Meta Stops برای توسعه مرکز داده 342 میلیون دلاری در دانمارک برنامه ریزی کرد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت متا پلتفرم ساخت دو مرکز داده جدید را در دانمارک متوقف کرد و قرارداد 2.4 میلیارد کرونی (342 میلیون دلاری) را که در ماه اوت با پیمانکار Per Aarsleff Holding A/S امضا کرد، لغو کرد.

سازنده دانمارکی عصر سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت: «آرسلف» اعلام کرد که قرارداد توسعه یک مرکز داده در اودنسه فسخ شده است. مادر فیسبوک و اینستاگرام تایید کرد که توسعه این سایت را در روز پنجشنبه برای بلومبرگ نیوز متوقف کرده است.

متا دو مرکز داده بزرگ را در پردیس Odense خود اداره می کند و قرار است سال آینده سومین مرکز داده را به پایان برساند. پروژه لغو شده دو ساختمان اضافی برای سرورهای مسکن می ساخت و قرار بود تا پایان سال 2025 افتتاح شود.

ساخت و ساز در گسترش آغاز شده بود، با فونداسیون، فاضلاب، کابل، غذاخوری و فضای پارکینگ برای 1000 اتومبیل از قبل نصب شده است.

پیتر مونستر، سخنگوی متا در بیانیه‌ای گفت: «ما تصمیم گرفته‌ایم با توسعه برنامه‌ریزی شده فراتر از سه ساختمان پیش نرویم.

مونستر گفت که این حرکت بخشی از تعدادی از اقداماتی است که اخیراً برای ایجاد «سازمان کارآمدتر» اعلام شده است و این شرکت در حال بررسی مجدد برنامه‌های توسعه است تا اطمینان حاصل کند که در حال ساخت «نسل جدیدی» از مراکز داده طراحی شده برای مدیریت بارهای کاری هوش مصنوعی است.

Datacenter Dynamics اولین بار برنامه های متا برای بررسی پروژه های ساخت مرکز داده خود را گزارش داد.

ماه گذشته، مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی متا، اعلام کرد که این شرکت بیش از 11000 شغل را پس از چندین فصل ناامیدکننده درآمد و کاهش درآمد، کاهش خواهد داد.

در ماه ژوئیه، متا برای همیشه یک پروژه مرکز داده در هلند را پس از مخالفت سیاستمداران محلی به دلیل نگرانی های زیست محیطی لغو کرد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور