اولین عینک متا AR با تاخیر مواجه شد و دیگر 2024 را هدف قرار نمی دهد

پس از فاش شدن شب گذشته مبنی بر لغو اولین ساعت هوشمند متا، اطلاعات گزارش می دهد که متا، شرکتی که قبلاً با نام فیس بوک شناخته می شد، عرضه عینک های AR در سال 2024 را به تعویق انداخته است، در حالی که پورتال ابتدا شروع به کار می کند.

در حالی که به نظر می‌رسید خط نمایشگرهای هوشمند پورتال در سال‌های اخیر، به‌ویژه در دوران رونق تماس‌های ویدیویی شیوع ویروس کرونا در حال افزایش است، متا «دیگر دستگاه پورتال مصرف‌محور تولید نخواهد کرد».

در عوض، Portal اکنون یک محصول تجاری است که هدف آن کار هیبریدی است، حتی با وجود اینکه طبق گزارش ها، فروش این دستگاه ها تقریباً 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، از IDC که 600000 دستگاه در سال 2020 تخمین زده شده بود به 800000 دستگاه در سال گذشته.

با این حال، IDC تخمین می زند که این محصول کمتر از 1٪ از بازار جهانی را تشکیل می دهد. Echo آمازون که در سال 2014 منتشر شد، در بازار پیشتاز است و پس از آن محصولات Google Home که در سال 2016 راه اندازی شد.

در همین حال، مدتهاست که گزارش شده است که متا در حدود سال 2024 اولین عینک هوشمند خود را هدف قرار داده است. طبق جدیدترین شایعات، Project Nazare شبیه فریم‌های مشکی معمولی بود، اما چهار برابر سنگین‌تر از ۱۰۰ گرم بود و به‌صورت بی‌سیم به یک دستگاه تلفنی شکل برای محاسبه/پردازش متصل بود. پس از حذف یک پروژه سیستم عامل سفارشی، اساس آن اندروید است.

اطلاعات اکنون می گوید Nazare به صورت تجاری راه اندازی نمی شود، بلکه فقط یک “محصول نمایشی” خواهد بود. با این تاخیر، تمرکز روی عینک‌های AR نسل دوم متا با کد Artemis قرار می‌گیرد. چه زمانی آستانه جدول زمانی تلاش‌های متا AR در ماه آوریل را شرح داد، جفت عینک پس از Nazare دو سال بعد با «طراحی سبک‌تر و پیشرفته‌تر» عرضه شد.

مطالب پیشنهادی  کنسول جستجوی Google گزارش جدیدی را برای علامت گذاری مسئله ریاضی اضافه می کند

اگر شایعات فعلی پابرجا باشند، انتظار می‌رود گوگل هدست واقعیت ترکیبی Iris خود را در سال 2024 عرضه کند. Cambria متا و نسخه اپل احتمالاً تا آن زمان عرضه خواهند شد. البته، شکل واقعی برای واقعیت افزوده عینک است و هنوز تاریخ شایعه‌ای از گوگل منتشر نشده است.

اطلاعات بیشتر در مورد عینک AR:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور