Microsoft Azure قصد دارد مراکز داده جدید چین در گسترش ابر آسیا را ایجاد کند

مایکروسافت در حال برنامه ریزی است تا یک منطقه اضافی در دسترس بودن ابر Azure را در چین راه اندازی کند ، دومین اطلاعیه جدید مرکز داده آسیایی این شرکت در همین هفته ها.

هفته گذشته این شرکت گفت که یک منطقه لاجوردی اندونزی نیز در حال کار است.

اعلامیه روز سه شنبه بخشی از لیست طولانی اخبار مایکروسافت بود که در کنفرانس سالانه Ignite اعلام شد و این هفته بصورت آنلاین برگزار می شود.

یکی دیگر از اطلاعیه های مربوط به مرکز داده Azure در Ignite Tuesday در دسترس بودن عمومی Azure Resource Mover بود. مایکروسافت برای اولین بار این ویژگی را در سال گذشته در Ignite اعلام کرد و سپس پیش نمایش آن را آغاز کرد. ویژگی رایگان ، جابجایی بارهای کاری بین مناطق مختلف در دسترس بودن لاجورد را برای کاربران آسان می کند.

این شرکت گفت که منطقه جدید Azure China مشتریان بیشتری در کشور را قادر می سازد نه تنها از خدمات Cloud Azure بلکه از مواردی مانند Office 365 ، Dynamics 365 و Power BI نیز استفاده کنند.

China North 3 پنجمین منطقه در دسترس بودن لاجوردی در چین و اولین کشور در این کشور است که از چندین منطقه در دسترس بودن یا مراکز داده جداگانه فیزیکی تشکیل شده است که می توانند به عنوان پشتیبان برای یکدیگر عمل کنند. این بدان معناست که کاربران می توانند برنامه های با قابلیت دسترسی بالا را در چندین منطقه مستقر کنند.

مایکروسافت مناطق در دسترس بودن را به عنوان “مکانهای فیزیکی منحصر به فرد با برق ، شبکه و خنک کننده مستقل توصیف می کند. هر منطقه در دسترس از یک یا چند مرکز داده تشکیل شده است و زیرساخت هایی را برای پشتیبانی از برنامه های بسیار مهم مأموریت در خود جای داده است. “

به گفته سخنگوی شرکت ، زیرساخت های ابری مایکروسافت امروز از بیش از 160 مرکز داده در سراسر جهان تشکیل شده است که از جمله امکانات متعلق به مایکروسافت و اجاره است.

سیاست های حمایت گرایانه چین کار مشاغل خارجی را در مرزهای آن بسیار دشوار می کند. این شامل ارائه دهندگان مرکز داده و سیستم عامل های ابری است ، که مجبور می شوند کنترل تجارت خود را در کشور با بازیکنان محلی تقسیم کنند.

Azure و Office 365 در چین توسط مرکز ارائه دهنده داده داخلی 21Vianet از طریق شرکت تابعه شانگهای Blue Cloud Technology اداره می شوند.

چین و به طور کلی منطقه آسیا و اقیانوس آرام ، بازار رشد عظیم خدمات ابری و مرکز داده را نشان می دهند. شرکت تحقیقات بازار Structure Research تخمین می زند که سالانه به طور متوسط ​​2000 مگاوات ظرفیت مرکز داده بین سال های 2020 و 2025 اضافه شود و نزدیک به 40 درصد آن در آسیا باشد.

چین بزرگترین بازار آسیا است ، اما انجام تجارت در آنجا برای بازیگران خارجی بسیار دشوار است به طوری که رشد خدمات دیجیتال در آنجا عمدتا به سود ارائه دهندگان مرکز داده داخلی است.

اما چندین بازار آسیایی دیگر شاهد رونق ساخت مرکز داده ها هستند که بیشتر ناشی از گسترش سیستم عامل های ابری آمریکایی در منطقه است. این شامل اندونزی است که یک بازار مرکز داده نسبتاً کوچک است و انتظار می رود در سالهای آینده با جهشی رشد کند.

مانند China North 3 ، منطقه ابر Azure مایکروسافت در اندونزی متشکل از مراکز داده در چندین مکان برای ارائه مناطق در دسترس برای برنامه های با قابلیت دسترسی بالا است.