Micron آماده دریافت بیش از 6 میلیارد دلار کمک هزینه چیپس | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت Micron Technology، بزرگترین سازنده تراشه های حافظه کامپیوتری در ایالات متحده، آماده است 6.1 میلیارد دلار کمک مالی از وزارت بازرگانی برای کمک به پرداخت پروژه های کارخانه های داخلی، بخشی از تلاش برای بازگرداندن تولید نیمه هادی به کشور دریافت کند. خاک آمریکا

به گفته افراد آشنا، این جایزه هفته آینده اعلام خواهد شد. دو نفر از افراد که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند که Micron – مانند شرکت اینتل و شرکت تولید نیمه هادی تایوان – نیز به عنوان بخشی از بسته جایزه خود وام می پذیرد. ارزش کل این وام ها نامشخص است.

سهام Micron در اواخر معاملات چهارشنبه پس از اولین گزارش بلومبرگ در مورد جایزه برنامه ریزی شده، 2.6 درصد افزایش یافت، اگرچه در جلسه روز پنجشنبه عقب نشینی کردند – بخشی از کاهش گسترده تر سهام نیمه هادی ها. میکرون برای سال 34 درصد افزایش یافته است.

سناتور چاک شومر، یک دموکرات از نیویورک، روز پنجشنبه در بیانیه ای رقم 6.1 میلیارد دلاری را تایید کرد و گفت که این پول از برنامه های میکرون برای “ساخت کارخانه های مدرن در نیویورک و آیداهو” حمایت می کند.

به گفته مردم، رئیس جمهور جو بایدن قرار است در 25 آوریل به عنوان بخشی از این اعلامیه به منطقه سیراکوز، نیویورک، سفر کند. Micron، مستقر در Boise، آیداهو، در حال ساخت کارخانه‌هایی در نزدیکی سیراکوز و همچنین در ایالت خود است.

نمایندگان میکرون، وزارت بازرگانی و کاخ سفید از اظهار نظر خودداری کردند.

قانون تراشه‌ها و علم 2022، 39 میلیارد دلار را برای کمک‌های بلاعوض مستقیم، و همچنین وام‌ها و ضمانت‌های وام به ارزش 75 میلیارد دلار، برای احیای تراشه‌سازی آمریکا پس از دهه‌ها تغییر تولید به آسیا، کنار گذاشت. مقامات تا کنون از شش جایزه اولیه رونمایی کرده اند: سه جایزه به شرکت هایی که نیمه هادی های نسل قدیمی تولید می کنند، به علاوه بسته های چند میلیارد دلاری برای اینتل، TSMC و شرکت سامسونگ الکترونیکس کره جنوبی.

کتی هوچول، فرماندار نیویورک، روز چهارشنبه از توافقنامه میکرون حمایت کرد و گفت که این توافق به احیای اقتصاد شمال ایالت کمک می کند. او در بیانیه‌ای گفت: «کمک مالی جدید فدرال از قانون چیپس و علم پرزیدنت بایدن به ایجاد 50000 شغل، سرمایه‌گذاری 100 میلیارد دلاری و میلیون‌ها دلار در مزایای جامعه کمک می‌کند.»

جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، گفته است که آژانس در نظر دارد حدود 28 میلیارد دلار از کمک مالی را برای پروژه‌های پیشرو هزینه کند. پس از اعلام توافق اولیه، Micron ماه‌ها بررسی لازم را وارد می‌کند و سپس پول را در بخش‌های مرتبط با معیارهای پروژه خاص دریافت می‌کند.

میکرون متعهد شده است که چهار کارخانه در ایالت نیویورک بعلاوه یک کارخانه در آیداهو بسازد. سانجی مهروترا، مدیر اجرایی، ماه گذشته گفت: اما این برنامه‌ها «میکرون را ملزم می‌کنند که ترکیبی از کمک‌های مالی کافی برای چیپ، اعتبارات مالیاتی سرمایه‌گذاری و مشوق‌های محلی برای رسیدگی به تفاوت هزینه‌ها در مقایسه با توسعه خارج از کشور دریافت کند». این شرکت در حال انجام پروژه هایی در چین، هند و ژاپن نیز هست.

رایموندو گفته است که آژانس او ​​بودجه پروژه هایی را که تولیدشان تا پایان دهه آغاز می شود، در اولویت قرار خواهد داد. دو سایت از چهار سایت Micron در نیویورک در مسیر رسیدن به این معیار هستند، در حالی که دو سایت دیگر تا سال 2041 عملیاتی نخواهند شد، این شرکت در پرونده اخیر فدرال اعلام کرد. افراد آشنا پیشتر گفتند که این بدان معناست که جایزه Micron احتمالاً تنها از دو تأسیسات اول نیویورک پشتیبانی می کند.

حافظه رایانه و چیپ‌های ذخیره‌سازی بخش مهمی از همه چیز هستند، از تلفن‌های هوشمند گرفته تا بزرگترین مراکز داده، جایی که اطلاعات را ذخیره می‌کنند و به پردازش منطقی پیشرفته اطلاعات کمک می‌کنند. تولید در درجه اول در آسیا انجام می شود. دو رقیب بزرگ میکرون، سامسونگ و SK Hynix، بیشترین تولید را در اختیار دارند.

این شرکت‌ها همچنین قصد دارند کارخانه‌هایی در ایالات متحده بسازند – به ترتیب برای تراشه‌های منطقی و بسته‌بندی پیشرفته – به عنوان بخشی از سرمایه‌گذاری بیش از 200 میلیارد دلاری در بخش خصوصی نیمه‌رسانا که توسط قانون چیپس تحریک شده است.

شومر، رهبر اکثریت سنا، در بیانیه خود گفت: «از گوشی‌های هوشمند گرفته تا هوش مصنوعی گرفته تا حساس‌ترین فناوری‌های دفاعی کشورمان، تراشه‌های حافظه‌ای که Micron می‌سازد تقریباً در همه محصولات اقتصاد مدرن ما وجود دارد». اما همانطور که همه‌گیری نشان داد، وقتی زنجیره‌های تامین خود را تقویت نکنیم و این تراشه‌ها را در آمریکا تولید نکنیم، می‌توانیم آسیب‌پذیر بمانیم، قیمت‌ها سر به فلک کشیده و امنیت ملی ما تهدید شود.