Micron پس از افزایش تقاضای مرکز داده، پیش بینی قوی ارائه می دهد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — Micron Technology، بزرگترین سازنده نیمه هادی های حافظه در ایالات متحده، پیش بینی درآمدی قوی برای دوره جاری ارائه کرد که نشان می دهد تقاضای مرکز داده به جبران بازار کامپیوترهای شخصی و تلفن های هوشمند به آرامی در حال بهبود است.

این شرکت روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد درآمد سه ماهه دوم مالی 5.1 تا 5.5 میلیارد دلار خواهد بود. این در مقایسه با میانگین برآورد تحلیلگران 4.99 میلیارد دلاری است. بدون احتساب اقلام خاص، میکرون ضرری بین 21 تا 35 سنت خواهد داشت که کمتر از 62 سنت پیش بینی شده توسط تحلیلگران است.

سهام در معاملات تمدید شده پس از اعلام حدود 4 درصد افزایش یافت. در سال جاری 57 درصد افزایش یافته بود – مطابق با سودهای بیشتر برای سهام چیپ – که ناشی از خوش بینی سرمایه گذاران مبنی بر کاهش مازاد موجودی است.

چشم انداز نشان می دهد که Micron در حال گذر از بدتر رکود در سطح صنعت است و به سمت سودآوری حرکت می کند. رونق در هزینه های هوش مصنوعی کمک می کند. مدیر اجرایی Sanjay Mehrotra به تقاضای قوی برای حافظه گران قیمت مورد استفاده در مراکز داده برای کمک به توسعه نرم افزار هوش مصنوعی اشاره کرده است.

مهروترا همچنین پیش‌بینی خود مبنی بر اینکه سال 2024 سال بازگشتی برای صنعت خواهد بود، تکرار کرد و زمینه را برای نتایج بی‌سابقه در سال 2025 فراهم کرد. اما او گفت که شرکت برای افزایش تولید تراشه تا بهبود قیمت‌ها منتظر خواهد ماند.

مهروترا گفت که این شرکت در حال حاضر تمام حافظه های پهنای باند بالایی را که می تواند در سال 2024 بسازد به فروش رسانده است. این نوع تراشه‌های دسترسی فوق‌سریع برای رایانه‌هایی است که در حال ایجاد نرم‌افزار هوش مصنوعی هستند. او گفت که این “فرصت با درآمد بالا و سود بالا برای صنعت” به تازگی آغاز شده است.

میکرون تلاش می کند پس از یک سال کاهش سفارشات توسط سازندگان گوشی های هوشمند و رایانه های شخصی، بهبود یابد. مشتریان عرضه بیش از حد موجودی را ایجاد کردند که باعث شد قیمت حافظه به کمتر از هزینه تولید کاهش یابد.

Micron اکنون انتظار دارد پس از دو سال کاهش، حجم واحدهای رایانه شخصی در تقویم سال 2024 به میزان تک رقمی پایین تا متوسط ​​افزایش یابد. به گفته این شرکت، تقاضای گوشی های هوشمند نیز نشانه هایی از بهبود را نشان می دهد و در سال 2024 “به طور متوسط ​​رشد خواهد کرد”.

مهروترا گفت، در حالی که تقاضا در آن مناطق افزایش نمی یابد، مشتریان حداقل از طریق موجودی اضافی کار کرده اند. او گفت که این به بازیابی تعادل عرضه و تقاضا کمک کرده است. “این قیمت گذاری را تقویت می کند.”

در سه ماهه اول مالی که در 30 نوامبر به پایان رسید، درآمد میکرون با 16 درصد افزایش به 4.73 میلیارد دلار رسید. شرکت بویز واقع در آیداهو 95 سنت به ازای هر سهم، بدون احتساب اقلام خاص، ضرر داشت. این در مقایسه با فروش تخمینی 4.54 میلیارد دلار و ضرر 1 دلاری برای هر سهم است.

Micron در اواخر این ماه پیش نمایشی از نتایج ارائه کرد و هشدار داد که هزینه های عملیاتی آن افزایش یافته است. این گزارش سرمایه گذاران را ناامید کرد، که در آن زمان سهام را کاهش دادند.

Micron با به دست آوردن رقبا و جان سالم به در بردن از چندین رکود وحشیانه در صنعت، به بزرگترین سازنده تراشه های حافظه در ایالات متحده تبدیل شد. این شرکت در فروش تراشه‌هایی که حافظه کوتاه‌مدت را در رایانه‌ها و تلفن‌ها فراهم می‌کنند، با شرکت سامسونگ الکترونیک کره جنوبی و SK Hynix رقابت می‌کند. Micron همچنین حافظه فلش تولید می کند که ذخیره سازی طولانی مدت در آن دستگاه ها را فراهم می کند.

هر دو نوع حافظه از استانداردهای صنعت پیروی می کنند، به این معنی که قطعات شرکت های مختلف قابل تعویض هستند و می توانند مانند کالاها معامله شوند. نکته منفی این است که قیمت‌ها می‌توانند نوسان داشته باشند و مشتریان می‌توانند از یک تامین‌کننده به تامین‌کننده دیگر تغییر کنند.

سازندگان تراشه‌های حافظه سعی کرده‌اند به بازارهای جدیدی مانند مراکز داده، اتومبیل‌ها و مجموعه‌ای از ابزارها وارد شوند و وابستگی آن‌ها به تلفن‌ها و رایانه‌های شخصی را کاهش دهند. اما آنها به اندازه کافی متنوع نشده اند تا نوسانات تقاضا از بازارهای اصلی خود را جبران کنند.