان بازیابی مشخص شده (RTO) کمک کند.
  • آزمایش روتین استراتژی‌های DR – آزمایش یک امر ضروری است، اما می‌تواند در عملیات کسب‌وکار شما تداخل داشته باشد و به طور بالقوه حتی بهره‌وری را کاهش دهد. هر زمان که سیستم‌ها آزمایش می‌شوند، تیم‌های IT موظف به یافتن مشکلی در استراتژی DR خواهند بود و باید در طول زمان با توجه به این مسائل، آن را تطبیق دهند. اگر این مسائل در مرحله آزمایش به درستی مورد توجه قرار گیرند، سازمان ها در زمانی که نیاز به استفاده واقعی از استراتژی DR دارند، شانس بیشتری خواهند داشت.
  • به یاد داشته باشید که زیرساخت های فناوری اطلاعات توسط افراد اداره می شود – بنابراین یک استراتژی DR باید رفتار انسان را در نظر بگیرد. به عنوان مثال، اگر موقعیت مکانی یک شرکت توسط یک فاجعه به خطر بیفتد، سازمان‌ها باید بررسی کنند که آیا می‌توانند کارمندان را به داده‌هایی که برای انجام مؤثر کارشان نیاز دارند دسترسی داشته باشند یا خیر.

به بررسی این فضا برای به روز رسانی در مورد این داستان در حال ظهور ادامه دهید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور