Meta برای ساخت مرکز داده متمرکز بر هوش مصنوعی 800 میلیون دلاری در ایندیانا | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – متا پلتفرمز در حال ساخت یک مرکز داده 800 میلیون دلاری در ایندیانا است که برای مدیریت خدمات هوش مصنوعی بهینه سازی خواهد شد، که نشان دهنده آخرین تلاش والدین فیس بوک برای دستیابی به برتری در فناوری جدید است.

این مرکز، واقع در شهر جفرسونویل، شامل تجهیزاتی مانند سخت‌افزار خنک‌شونده با مایع است که برای پشتیبانی از نیازهای محاسباتی هولناک هوش مصنوعی طراحی شده‌اند. اگرچه متا در حال حاضر بسیاری از مراکز داده موجود خود را برای تطبیق محصولات هوش مصنوعی بهینه سازی کرده است، این سایت از همان ابتدا این کار را انجام خواهد داد.

مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی متا، در سال‌های اخیر هوش مصنوعی را به تمرکز بیشتر شرکت تبدیل کرده است و هدف آن رقابت با شرکت‌هایی مانند گوگل و مایکروسافت در زمینه پیشرفت‌های فناوری است.

مرکز داده جدید – بیست و دومین مرکز این شرکت در جهان – انتظار نمی رود تا سال 2026 عملیاتی شود. طبق بیانیه متا، پس از راه اندازی از حدود 100 شغل عملیاتی پشتیبانی می کند.

جفرسونویل درست در آن سوی رودخانه اوهایو از لوئیزویل، کنتاکی قرار دارد. به عنوان بخشی از توافق با ایندیانا، متا برای 35 سال آینده معافیت های مالیاتی فروش را در این ایالت دریافت خواهد کرد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور