MBK Partners پیشنهاد رقیب را برای شرکت مرکز داده چینی Vnet می سنجید | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، MBK Partners در حال بررسی پیشنهاد پیشنهادی برای شرکت چینی مرکز داده Vnet Group Inc است که به طور بالقوه شروع به نبرد با یک شرکت سهام خصوصی دیگر خواهد کرد.

مردم گفتند که سرمایه گذار متمرکز در شمال آسیا در حال مذاکره برای همکاری با یک شریک در یک پیشنهاد مشترک برای Vnet در فهرست نیویورک است و خواستند نامش فاش نشود زیرا موضوع خصوصی است. پیشنهاد یک گروه تحت رهبری MBK با شرکت مشاوره و سهام خصوصی بوتیک چینی Hina Group و شعبه شانگهای بانک صنعتی که در آوریل پیشنهاد خرید نقدی غیرالزام آور را برای خرید سهام Vnet به مبلغ 8 دلار به ازای هر سپرده گذار آمریکایی ارائه کرد، رقابت خواهد کرد. اعلام وصول. بر اساس محاسبات بلومبرگ، این پیشنهاد ارزش شرکت را در حدود 1.1 میلیارد دلار خواهد داشت.

پس از گزارش بلومبرگ، سهام در معاملات پیش از بازار نیویورک تا 19 درصد جهش کرد. ADS های این شرکت در سال گذشته حدود 68 درصد کاهش یافته بود.

یکی از این افراد گفت Vnet، که حامیان آن شامل غول سرمایه گذاری ایالات متحده Blackstone Inc و صندوق ثروت مستقل سنگاپور GIC Pte است، مورد توجه سایر صندوق ها و شرکت های سرمایه گذاری در این صنعت قرار گرفته است. آنها گفتند که ملاحظات مقدماتی است و یک گروه تحت رهبری MBK همچنان می تواند در برابر پیگیری یک معامله تصمیم بگیرد.

یک نماینده رسانه مستقر در سئول برای MBK و یک نماینده برای VNET از اظهار نظر خودداری کردند.

Vnet که در سال 1996 تأسیس شد، یک ارائه دهنده خدمات مرکز داده خنثی از حامل در چین است. این مرکز بیش از 50 مرکز داده در بیش از 30 شهر در سراسر چین دارد. شرکتی که قبلاً با نام 21Vianet Group شناخته می شد در ماه اکتبر نام خود را به Vnet Group تغییر داد.

بر اساس وب سایت MBK که بیش از 25.6 میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت دارد، بر سرمایه گذاری در چین، ژاپن و کره جنوبی متمرکز است.

شرکت‌های مرکز داده در سراسر آسیا تا حدودی به دلیل این تصور که بازدهی پایدار و انتظارات رشد مداوم دارند، خریداران بالقوه را جذب کرده‌اند، زیرا مردم به طور فزاینده‌ای به فناوری تکیه می‌کنند. به گزارش بلومبرگ، Chindata Group Holdings Ltd.، اپراتور مرکز داده چینی که توسط Bain Capital حمایت می‌شود، علاقه‌مندی رقبای صنعتی را نیز به خود جلب کرده است. افراد آشنا به این موضوع گفته اند که DigitalBridge Group Inc.، I Squared Capital BDx و Equinix Inc. از جمله خواستگاران بالقوه تجارت مرکز داده Time Dotcom Bhd مالزی هستند.