Micron مجموع تا 13.6 میلیارد دلار کمک های مالی، وام های ایالات متحده را می گیرد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — ایالات متحده قصد دارد به شرکت Micron Technology کمک 6.1 میلیارد دلاری و 7.5 میلیارد دلار وام برای کمک به سازنده تراشه های حافظه در ساخت کارخانه های جدید آمریکایی اعطا کند و مجموعه ای از جوایز بزرگ فدرال را برای تولید نیمه هادی های پیشرفته جمع آوری کند. .

میکرون متعهد شده است که حدود 125 میلیارد دلار برای ساخت چهار کارخانه در ایالت نیویورک و یک کارخانه در آیداهو سرمایه گذاری کند. بر اساس اسنادی که هفته گذشته ارائه شد، این شرکت – بزرگترین سازنده تراشه های حافظه در ایالات متحده – به طور جداگانه برای حمایت از پروژه ای در ویرجینیا درخواست بودجه فدرال داده است. پرزیدنت جو بایدن به عنوان بخشی از این رویداد به سیراکوز، نیویورک سفر می کند و قصد دارد در مورد چگونگی برنامه کاری خود برای تقویت اقتصاد بحث کند.

هنوز ماه‌ها طول می‌کشد تا Micron واقعاً بودجه‌ای را از قانون چیپ‌ها و علم 2022 دریافت کند، که 39 میلیارد دلار برای کمک‌های بلاعوض و 75 میلیارد دلار وام برای تقویت تراشه‌سازی آمریکا و کاهش اتکا به آسیا اختصاص داده است. توافق‌های اولیه مانند توافقی که Micron در روز پنجشنبه اعلام کرد، یک مرحله بررسی دقیق را آغاز می‌کند و پس از آن، پول به مرور زمان در بخش‌های مرتبط با معیارهای ساخت و ساز و تولید توزیع می‌شود.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا از نیویورک، پیش از اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: «6.1 میلیارد دلار، Micron را برای بازگرداندن تولید حافظه پیشرو به ایالات متحده سوپرشارژ خواهد کرد. ما نمی‌توانیم این تراشه‌ها را در خارج از کشور تولید کنیم و اجازه دهیم توسط رقبایی مانند چین ساخته شوند.»

یک کارخانه که در حال ساخت در پایگاه خانگی میکرون در بویز است، بودجه دریافت می کند و برای تولید در سال 2026 آماده می شود. دو کارخانه دیگر در منطقه سیراکیوز در ایالت نیویورک ساخته می شود و برای تولید در سال های 2028 و 2029 آماده می شود. میکرون همچنین در حال برنامه ریزی دو کارخانه است. سایر تسهیلات در نیویورک که تحت پوشش توافق اولیه روز پنجشنبه نیستند.

نمودار اعطای کمک های مالی به شرکت های آمریکایی

حافظه رایانه بخش مهمی از همه چیز از تلفن های هوشمند گرفته تا ابررایانه ها است و در کنار پردازنده های ساخته شده توسط شرکت هایی مانند Nvidia Corp. و Corp اینتل کار می کند. جایزه بودجه تضمین می کند که Micron به اولین توسعه تولید پیشرفته خود در ایالات متحده در بیش از بیش از بیش از بیش از آن ادامه خواهد داد. 20 سال. این شرکت همچنین کارخانه هایی در سنگاپور، ژاپن و تایوان دارد.

اما این توسعه با خطراتی برای Micron همراه است. تراشه‌های حافظه قیمت‌های متغیری دارند زیرا قطعات آن مطابق با مشخصات صنعتی ساخته شده‌اند. این بدان معناست که آنها قابل تعویض هستند و در نتیجه بازاری شبیه به کالا ایجاد می شود. نوسانات سریع بین کمبود و مازاد، تاریخ میکرون را مشخص کرده و دستیابی به سوددهی پایدار را دشوار کرده است. این شرکت در سال گذشته زیان خالص بیش از 5 میلیارد دلار را گزارش کرد – تنها یک سال پس از انتشار یک سود بزرگ.

جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، قبلا گفته بود که سازندگان تراشه های پیشرفته بیش از دو برابر مبلغ کمک هزینه ای را درخواست کرده اند که برای آنها در نظر گرفته شده است. وزارت بازرگانی تقریباً 28 میلیارد دلار از مجموع 39 میلیارد دلار را برای تسهیلات برتر اختصاص داد.

چهار سازنده اصلی پیشرفته در ایالات متحده – Micron، Intel، Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. و Samsung Electronics Co. – قرار است مجموعاً 27.6 میلیارد دلار کمک مالی دریافت کنند. تنها شرکت دیگری که چنین تولیدی را انجام می دهد، شرکت SK Hynix کره جنوبی، متعهد به ساخت یک مرکز بسته بندی آمریکایی است. این بدان معناست که ایالات متحده به تنها کشوری در جهان تبدیل خواهد شد که امکانات آن توسط تمام تولیدکنندگان برتر اداره می شود.

به گفته وزارت بازرگانی، انتظار می رود پروژه های Micron 20000 شغل در بخش ساخت و ساز و تولید ایجاد کند. این شرکت همچنین قراردادهای کاری با اتحادیه های ساختمانی برای سایت های خود در نیویورک و آیداهو امضا کرده است و کمک مالی قانون چیپس آن 40 میلیون دلار به طور خاص برای آموزش نیروی کار کنار گذاشته است.